Dotyczy firmy: Grupa Orlen

Znalezione aktualności: 360

28 września 2021

PKN ORLEN wspiera zakup nowoczesnego sprzętu dla strażaków

Fundacja ORLEN w ramach programu grantowego „ORLEN dla Strażaków” wspiera straż pożarną, m.in. przekazując środki na doposażenie jednostek. Przez ostatnie cztery lata intensywnego rozwijania projektu do Fundacji ORLEN trafiło ponad 13 tysięcy wniosków o dofinansowanie. Do tej pory przyznano ok. 1100 darowizn.

24 września 2021

PKN ORLEN inwestuje w pierwszą w Polsce lokomotywę na wodór

Rozwój przyjaznych środowisku technologii wodorowych wpisuje się w strategię ORLEN2030 zakładającą wzrost znaczenia paliw alternatywnych.

24 września 2021

PKN ORLEN podziękował medalistom Igrzysk Paraolimpijskich w Tokio

W warszawskiej siedzibie PKN ORLEN sportowcy wspierani przez koncern zaprezentowali medale, które wywalczyli na Igrzyskach Paraolimpijskich w Tokio. Polscy zawodnicy w stolicy Japonii zdobyli 25 krążków. Aż 17, w tym 5 złotych, 5 srebrnych i 7 brązowych to dorobek stypendystów Fundacji ORLEN.

24 września 2021

Ekologiczna inwestycja Grupy ORLEN na finiszu

Już w listopadzie br. ruszy produkcja ekologicznego glikolu propylenowego w największej w Europie instalacji tego typu, którą buduje spółka z Grupy ORLEN, ORLEN Południe. Jej zdolności wytwórcze wyniosą 30 tys. ton rocznie, co oznacza, że spółka pokryje aż w 75 proc. krajowe zapotrzebowanie na ten produkt. Dodatkowo w ramach tej inwestycji jeszcze w tym roku zostanie oddany do użytku pierwszy w Polsce Hub wodorowy oferujący wodór wysokiej czystości do zasilania ogniw paliwowych o zdolności produkcyjnej ponad 350 ton czystego wodoru rocznie. Inwestycje na południu Polski wspierają realizację strategii ORLEN2030 w obszarze nisko- i zeroemisyjnej energetyki.

15 września 2021

Grupa ORLEN wchodzi w kluczową fazę kolejnego projektu OZE w Wielkopolsce

Budowa PV Gryf, nowej farmy fotowoltaicznej Energi OZE, spółki zależnej Energi z Grupy ORLEN, weszła w najważniejszy etap. Rozpoczął się montaż ok. 40 tys. paneli fotowoltaicznych. Farma będzie mieć moc zainstalowaną ok. 20 MW. Planowany termin uruchomienia PV Gryf to grudzień 2021 roku.

15 września 2021

Mobilna strefa nauki Energi i Fundacji ORLEN wyruszyła w podróż po Polsce

Nauka o odnawialnych źródłach energii, ekologii i segregacji odpadów w formie interaktywnej zabawy. Tak wygląda XI edycja Planety Energii, ogólnopolskiego programu edukacyjnego Energi z Grupy ORLEN, realizowanego po raz pierwszy we współpracy z Fundacją ORLEN.

6 września 2021

Grupa ORLEN inwestuje w niskoemisyjne źródła wytwarzania

PKN ORLEN i Energa, należąca do Grupy ORLEN, zawarły porozumienie w sprawie finansowania budowy elektrowni gazowo-parowej w Grudziądzu. To kolejny krok w realizacji strategii ORLEN2030 zakładającej rozwój niskoemisyjnych źródeł gazowych i zabezpieczenie systemu elektroenergetycznego opartego na odnawialnych źródłach energii.

25 sierpnia 2021

PKN ORLEN rozwija technologię wodorową w transporcie szynowym

PKN ORLEN podpisał list intencyjny z PKP i PESA o współpracy na rzecz wdrożenia technologii wodorowych w transporcie szynowym. Spółki chcą razem prowadzić projekty badawczo-rozwojowe i działania zmierzające do zastosowania wodoru na kolei jako paliwa zasilającego pojazdy szynowe. Działania te wpisują się w strategię ORLEN2030, zakładającą dynamiczny rozwój paliw alternatywnych. 

24 sierpnia 2021

PKN ORLEN rozważa przetwarzanie odpadów z tworzyw sztucznych na produkty petrochemiczne i rafineryjne

PKN ORLEN, zgodnie ze strategią do 2030 roku, chce rozwijać nowy obszar swojej działalności, który umożliwi efektywne ekonomicznie i środowiskowo zagospodarowanie odpadów z tworzyw sztucznych. Koncern podpisał list intencyjny oraz umowę na realizację studium wykonalności z wiodącym dostawcą technologii i usług inżynieryjnych, z którym analizuje możliwość wykorzystania innowacyjnej technologii Hydro-PRTSM przy wdrażaniu projektów recyklingu chemicznego tworzyw sztucznych. Pozwolą one realizować założenia gospodarki obiegu zamkniętego i spełnić cel neutralności emisyjnej koncernu do 2050 roku.

20 sierpnia 2021

PKN ORLEN aktywnie wspiera rozwój innowacji w Polsce

ORLEN Skylight accelerator to pierwszy w Polsce korporacyjny program akceleracyjny dla startupów technologicznych o międzynarodowym zasięgu, skierowany do młodych innowacyjnych spółek z całego świata posiadających gotowe produkty i usługi. Jego celem jest wsparcie dalszego dynamicznego rozwoju obszarów biznesowych PKN ORLEN, w tym m.in. produkcji petrochemicznej, energetyki czy sprzedaży detalicznej.