Dotyczy firmy: Jeronimo Martins Polska

Znalezione aktualności: 250

22 kwietnia 2022

Biedronka dla Ziemi, nie tylko od święta

Z okazji Międzynarodowego Dnia Ziemi, Biedronka podsumowuje kluczowe działania podejmowane w trosce o środowisko naturalne. Sieć w ciągu ostatnich 5 lat obniżyła emisje CO2 o 45%. Oprócz inwestycji w przyjazną infrastrukturę, sieć działa także na rzecz poprawy dobrostanu zagrożonych gatunków zwierząt w Polsce. Łączne wsparcie Biedronki na rzecz ich ochrony wyniosło już blisko 2,5 miliona złotych.

21 kwietnia 2022

Znamy zwycięzców loterii mieszkaniowej Biedronki

Od lutego do połowy kwietnia Biedronka przeprowadziła 10 losowań w ramach loterii mieszkaniowej. W każdym z nich wybrano pięcioro klientów_ek, którzy otrzymali po 500 tys. zł na mieszkanie lub dom. Na wszystkie nagrody sieć przeznaczyła 25 mln zł.

13 kwietnia 2022

Nagroda specjalna dla pracowników Biedronki jeszcze przed Wielkanocą

Jeszcze przed Wielkanocą, blisko 55 000 pracowników sieci Biedronka otrzyma Nagrodę Specjalną E.A. Soares dos Santos za 2021 rok w wysokości 2800 zł. W ten sposób zostaną uhonorowane codzienne wysiłki członków zespołu Biedronki w kolejnym roku naznaczonym pandemią i jej ekonomicznymi skutkami.

8 kwietnia 2022

Biedronka i Okresowa Koalicja rozszerzają współpracę i pomagają potrzebującym z Ukrainy

Sieć Biedronka przedłuża współpracę z Okresową Koalicją i przekaże w tym roku ponad 2 mln środków higieny menstruacyjnej. Wsparciem zostaną objęte również kobiety i dziewczyny, które przybyły do Polski z Ukrainy. Dwuletnia współpraca z Biedronką pozwoli na przekazanie łącznie 3,5 miliona produktów.

28 marca 2022

Biedronka wita butelki zwrotne

Największa sieć handlowa w Polsce wprowadza nowy system kaucyjny dla 5 piw butelkowych wiodących marek. Już teraz klienci Biedronki mogą zwracać puste butelki zwrotne w 3150 placówkach w całej Polsce. To kolejny krok mający przyczynić się do poprawy stanu środowiska. Rozwiązanie ma na celu upowszechnienie butelek zwrotnych, przy jednoczesnym zwiększeniu wygody dla klientów.

21 marca 2022

Ponad 2 miliony złotych dla Fundacji Biedronki na rzecz pomocy uchodźcom i uchodźczyniom

Fundacja Biedronki otrzymała wsparcie finansowe od EDP Renewables na pomoc uchodźcom i uchodźczyniom. Darowizna pozwoli rozszerzyć inicjatywę, która polega na przekazywaniu ukraińskim obywatelom i obywatelkom kart przedpłaconych, które można wykorzystać na zakup m.in. żywności w sklepach Biedronka.

9 marca 2022

Fundacja Biedronki zapewni noclegi uchodźcom z Ukrainy

Główny udziałowiec grupy Jeronimo Martins (SFMS) podjął decyzję o zwiększeniu środków na rzecz pomocy uchodźcom z Ukrainy o dodatkowe 12 milionów złotych. Dzięki temu Fundacja Biedronki rozpocznie nowy program wsparcia dla osób uciekających przed wojną

7 marca 2022

Klienci Biedronki masowo wspierają Ukrainę

Sieć Biedronka rozwija kolejne formy wsparcia dla Ukrainy. Od teraz również klienci Biedronki mogą się zaangażować w akcję pomocową w trakcie codziennych zakupów. Sposoby są dwa: wpłata finansowa podczas płacenia w kasach tradycyjnych oraz samoobsługowych albo dołączenie do organizowanej wspólnie z Bankami Żywności zbiórki produktów pierwszej potrzeby dla uchodźców z Ukrainy. To kolejne działania w ramach programu Biedronki Wsparcie dla Ukrainy po ogłoszeniu wsparcia produktowego na kwotę 10 mln zł przez sieć oraz Fundację Biedronki, a także donację o wartości 5 mln EUR ze strony Grupy Jeronimo Martins.

2 marca 2022

Biedronka obniża ceny żywności, w tym pieczywa, przy granicy z Ukrainą

Bezprecedensowa skala pomocy polskiego społeczeństwa dla uchodźców z Ukrainy zostanie dodatkowo wsparta przez sieć Biedronka. Od 1 marca w sklepach sieci Biedronka znajdujących się przy granicy polsko-ukraińskiej, ceny pieczywa zostają obniżone nawet o 60%. Kolejne 50 produktów pierwszej potrzeby klienci kupią w nich taniej o 30%. To kolejne działanie sieci, wspierające uchodźców i pracowników z Ukrainy.

1 marca 2022

10 mln złotych dla ukraińskich uchodźców od Biedronki

Biedronka i Fundacja Biedronki wspólnie zdecydowały o uruchomieniu programu pomocy na bezprecedensową skalę dla Ukraińców przybywających do Polski w związku z militarną agresją Rosji. Dostawy produktów pierwszej potrzeby w ramach programu ruszą już w tym tygodniu. Sieć deklaruje też szybkie zatrudnianie obywateli Ukrainy, a także zapewnia specjalną pomoc psychologiczną dla swoich pracowników w języku ukraińskim.