Dotyczy firmy: Grupa Orlen

Znalezione aktualności: 304

22 października 2020

ORLEN dba o bezpieczeństwo na stacjach

PKN ORLEN wyposaża stacje paliw w dodatkowe urządzenia zwiększające bezpieczeństwo klientów i pracowników. Do końca października br. w całej sieci pod marką ORLEN będą działać specjalistyczne urządzenia oczyszczające i filtrujące powietrze. Dla kierowców przygotowano również rozwiązania przyspieszające tankowanie i ułatwiające płatność za paliwo. W ofercie wszystkich stacji dostępne są maski ochronne oraz płyn do dezynfekcji.

22 października 2020

Sportowcy związani z ORLENEM angażują się w walkę z pandemią

​„Nośmy maseczki, zachowajmy dystans!” – apelują sportowcy wspierani przez PKN ORLEN. Akcja zawodników wpisuje się w działania koncernu związane z walką z pandemią COVID-19.

22 października 2020

Tydzień Wolontariatu w Grupie ORLEN

Fundacja ORLEN zakończyła wielkie święto pomagania. Pierwszy w historii Tydzień Wolontariatu w Grupie ORLEN odbył się pod hasłem „dobroMOCni – w pomocy jest moc”. Celem akcji była promocja wolontariatu oraz zachęcenie pracowników do jeszcze większego zaangażowania w projekty prospołeczne. W ramach Tygodnia Wolontariatu, fundacja przeprowadziła kilkanaście akcji charytatywnych oraz stworzyła specjalny program on-line „dobroMOCni TV”, w którym zaprezentowała najciekawsze projekty z ostatnich dwóch lat.

16 października 2020

Raport Zintegrowany Grupy ORLEN nagrodzony w konkursie „The Best Annual Report 2019”

PKN ORLEN po raz kolejny potwierdził wysoką jakość raportowania zintegrowanego i sprawozdawczości finansowej. ”. Raport Zintegrowany koncernu został uznany za najlepszy w kategorii przedsiębiorstw w konkursie „The Best Annual Report 2019. Otrzymał także tytuł „The Best of The Best” przyznawany firmom, którym co najmniej trzykrotnie udało się zdobyć najwyższe wyróżnienie w tym konkursie.

12 października 2020

Wzrost pozycji PKN ORLEN w ratingu ESG

​PKN ORLEN dostarcza produkty i usługi najwyższej jakości, jednocześnie dążąc do maksymalnej neutralności ekologicznej, efektywności energetycznej i wysokich standardów bezpieczeństwa. Rosnące kompetencje koncernu w obszarze ESG (Environmental; Social Responsibility; Governance) odzwierciedliła wyższa ocena ratingowa agencji Sustainaltytics.

30 września 2020

PKN ORLEN – Rusza ORLEN Inventor Tech Day

PKN ORLEN rozpoczął akcję skierowaną do wynalazców z Polski oraz krajów Europy i Azji. Jej celem jest pozyskanie innowacyjnych i przyjaznych środowisku technologii. Akcja ORLEN Inventor Tech Day wpisuje się w ogłoszony niedawno przez PKN ORLEN plan stopniowego osiągania neutralności emisyjnej oraz wzrostu własnej aktywności w zakresie badań i rozwoju.

29 września 2020

Maratończycy wystartują przy wyjątkowym wykonaniu „Snu o Warszawie”

W sobotę rozpocznie się 42. PZU ORLEN Maraton Warszawski. Będzie to dwudniowe wydarzenie, podczas którego ulicami stolicy pobiegnie 1 000 biegaczy. Ponad 3 tysiące osób weźmie udział w wirtualnej rywalizacji. Sponsor tytularny PZU zadbał nie tylko o bezpieczeństwo uczestników, ale także o niepowtarzalny klimat biegu – na starcie usłyszą „Sen o Warszawie” Czesława Niemena w nowej aranżacji.

28 września 2020

ORLEN inwestuje w pierwsze stacje wodorowe w Czechach

Grupa ORLEN konsekwentnie rozwija przyjazną środowisku technologię wodorową. Jeszcze w tym roku na dwóch czeskich stacjach Benzina – w Pradze i Litvinowie rozpocznie się budowa punktów tankowania wodoru, z których kierowcy będą mogli skorzystać w przyszłym roku. W planach jest także otwarcie kolejnych stacji wodorowych – w Brnie, Pilźnie i w Pradze, na autostradzie D10. Inwestycje te wpisują się w ogłoszone przez koncern osiągnięcie neutralności emisyjnej w 2050 roku.

15 września 2020

PKN Orlen wybrał projektanta morskiej farmy wiatrowej na Bałtyku

PKN ORLEN rozpoczął projektowanie morskiej farmy wiatrowej na Bałtyku. Wstępny projekt techniczny oraz budowlany wykona brytyjska firma Offshore Design Engineering Ltd., posiadająca ponad 20-letnie doświadczenie w realizacji tego typu zadań. Rozpoczęcie tego etapu prac poprzedzone było wielomiesięcznymi badaniami wietrzności oraz struktury geologicznej dna morskiego.

15 września 2020

ORLEN rozpoczyna przetarg na hub wodorowy

PKN ORLEN rozpoczął proces wyboru wykonawcy hubu wodorowego we Włocławku, który docelowo będzie mógł wytwarzać do 600 kg doczyszczonego wodoru na godzinę. Inwestycja, obejmująca instalację produkcyjną, infrastrukturę logistyczną oraz dystrybucyjną, jest istotnym elementem wspierającym realizację strategii neutralności emisyjnej Koncernu w obszarze paliw alternatywnych.