Dotyczy firmy: Grupa Raben

Znalezione aktualności: 54

16 września 2022

Konferencja „Czas na ESG!”

28-29 września br. w Centrum Konferencyjnym ADN w Warszawie odbędzie się konferencja „Czas na ESG!”, w ramach której  Daniel Kiewra, menedżer projektów Forum Odpowiedzialnego Biznesu, opowie o ryzyku utraty konkurencyjności biznesu w obliczu kryzysu klimatycznego. Wydarzenie zostało objęte patronatem FOB. 

15 września 2022

IKEA, Volvo Trucks i Grupa Raben – partnerstwo na rzecz zeroemisyjnego transportu

IKEA Industry, Volvo Trucks i Grupa Raben podpisały umowę o współpracy w zakresie zeroemisyjnego transportu towarów w Polsce. W ramach kontraktu, IKEA wprowadzi elektryczne samochody ciężarowe Volvo do obsługi wewnętrznych transportów w dwóch fabrykach IKEA Industry w Polsce. Operatorem transportowym w tym projekcie jest Grupa Raben. 

22 lipca 2022

Grupa Raben i Szlachetna Paczka razem dla Ukrainy

Grupa Raben wspiera Szlachetną Paczkę jako partner logistyczny od 2019 roku. Podczas Weekendu Cudów operator angażuje swoich praocwników/ce, w tym kierowców i logistyków, a także udostępnia swoje pojazdy, aby dotrzeć z pomocą na czas do najbardziej potrzebujących. W czerwcu br. Grupa Raben zaangażowała się również w specjalną edycję Szlachetnej Paczki – Solidarną Paczkę dla rodzin z Ukrainy.

30 czerwca 2022

Partnerzy strategiczni FOB wśród liderów XVI Rankingu Odpowiedzialnych Firm

Szesnasta edycja Rankingu Odpowiedzialnych Firm tym razem zakończyła się wręczeniem nagród przeprowadzonym w siedzibie Akademii Leona Koźmińskiego. W tym roku w ROF wzięło udział ponad 70 firm, a zainteresowanie nim wyraziło przeszło 100 przedsiębiorstw. Ostatecznie do głównego zestawienia zakwalifikowało się ponad 60 firm, a pierwszą pozycję w tym gronie zajął ING Bank Śląski.

28 kwietnia 2022

Odpowiedzialnie wejść w kolejną dekadę. Nowy Raport Zrównoważonego Rozwoju Grupy Raben

Jubileusz 90-lecia i kolejne akwizycje, statystyki dotyczące ponad 10 tysięcy pracowników i 14 rynków, walka ze zmianami klimatycznymi i działalność społeczna – te i dużo więcej informacji zawiera nowy Raport Zrównoważonego Rozwoju Grupy Raben. W publikacji za 2021 rok, operator logistyczny prezentuje zarówno długoterminowe programy i ich efekty, jak i jednorazowe przedsięwzięcia.

1 grudnia 2021

Raben posadził ponad 13 000 drzew w Parku Narodowym Gór Stołowych

13 500 drzew, które w całym cyklu życia są w stanie zneutralizować 9500 ton dwutlenku węgla i przyczynią się do zwiększenia różnorodności biologicznej w Parku Narodowym Gór Stołowych, a przy tym stanowią niemal połowę wszystkich dotychczasowych nasadzeń – z taką statystyką Grupa Raben zamyka rok 2021.

9 listopada 2021

Raben przechodzi na zieloną energię

Magazyny i biura Grupy Raben przechodzą w 100% na zieloną energię. Dzieje się tak na mocy siedmioletniego kontraktu, który firma podpisała właśnie z należącą do Grupy PGE spółką PGE Obrót.  Zgodnie z umową w Polsce powstaną dedykowane dla operatora logistycznego farmy fotowoltaiczne o łącznej mocy 35 MWp.

15 października 2021

Jak biznes przeciwdziała problemowi marnowania żywności?

Statystyki dotyczące marnowania żywności w Polsce są alarmujące. Rocznie wyrzucamy 4,8 mln ton żywności. Kluczem do przezwyciężenia tego problemu jest edukacja konsumentów oraz rozwiązania wspierające ich w bardziej zrównoważonych decyzjach zakupowych.

28 września 2021

Europejski Tydzień Zrównoważonego Rozwoju z Rabenem

W sobotę, 25 września 2021 roku, w parku logistycznym w Kielcach rządziła ekologia. Firma logistyczna Raben Logistics Polska i Accolade, spółka inwestująca w nowoczesną infrastrukturę dla biznesu i właściciel kieleckiego parku przemysłowego, przy partnerskim wsparciu Biura ds. Przedsiębiorczości i Centrum Obsługi Inwestora Urzędu Miasta Kielce, zorganizowały wspólnie Eko-Event w ramach Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Rozwoju. Wydarzenie objął swoim patronatem także Prezydent Miasta Kielce.

20 września 2021

EkoEksperymentarium i Raben ruszają ze wspólna grą o śladzie węglowym

Troska o środowisko to jeden z kluczowych filarów strategii zrównoważonego rozwoju Grupy Raben, podobnie jak wpływ na społeczeństwo. Firma od lat stawia także na edukację ekologiczną wśród swoich pracowników oraz najmłodszych. Z powodu troski o klimat firma zdecydowała się dołączyć do programu EkoEksperymentarium i w jego ramach będzie edukować dzieci w kwestiach zrównoważonego transportu.