Dotyczy firmy: Grupa Raben

Znalezione aktualności: 47

15 października 2021

Jak biznes przeciwdziała problemowi marnowania żywności?

Statystyki dotyczące marnowania żywności w Polsce są alarmujące. Rocznie wyrzucamy 4,8 mln ton żywności. Kluczem do przezwyciężenia tego problemu jest edukacja konsumentów oraz rozwiązania wspierające ich w bardziej zrównoważonych decyzjach zakupowych.

28 września 2021

Europejski Tydzień Zrównoważonego Rozwoju z Rabenem

W sobotę, 25 września 2021 roku, w parku logistycznym w Kielcach rządziła ekologia. Firma logistyczna Raben Logistics Polska i Accolade, spółka inwestująca w nowoczesną infrastrukturę dla biznesu i właściciel kieleckiego parku przemysłowego, przy partnerskim wsparciu Biura ds. Przedsiębiorczości i Centrum Obsługi Inwestora Urzędu Miasta Kielce, zorganizowały wspólnie Eko-Event w ramach Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Rozwoju. Wydarzenie objął swoim patronatem także Prezydent Miasta Kielce.

20 września 2021

EkoEksperymentarium i Raben ruszają ze wspólna grą o śladzie węglowym

Troska o środowisko to jeden z kluczowych filarów strategii zrównoważonego rozwoju Grupy Raben, podobnie jak wpływ na społeczeństwo. Firma od lat stawia także na edukację ekologiczną wśród swoich pracowników oraz najmłodszych. Z powodu troski o klimat firma zdecydowała się dołączyć do programu EkoEksperymentarium i w jego ramach będzie edukować dzieci w kwestiach zrównoważonego transportu.

17 września 2021

Raben partnerem EkoEksperymentarium

Troska o środowisko to jeden z kluczowych filarów strategii zrównoważonego rozwoju Grupy Raben, podobnie jak wpływ na społeczeństwo. Firma od lat stawia także na edukację ekologiczną wśród swoich pracowników oraz najmłodszych. Z powodu troski o klimat firma zdecydowała się dołączyć do programu EkoEksperymentarium i w jego ramach będzie edukować dzieci w kwestiach zrównoważonego transportu. Projekt ruszył we wrześniu.

14 września 2021

EkoEksperymentarium. Nowa odsłona gry o ekologii

Z początkiem roku szkolnego ruszyła nowa odsłona EkoEksperymentarium.pl – darmowej gry o ekologii dla dzieci w wieku 5 – 11 lat. Stanowi ona pomoc dydaktyczną dla rodziców lub nauczycieli w edukacji ekologicznej. Gra toczy się w domu, nowością jest m.in. pokój Róży, gdzie na graczy czekają cztery nowe eko-wyzwania. Jedno z nich dotyczy wpływu okna dachowego oraz rolet na oszczędność energii w domu i zostało opracowane przy udziale ekspertów z firmy VELUX.

20 lipca 2021

Grupa Raben otrzymała pierwszy kredyt powiązany ze zrównoważonym rozwojem

Grupa Raben podpisała umowę na pięcioletni kredyt powiązany ze zrównoważonym rozwojem, (Sustainability Linked Loan – SLL) na kwotę 225 mln EUR, koordynowany przez 7 banków. Jest to jeden z pierwszych konsorcjalnych kredytów SLL w europejskiej branży logistycznej oraz druga tego typu transakcja w Polsce.

14 lipca 2021

Gdy droga jest celem – raport zrównoważonego rozwoju 2020 Grupy Raben

Raben prezentuje najnowszy raport „Drive do zrównoważonego rozwoju”. Po raz pierwszy publikacja dotyczy całej Grupy Raben. Obejmuje kilkadziesiąt wskaźników tematycznych, uwzględniający strategię ESG i głos ponad tysiąca interesariuszy. W sprawozdaniu za rok 2020 firma pokazuje swój wkład w realizację wybranych celów globalnych ONZ, skupiając się na kwestiach ładu korporacyjnego, wpływu na środowisko, społecznego i ekonomicznego.

30 kwietnia 2021

Nestlé przekazuje personelowi medycznemu żywność wartą 9 mln zł

Nestlé w okresie pandemii postanowiło otoczyć szczególną troską tych, którzy na co dzień bohatersko troszczą się o innych. Do połowy 2021 r. firma, we współpracy z Fundacją Lekarze Lekarzom oraz Raben Logistics, przekaże ok. 4,5 mln produktów spożywczych i butelek wody o łącznej wartości blisko 9 mln złotych. Produkty trafią do personelu medycznego w całej Polsce, w pierwszej kolejności do 190 placówek.

19 lutego 2021

Grupa Raben podsumowuje projekt rozwojowy dla 1000 managerów

Grupa Raben zrealizowała w 2020 r. plan jednoczesnego rozwoju wszystkich najważniejszych managerów w całej organizacji.

25 stycznia 2021

Grupa Raben partnerem Szlachetnej Paczki

18 ciężarówek z darami, 50 punktów rozładunku i ponad 9 000 km przejechanych w ramach Weekendu Cudów.