Dotyczy firmy: Grupa Raben

Znalezione aktualności: 50

28 kwietnia 2022

Odpowiedzialnie wejść w kolejną dekadę. Nowy Raport Zrównoważonego Rozwoju Grupy Raben

Jubileusz 90-lecia i kolejne akwizycje, statystyki dotyczące ponad 10 tysięcy pracowników i 14 rynków, walka ze zmianami klimatycznymi i działalność społeczna – te i dużo więcej informacji zawiera nowy Raport Zrównoważonego Rozwoju Grupy Raben. W publikacji za 2021 rok, operator logistyczny prezentuje zarówno długoterminowe programy i ich efekty, jak i jednorazowe przedsięwzięcia.

1 grudnia 2021

Raben posadził ponad 13 000 drzew w Parku Narodowym Gór Stołowych

13 500 drzew, które w całym cyklu życia są w stanie zneutralizować 9500 ton dwutlenku węgla i przyczynią się do zwiększenia różnorodności biologicznej w Parku Narodowym Gór Stołowych, a przy tym stanowią niemal połowę wszystkich dotychczasowych nasadzeń – z taką statystyką Grupa Raben zamyka rok 2021.

9 listopada 2021

Raben przechodzi na zieloną energię

Magazyny i biura Grupy Raben przechodzą w 100% na zieloną energię. Dzieje się tak na mocy siedmioletniego kontraktu, który firma podpisała właśnie z należącą do Grupy PGE spółką PGE Obrót.  Zgodnie z umową w Polsce powstaną dedykowane dla operatora logistycznego farmy fotowoltaiczne o łącznej mocy 35 MWp.

15 października 2021

Jak biznes przeciwdziała problemowi marnowania żywności?

Statystyki dotyczące marnowania żywności w Polsce są alarmujące. Rocznie wyrzucamy 4,8 mln ton żywności. Kluczem do przezwyciężenia tego problemu jest edukacja konsumentów oraz rozwiązania wspierające ich w bardziej zrównoważonych decyzjach zakupowych.

28 września 2021

Europejski Tydzień Zrównoważonego Rozwoju z Rabenem

W sobotę, 25 września 2021 roku, w parku logistycznym w Kielcach rządziła ekologia. Firma logistyczna Raben Logistics Polska i Accolade, spółka inwestująca w nowoczesną infrastrukturę dla biznesu i właściciel kieleckiego parku przemysłowego, przy partnerskim wsparciu Biura ds. Przedsiębiorczości i Centrum Obsługi Inwestora Urzędu Miasta Kielce, zorganizowały wspólnie Eko-Event w ramach Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Rozwoju. Wydarzenie objął swoim patronatem także Prezydent Miasta Kielce.

20 września 2021

EkoEksperymentarium i Raben ruszają ze wspólna grą o śladzie węglowym

Troska o środowisko to jeden z kluczowych filarów strategii zrównoważonego rozwoju Grupy Raben, podobnie jak wpływ na społeczeństwo. Firma od lat stawia także na edukację ekologiczną wśród swoich pracowników oraz najmłodszych. Z powodu troski o klimat firma zdecydowała się dołączyć do programu EkoEksperymentarium i w jego ramach będzie edukować dzieci w kwestiach zrównoważonego transportu.

17 września 2021

Raben partnerem EkoEksperymentarium

Troska o środowisko to jeden z kluczowych filarów strategii zrównoważonego rozwoju Grupy Raben, podobnie jak wpływ na społeczeństwo. Firma od lat stawia także na edukację ekologiczną wśród swoich pracowników oraz najmłodszych. Z powodu troski o klimat firma zdecydowała się dołączyć do programu EkoEksperymentarium i w jego ramach będzie edukować dzieci w kwestiach zrównoważonego transportu. Projekt ruszył we wrześniu.

14 września 2021

EkoEksperymentarium. Nowa odsłona gry o ekologii

Z początkiem roku szkolnego ruszyła nowa odsłona EkoEksperymentarium.pl – darmowej gry o ekologii dla dzieci w wieku 5 – 11 lat. Stanowi ona pomoc dydaktyczną dla rodziców lub nauczycieli w edukacji ekologicznej. Gra toczy się w domu, nowością jest m.in. pokój Róży, gdzie na graczy czekają cztery nowe eko-wyzwania. Jedno z nich dotyczy wpływu okna dachowego oraz rolet na oszczędność energii w domu i zostało opracowane przy udziale ekspertów z firmy VELUX.

20 lipca 2021

Grupa Raben otrzymała pierwszy kredyt powiązany ze zrównoważonym rozwojem

Grupa Raben podpisała umowę na pięcioletni kredyt powiązany ze zrównoważonym rozwojem, (Sustainability Linked Loan – SLL) na kwotę 225 mln EUR, koordynowany przez 7 banków. Jest to jeden z pierwszych konsorcjalnych kredytów SLL w europejskiej branży logistycznej oraz druga tego typu transakcja w Polsce.

14 lipca 2021

Gdy droga jest celem – raport zrównoważonego rozwoju 2020 Grupy Raben

Raben prezentuje najnowszy raport „Drive do zrównoważonego rozwoju”. Po raz pierwszy publikacja dotyczy całej Grupy Raben. Obejmuje kilkadziesiąt wskaźników tematycznych, uwzględniający strategię ESG i głos ponad tysiąca interesariuszy. W sprawozdaniu za rok 2020 firma pokazuje swój wkład w realizację wybranych celów globalnych ONZ, skupiając się na kwestiach ładu korporacyjnego, wpływu na środowisko, społecznego i ekonomicznego.