Dotyczy firmy: KPMG

Znalezione aktualności: 25

28 maja 2020

Fundacja KPMG w Polsce wspiera edukację młodych ludzi w czasie pandemii

W związku z rozporządzeniem ministra edukacji narodowej nakładającego obowiązek nauki zdalnej, Fundacja KPMG w Polsce wspiera szkoły w tym trudnym okresie i udostępnia sprzęt komputerowy z dostępem do internetu dla najbardziej potrzebujących uczniów. Równocześnie firma doradcza KPMG wspiera pracowników ochrony zdrowia. W tym celu Fundacja KPMG zakupiła sprzęt do laboratorium zajmującego się diagnostyką i badaniami nad koronawirusem oraz maski ochronne dla personelu medycznego.

23 marca 2020

Jak prowadzić biznes w czasach COVID-19?

W związku z obecną sytuacją spowodowaną pandemią COVID-19, KPMG w Polsce podejmuje szereg działań, polegających na dzieleniu się merytoryczną wiedzą ekspertów KPMG na temat wprowadzanych zmian istotnych dla przedsiębiorców oraz przedstawieniu praktycznych rozwiązań, które pomagają firmom prowadzić biznes w czasie kryzysu. Rozwiązania obejmują takie obszary jak: płynność finansowa firmy, źródła finansowania i dotacji, wsparcie w wyzwaniach prawnych, księgowych i podatkowych, wyzwania procesowo-technologiczne oraz restrukturyzacja firmy lub upadłość.

14 listopada 2019

KPMG edukuje uczniów ze szkół w zakresie bezpiecznego korzystania z internetu

Już trzeci rok z rzędu firma KPMG International zorganizowała coroczny Global Cyber Day w 51 krajach na całym świecie. Celem inicjatywy, prowadzonej przez specjalistów ds. cyberbezpieczeństwa jest edukowanie młodych ludzi w zakresie bezpieczeństwa w sieci i minimalizowania ryzyka związanego z aktywnością w internecie. Szkolenia odbywały się przez cały październik w ramach Międzynarodowego Miesiąca Cyberbezpieczeństwa.

27 kwietnia 2018

Grupa Adamed partnerem debaty Rzeczpospolitej o startupach oraz projektu „Orły Innowacji Startup”

24 kwietnia w Campus Warsaw odbyła się zorganizowana przez dziennik Rzeczpospolita debata na temat startupów. Jest ona częścią projektu „Orły Innowacji Startup”, którego partnerem jest Grupa Adamed.

22 lutego 2018

72% firm na całym świecie nie postrzega zmian klimatu jako ryzyka finansowego

Zgodnie z wynikami raportu KPMG, niemal trzy czwarte firm na całym świecie (72%), o dużej bądź średniej kapitalizacji, nie wskazuje ryzyka finansowego związanego ze zmianami klimatu w swoich rocznych sprawozdaniach finansowych. Spośród firm, które dostrzegają ryzyko związane ze zmianą klimatu, jedynie 4% przedstawia swoim inwestorom analizę ich potencjalnego wpływu na kondycję finansową spółki. Zmiany klimatyczne mają największy wpływ na firmy działające w leśnictwie i przemyśle papierniczym (44%), a najmniejszy na firmy w branży ochrony zdrowia (14%). KPMG Poland jest partnerem strategicznym Forum Odpowiedzialnego Biznesu.

21 grudnia 2017

Płyta z kolędami w wykonaniu pracowników KPMG

Firma konsultingowa KPMG w Polsce, partner strategiczny Forum Odpowiedzialnego Biznesu, co roku przed Świętami realizuje projekty specjalne dzięki zaangażowaniu pracowników firmy. Tym razem pracownicy nagrali płytę z tradycyjnymi polskimi kolędami.

15 listopada 2017

KPMG opublikowało wyniki badania nad raportowaniem CSR

KPMG, partner strategiczny Forum Odpowiedzialnego Biznesu, opublikował wyniki badania poświęconego raportowaniu (corporate responsibility reporting). W tym roku specjaliści z KPMG zbadali działania z zakresu raportowania CSR i równoważonego rozwoju, wśród 4 900 firm z 49 krajów i regionów.

9 października 2017

KPMG zbadało zachowania proekologiczne i poziom zdigitalizowania pracowników biurowych

Jak wynika z badania KPMG w Polsce aż 3 na 4 pracowników biurowych uważa, że wykorzystywane przez nich wydruki są niezbędne. Jednocześnie tylko 15% deklaruje wykorzystanie papieru ekologicznego. Prywatnie 27% Polaków czyta gazety już tylko w formie elektronicznej, ale w przypadku książek odsetek ten wynosi zaledwie 9%. Ze wszystkich działań proekologicznych najbardziej powszechna jest segregacja śmieci, zarówno w pracy, jak i w domu. KPMG jest partnerem strategicznym Forum Odpowiedzialnego Biznesu.

30 stycznia 2017

„Procurement Innovation Challenge – jak kupować innowacje, kupując innowacyjnie?” – Raport KPMG w Polsce

W erze transformacji cyfrowej kluczem do sukcesu poszczególnych spółek i całych sektorów gospodarki jest innowacyjność – dla 70% dostawców innowacje w zakresie produktów i usług są elementem, na którym się koncentrują i stanowi wyróżnik na tle konkurencji. Istotną rolę na etapie…

17 stycznia 2017

Odpowiedzialne, dostosowane do nowych warunków przywództwo tematem Światowego Forum Ekonomicznego w Davos

Motywem przewodnim, rozpoczynającego się dzisiaj w Davos, 47. Światowego Forum Ekonomicznego będzie elastyczne i odpowiedzialne przywództwo (Responsive and Responsible Leadreship). Do 20 stycznia potrwa spotkanie ok. 3 tysięcy najbardziej wpływowych ludzi świata, w tym szefów globalnych firm i delegacje rządowe ponad…