Dotyczy firmy: Kompania Piwowarska

Znalezione aktualności: 259

22 września 2022

Piotr Fronczewski i Pih w muzycznej kampanii społecznej

Piotr Fronczewski i Pih nagrali utwór w konwencji rap do muzycznej kampanii społecznej Kompanii Piwowarskiej „Alkohol i samochód – to się nie rymuje”. 

29 sierpnia 2022

Fundusz Żubra pomaga utworzyć ostoje dla zagrożonych gatunków we wschodniej Polsce

Fundusz Żubra powołany przez Kompanię Piwowarską wraz z Fundacją Dziedzictwo Przyrodnicze rozpoczyna dwie innowacyjne akcje dla przyrody, inwestując w tworzenie mikrorezerwatów i wiecznych lasów. W ten sposób kolejny raz realnie przyczynia się do tworzenia ostoi dzikiej przyrody, ochrony bioróżnorodności i spowolnienia katastrofy klimatycznej. 

21 lipca 2022

Rusza muzyczna kampania społeczna Kompanii Piwowarskiej z udziałem Piotra Fronczewskiego i PIHa

W najnowszej kampanii społecznej Kompania Piwowarska postawiła sobie ambitny cel – znaleźć nową formę dla przekazu, by nigdy nie prowadzić po spożyciu alkoholu i zaangażować w ten przekaz jak najszersze grono odbiorców. W ten sposób powstała akcja „Alkohol i samochód – to się nie rymuje” promująca odpowiedzialną konsumpcję alkoholu. 

5 lipca 2022

MANIFEST #OnlyOneEarth w obronie naszej Planety

Centrum UNEP/GRID-Warszawa zaprasza instytucje i organizacje do podpisania i wsparcia „Manifestu #OnlyOneEarth w obronie naszej jedynej planety!”, przygotowanego z okazji międzynarodowych obchodów Światowego Dnia Środowiska.

5 lipca 2022

Kompania Piwowarska w Rankingu Odpowiedzialnych Firm 2022

Kompania Piwowarska zajęła trzecie miejsce w XVI edycji Rankingu Odpowiedzialnych Firm w kategorii „dobra konsumpcyjne”. W klasyfikacji ogólnej zestawienia znalazła się na szóstym miejscu tj. dwa miejsca wyżej niż rok temu, uzyskując 88 punktów na 100 możliwych.

30 czerwca 2022

Partnerzy strategiczni FOB wśród liderów XVI Rankingu Odpowiedzialnych Firm

Szesnasta edycja Rankingu Odpowiedzialnych Firm tym razem zakończyła się wręczeniem nagród przeprowadzonym w siedzibie Akademii Leona Koźmińskiego. W tym roku w ROF wzięło udział ponad 70 firm, a zainteresowanie nim wyraziło przeszło 100 przedsiębiorstw. Ostatecznie do głównego zestawienia zakwalifikowało się ponad 60 firm, a pierwszą pozycję w tym gronie zajął ING Bank Śląski.

2 czerwca 2022

Kompania Piwowarska opublikowała Raport zrównoważonego rozwoju 2021

Kompania Piwowarska prezentuje osiągnięcia w zarządzaniu czynnikami środowiskowymi, społecznymi i ładu korporacyjnego z 2021 r. w Raporcie zrównoważonego rozwoju 2021 „Lepsza Przyszłość 2030”.

1 czerwca 2022

Kompania Piwowarska z Listkiem CSR POLITYKI

Kompania Piwowarska otrzymała Srebrny Listek CSR w 11. edycji zestawienia dobrych praktyk tygodnika POLITYKA. Firmę doceniono za wprowadzone rozwiązania z zakresu zrównoważonego rozwoju oraz za prowadzenie transparentnej polityki informacyjnej tych działań. Listki CSR POLITYKI wręczono podczas uroczystej gali 31 maja br.

28 kwietnia 2022

Kompania Piwowarska wyróżniona w Rankingu Inwestycji Dekarbonizacyjnych

Kompania Piwowarska została wyróżniona w drugiej edycji Rankingu Inwestycji Dekarbonizacyjnych. Uroczyste wręczenie certyfikatów odbyło się 25 kwietnia br. podczas drugiego dnia Europejskiego Kongresu Gospodarczego w Katowicach.

1 lutego 2022

Skokowy wzrost popularności zwrotu butelek bez paragonu w Carrefour

Carrefour podsumuje pierwsze miesiące akcji oddawania butelek zwrotnych bez konieczności przedstawienia paragonu. Od kwietnia 2021 roku liczba zwróconych butelek w hiper- i supermarketach sieci wzrosła o bezprecedensowe 227%, do ponad 3 milionów sztuk. Inicjatywa, kontynuowana w 2022 roku, ma zachęcać do aktywnego ograniczania ilości generowanych odpadów oraz rozwoju systemu kaucyjnego opakowań zwrotnych w ramach gospodarki obiegu zamkniętego.