Dotyczy firmy: Jeronimo Martins Polska

Znalezione aktualności: 234

13 października 2021

Różowy październik w Biedronce

Największa sieć handlowa w Polsce dołącza do ogólnopolskiej akcji #ThinkPink. W jej ramach, od 14 października we wszystkich sklepach sieci będzie można kupić limitowany baton BeRaw z symboliczną różową wstążką. 10% dochodu ze sprzedaży produktu trafi do fundacji „OnkoCafe Razem lepiej”, wspierającej walkę z rakiem piersi w Polsce.

7 października 2021

Wsparcie Biedronki dla zagrożonych gatunków zwierząt żyjących w Polsce

Sieć Biedronka przeznaczy aż co najmniej 1,5 miliona złotych na wsparcie ochrony zagrożonych gatunków zwierząt w Polsce. Ten bezprecedensowy program zrealizowany zostanie we współpracy z eksperckimi organizacjami przyrodniczymi, które od wielu lat zajmują się ochroną zagrożonych gatunków w Polsce. Liderem konsorcjum jest Polskie Towarzystwo Ochrony Przyrody „Salamandra”, które będzie odpowiedzialne za część działań i koordynację całego projektu.

28 września 2021

Pomoc od Fundacji Biedronki w formie karty na zakupy

Fundacja Biedronki uruchomiła nowy program skierowany do lokalnych organizacji pomocowych. W jego ramach przekazuje im karty na zakupy do sklepów Biedronka, a te następnie trafiają do potrzebujących seniorów. Program wystartował we wrześniu 2021 r. – objął 8 lokalnych fundacji i stowarzyszeń. Karty dobra Fundacji Biedronki trafiły do ponad 600 potrzebujących seniorów i przez rok będą stanowiły realne wsparcie ich domowych budżetów.

24 września 2021

„Dobra Torba” Biedronki ma pomóc ograniczać marnowanie żywności

Nie marnuję, bo dobrze przechowuję – pod takim hasłem wystartowała druga edycja akcji „Dobra Torba”. W jej ramach w sklepach sieci Biedronka pojawią się specjalne papierowe torby wspierające Banki Żywności, do których trafi 20 gr ze sprzedaży każdej z nich. Dzięki temu każdy klient ma możliwość wsparcia Banków Żywności swoimi działaniami zakupowymi. Co więcej, tegorocznej towarzyszy specjalna kampania edukacyjna dotycząca przeciwdziałania marnowaniu żywności.

21 września 2021

Biedronka kupiła od rolników śliwkę węgierkę po ulewnych deszczach

Ulewne deszcze na terenie całego kraju pod koniec sierpnia wpłynęły negatywnie na dojrzewające śliwki węgierki. Szczególnie mocno dotknięte zostały okolice Opola, Szydłowa i Grójca. To właśnie z tych miejsc sieć Biedronka kupiła około 200 ton delikatnie marszczącej się śliwki węgierki i zaoferuje ją klientom, przeciwdziałając marnowaniu żywności.

25 sierpnia 2021

Nadciąga gang, który ma pomóc polskim zwierzętom

Jest ich dwanaścioro. Znamy ich z polskich lasów, gór i rzek, czy też z naszego Morza Bałtyckiego. To Gang Swojaków, bohaterowie nowej akcji edukacyjno-lojalnościowej Biedronki. Pojawią się w sklepach sieci w czwartek, 26 sierpnia. Ich obecność na sklepowych półkach oznacza także realną pomoc dla żyjących w Polsce zwierząt, dzięki współpracy sieci Biedronka z Polskim Towarzystwem Ochrony Przyrody „Salamandra”.

17 sierpnia 2021

Biedronka nie poprawia natury. Sieć wspiera lokalnych dostawców papryki

Biedronka znalazła kolejny sposób na walkę z marnowaniem żywności. Pod hasłem „Przyroda wie, co robi” sieć od początku sierpnia tego roku sprzedaje paprykę, która jest nie do końca wybarwiona, ale w pełni wartościowa i nie prowadzi do strat u producentów.

16 sierpnia 2021

Biedronka wprowadza oznakowanie produktów systemem Nutri-Score

To oparta na naukowych dowodach skala oznaczania żywności, która pomoże klientom w podejmowaniu świadomych wyborów żywieniowych. Do końca roku produktów ze skalą Nutri-Score będzie w Biedronce ponad 60.

11 sierpnia 2021

Oddaj niepotrzebne ubrania w sklepach Biedronka i pomóż ratować dzikie rzeki

Setki różowych kontenerów już 12 sierpnia pojawią się w wybranych sklepach Biedronka w całej Polsce. Właśnie wtedy rusza ogólnopolska zbiórka używanych ubrań, zainicjowana przez markę Vanish i realizowana wspólnie z siecią sklepów Biedronka. Dzięki niej każdy z nas będzie miał szanse na podarowanie drugiego życia zalegającej w szafach odzieży oraz wsparcie działań Fundacji Dziko, działającej na rzecz ratowania dzikich rzek w Polsce. Każdy 1 kg przekazanej odzieży to 1 zł dla fundacji.

4 sierpnia 2021

Biedronka ułatwia ekologiczną edukację dzieci. Śmieciarka Miecia ponownie w trasie

Od 4 sierpnia każdy kto spędza urlop nad Bałtykiem będzie mógł odwiedzić specjalną mobilną strefę edukacyjną. Dowiemy się m.in. jak wygląda proces recyklingu i dlaczego ważne jest poprawne segregowanie plastikowych butelek.