Dotyczy firmy: Kompania Piwowarska

Znalezione aktualności: 251

28 kwietnia 2022

Kompania Piwowarska wyróżniona w Rankingu Inwestycji Dekarbonizacyjnych

Kompania Piwowarska została wyróżniona w drugiej edycji Rankingu Inwestycji Dekarbonizacyjnych. Uroczyste wręczenie certyfikatów odbyło się 25 kwietnia br. podczas drugiego dnia Europejskiego Kongresu Gospodarczego w Katowicach.

1 lutego 2022

Skokowy wzrost popularności zwrotu butelek bez paragonu w Carrefour

Carrefour podsumuje pierwsze miesiące akcji oddawania butelek zwrotnych bez konieczności przedstawienia paragonu. Od kwietnia 2021 roku liczba zwróconych butelek w hiper- i supermarketach sieci wzrosła o bezprecedensowe 227%, do ponad 3 milionów sztuk. Inicjatywa, kontynuowana w 2022 roku, ma zachęcać do aktywnego ograniczania ilości generowanych odpadów oraz rozwoju systemu kaucyjnego opakowań zwrotnych w ramach gospodarki obiegu zamkniętego.

23 grudnia 2021

Aplikacja Sprawdź Promile z nową funkcjonalnością

Aplikacja Kompanii Piwowarskiej Sprawdź Promile została wzbogacona o nową funkcjonalność. Bezpłatny wirtualny alkomat pozwalający oszacować poziom alkoholu we krwi wylicza także przyjęte w trunkach kilokalorie.

22 grudnia 2021

Kompania Piwowarska wspiera potrzebujących w 21 edycji Szlachetnej Paczki

Udział w Szlachetnej Paczce jest największym projektem wolontariatu pracowniczego w Kompanii Piwowarskiej. W tegorocznej edycji w pomoc potrzebującym zaangażowało się blisko 1700 pracowników firmy, których prace koordynowało 57 liderów. W Weekend Cudów do 57 potrzebujących rodzin dotarły świąteczne podarunki od Kompanii Piwowarskiej.

1 grudnia 2021

Małe kroki w wielkiej sprawie. Poznaj moc butelki zwrotnej

Jednym z postanowień niedawnego szczytu COP26 jest zaprzestania wycinki lasów do 2030 roku. Głowy ponad stu państw, na terytorium których znajduje się 85% globalnego drzewostanu, zobowiązały się, że za 10 lat całkowicie zaprzestaną wylesiania.

19 listopada 2021

Dlaczego nie wszyscy oddają butelki zwrotne?

W naszym społeczeństwie obserwujemy 3 typy zachowań konsumentów_ek: zawsze oddających butelki zwrotne, często oddających oraz rzadko zwracających je do sklepu lub skupu. Niestety, jest też grupa konsumentów_ek, która nigdy nie oddaje butelek zwrotnych. Dlaczego tak się dzieje, jakie bariery i przekonania stoją tu na przeszkodzie, że nie wszystkie butelki wielokrotnego użytku wracają do producenta i nie zostają ponownie wprowadzone do obiegu?

24 września 2021

Kompania Piwowarska przyłącza się do inicjatywy Planet Pledge

Planet Pledge jest inicjatywą Światowej Federacji Reklamodawców (World Federation of Advertisers – WFA) mającą na celu wykorzystanie siły marketingu dla dobra planety. Członkowie WFA zobowiązali się do działań marketingowych promujących i wzmacniających postawy oraz zachowania wspierające świat w osiągnięciu celów…

22 września 2021

Nie wierz w bajki. Nie pij w ciąży! Ruszyła trzecia edycja kampanii społecznej FASOFF

Fundacja „Dom w Łodzi” we współpracy z Kompanią Piwowarską rozpoczęły trzecią edycję kampanii społecznej pod nazwą FASOFF, tym razem w formule mrocznych bajek.

13 września 2021

Kompania Piwowarska partnerem wydarzenia „Kultura, natura, przyszłość”

 16 września 2021 w Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie odbędzie się spotkanie pt. „Kultura, natura, przyszłość”, podsumowujące 30-letnią działalność Centrum UNEP/GRID-Warszawa. Partnerem wydarzenia jest Kompania Piwowarska.

21 lipca 2021

Lepsza Przyszłość 2030. Kompania Piwowarska opublikowała raport zrównoważonego rozwoju za 2020 rok

Pomimo pandemii Kompania Piwowarska konsekwentnie realizowała zaplanowane działania na rzecz zrównoważonego rozwoju w 2020 r., jednocześnie udzielając wsparcia służbie zdrowia, branży gastronomicznej i lokalnym społecznościom reagując na ich potrzeby wynikające z pojawienia się Covid-19.