Dotyczy firmy: Grupa Velux

Znalezione aktualności: 58

28 kwietnia 2022

Cztery nowe miejsca rekreacji dzięki wsparciu Fundacji Pracowniczej

Do końca 2024 roku, dzięki grantom z Fundacji Pracowniczej Grupy VKR, powstaną w Polsce cztery nowe miejsca rekreacji, edukacji i wypoczynku na łonie natury. Ze stworzonych atrakcji skorzystają pracownicy VELUX i DOVISTA, ale także mieszkańcy lokalnych społeczności. Łączna wartość przyznanych na ten cel grantów w Polsce to ponad 5,4 mln zł. Projekty będą realizowane w Gnieźnie, Namysłowie, Raszynie i Tczewie.

21 kwietnia 2022

Praca zdalna Polaków w badaniu VELUX

Jak wynika z badania przeprowadzonego przez VELUX we współpracy z Ipsos, 46% osób pracujących zdalnie deklaruje, że robi to cztery lub pięć dni w tygodniu. Globalna zmiana modelu pracy, która nastąpiła w ciągu ostatnich dwóch lat, spowodowała gwałtowny wzrost zapotrzebowania na przestrzeń w domu przeznaczoną na home office. 

13 kwietnia 2022

Grupa VELUX z tytułem „Etyczna Firma 2021”

W tegorocznym konkursie „Etyczna Firma” wśród wyróżnionych znalazła się Grupa VELUX – producent okien dachowych. Nagroda jest docenieniem przyjętego przez firmę sposobu prowadzenia biznesu zgodnie z zasadami uczciwej konkurencji i szacunku do wszystkich interesariuszy.

7 kwietnia 2022

Grupa VELUX likwiduje działalność w Rosji i na Białorusi

Grupa VELUX podjęła decyzję, aby całkowicie zakończyć swoją działalność w Rosji i na Białorusi. Decyzja ta jest następstwem ogłoszenia w ubiegłym miesiącu przez Grupę VELUX zawieszenia wszystkich działalności w Rosji i na Białorusi w związku z wojną w Ukrainie.

30 marca 2022

Grupa VELUX prawie całkowicie usuwa tworzywa sztuczne z opakowań okien dachowych

Grupa VELUX ogłosiła, że 90%1 opakowań okien dachowych produkowane jest bez dodatku tworzyw sztucznych i wykonane z jednorodnego materiału opartego na papierze. Nowe opakowania oparte na papierze są stosowane we wszystkich najpopularniejszych oknach dachowych VELUX. Pozwoli to oszczędzić do 900 ton plastiku rocznie i ułatwi klientom utylizację odpadów opakowaniowych.

2 marca 2022

Grupa VELUX zawiesza działalność w Rosji i na Białorusi

28 lutego Grupa VELUX zawiesiła wszystkie swoje operacje w Rosji i na Białorusi. Zawieszenie nastąpiło cztery dni po wstrzymaniu wszystkich działań VELUX w Ukrainie.

3 lutego 2022

Dzieciństwo bez naturalnego światła. Jak chronić dzieci przed zespołem deficytu natury?

Badanie realizowane przez VELUX w ramach kampanii „HEAD UPPERS 2021” na temat kontaktu człowieka z naturą wykazało, że dzieci są pozbawione kontaktu z naturą w stopniu o wiele większym, niż miało to miejsce w przypadku wcześniejszych pokoleń. Stałe przebywanie w budynkach z widokiem na ekran nie pozostaje bez wpływu na stan zdrowia dzieci.

3 lutego 2022

Co możemy zyskać, podnosząc głowę? O zgubnych skutkach pochylania się

Przeciążenie wzroku, bóle kręgosłupa, syndrom SMS-owej szyi – to najczęstsze problemy wynikające z nieustannego pochylania się nad ekranem. Jeśli nie odrywamy od niego wzroku nawet wówczas, gdy przebywamy na dworze lub z bliskimi, narażamy także swoje zdrowie psychiczne. Jak wynika z najnowszego raportu VELUX „Head Downers 2021”, negatywne skutki takiego zachowania mogą wkrótce dotknąć wielu z nas.

24 września 2021

VELUX i Schneider Electric zawiązują rozszerzone partnerstwo. Cel: przyśpieszona dekarbonizacja

Grupa VELUX, światowy lider rynku okien dachowych i świetlików, oraz Schneider Electric, światowy lider cyfryzacji zarządzania energią i automatyki budynkowej, ogłosiły dzisiaj podpisanie nowej, rozszerzonej umowy partnerskiej. Dzięki niej Grupa VELUX osiągnie swoją neutralność węglową do 2030 roku, przyspieszając realizację zobowiązania „Dożywotniej Neutralności Węglowej”, by proaktywnie przeciwdziałać zachodzącym zmianom klimatycznym.

14 września 2021

EkoEksperymentarium. Nowa odsłona gry o ekologii

Z początkiem roku szkolnego ruszyła nowa odsłona EkoEksperymentarium.pl – darmowej gry o ekologii dla dzieci w wieku 5 – 11 lat. Stanowi ona pomoc dydaktyczną dla rodziców lub nauczycieli w edukacji ekologicznej. Gra toczy się w domu, nowością jest m.in. pokój Róży, gdzie na graczy czekają cztery nowe eko-wyzwania. Jedno z nich dotyczy wpływu okna dachowego oraz rolet na oszczędność energii w domu i zostało opracowane przy udziale ekspertów z firmy VELUX.