Dotyczy firmy: Henkel Polska

Znalezione aktualności: 91

16 września 2019

Henkel rozwija młode przedsiębiorcze liderki społeczne

Zakończyła się pierwsza edycja programu społecznego Rebelki, prowadzonego przez firmę Henkel Polska we współpracy z platformą edukacyjną Zwolnieni z Teorii. W ramach tej inicjatywy, 20 nastoletnich uczestniczek przy wsparciu mentorek z Henkla, zrealizowało pięć autorskich projektów społecznych. Celem programu Rebelki…

26 lipca 2019

Zakończyła się jubileuszowa XV edycja Ligi Odpowiedzialnego Biznesu

Zjazd w siedzibie ERGO Hestia w Sopocie zakończył piętnastą odsłonę Ligi Odpowiedzialnego Biznesu. Tegoroczna edycja oparta była o cztery ścieżki edukacyjne, podczas których swoją wiedzę o społeczną odpowiedzialność biznesu pogłębiało 15 Ambasadorów i Ambasadorek CSR z 14 uczelni z całej Polski.

25 lipca 2019

Pierwsi wystawcy 8. Targów CSR

Firmy i organizacje chcące prezentować swoje działania, inicjatywy, produkty oraz usługi z zakresu społecznej odpowiedzialności i zrównoważonego rozwoju mogą rejestrować się przez formularz dostępny na stronie 8. Targów CSR. Swój udział potwierdziło już 5 organizacji.

16 lipca 2019

Trwa 6. edycja programu „Shaping Futures” Schwarzkopf Professional

„Shaping Futures” to inicjatywa marki Schwarzkopf Professional, która działa na zasadach wolontariatu. Właśnie trwa 6. edycja programu umożliwiającego młodzieży rozwój kompetencji fryzjerskich.  8 lipca br. rozpoczęła się szósta polska edycja międzynarodowego programu „Shaping Futures”, który powstał z inicjatywy marki Henkel Schwarzkopf Professional.

12 lipca 2019

„Wiem, że warto się uczyć” – stypendialny program Henkel Polska i Fundacji Polki Mogą Wszystko

Henkel Polska i Fundacja Polki Mogą Wszystko inicjują już 12-stą edycję programu „Wiem, że warto się uczyć”, w ramach którego przyznawane są stypendia naukowe wychowankom domów dziecka oraz podopiecznym rodzin zastępczych. W tegorocznej edycji zostanie przyznanych 27 stypendiów.

10 lipca 2019

Henkel wprowadza w pełni zdatne do recyclingu opakowania z czarnego plastiku

Firma Henkel we współpracy z Ampacet opracowała nowe rozwiązanie recyclingowe. Dzięki niemu opakowania z czarnego plastiku, które stanowią największe wyzwanie w zakresie recyclingu, będą mogły być ponownie przetwarzane. Jest to możliwe dzięki wyeliminowaniu ze składu czarnych opakowań węgla, który pochłania wiązki bliskiej czerwieni (NIR) i powoduje, że maszyny sortujące nie są w stanie identyfikować tego typu tworzyw sztucznych.

27 czerwca 2019

536 uczniów z Raciborza i okolic wzięło udział w warsztatach „Świata Młodych Badaczy”

W maju i czerwcu program „Świat Młodych Badaczy” dwukrotnie zawitał do Raciborza i okolic. Uczniowie szkół podstawowych z tego rejonu wzięli udział w interaktywnych warsztatach, których celem jest rozbudzanie zainteresowania naukami przyrodniczymi. W rolę małych badaczy wcieliło się 536 uczniów szkół podstawowych z tego rejonu.

24 czerwca 2019

Henkel Polska laureatem nagrody „Friendly Workplace 2019”

Firma Henkel Polska otrzymała wyróżnienie w tegorocznym plebiscycie „Friendly Workplace”. Kapituła programu doceniła politykę personalną firmy opartą na wzajemnym szacunku i poszanowaniu dla idei różnorodności, umożliwiającej stały rozwój zawodowy i osobisty pracowników.

14 czerwca 2019

Henkel wprowadza opakowania z odpadów pochodzących ze społecznej zbiórki

Firma Henkel podjęła kolejne kroki w ramach współpracy z przedsiębiorstwem społecznym Plastic Bank. Dział Laundry & Home Care (środków piorących i czystości) oraz Beauty Care (kosmetyków) wprowadzi na rynek opakowania wykonane w 100% z plastiku pochodzącego z recyclingu. Nawet 50% ich składu będzie stanowił tzw. Social Plastic – plastik pochodzący ze społecznej zbiórki.

11 czerwca 2019

Henkel w służbie różnorodności

Firma Henkel Polska i BETTER, pomysłodawcy i organizatorzy Kongresu Różnorodności, 6 czerwca zainaugurowali cykl spotkań pod hasłem, „Praktycy Różnorodności w Lepszym Świecie”. Inicjatywa ta jest szczególnie kierowana do biznesu, organizacji pozarządowych oraz zainteresowanych mediów. Pierwsze spotkanie dotyczyło mentoringu jako jednego z lepszych narzędzi budowania inkluzywnej kultury organizacyjnej.