Dotyczy firmy: Grupa Orlen

Znalezione aktualności: 381

19 września 2022

Na stacji ORLEN w Wałbrzychu zatankujesz wodór

W Wałbrzychu powstanie stacja tankowania wodoru. Inwestycja zostanie dofinansowana ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Pozytywną decyzję w tej sprawie NFOŚiGW ogłosił w poniedziałek podczas konferencji w Wałbrzychu. Stacja będzie dostępna dla wszystkich pojazdów z napędem wodorowym. Jej oddanie do użytku planowane jest w pierwszym kwartale 2024 roku. 

15 września 2022

ORLEN zbuduje stacje tankowania wodoru w kolejnych polskich miastach

PKN ORLEN zbuduje ogólnodostępne stacje tankowania wodoru w Bielsku-Białej, Gorzowie Wielkopolskim, Krakowie, Warszawie i Pile. Koncern otrzymał na ten cel ponad 60 mln zł bezzwrotnego dofinansowania z unijnego programu CEF Transport Alternative Fuels Infrastructure Facility. Zgodnie z przyjętą strategią wodorową, Grupa ORLEN do 2030 roku otworzy ponad 100 stacji tankowania wodoru w Europie Środkowej. 

14 września 2022

PKN ORLEN dalej gra z polską siatkówką

PKN ORLEN przedłuża umowę z Polskim Związkiem Piłki Siatkowej. Tym samym reprezentacje Polski zarówno kobiet, jak i mężczyzn w siatkówkę przez kolejne cztery lata będą mogły liczyć na wsparcie Koncernu. PKN ORLEN wspierał reprezentację mężczyzn w siatkówce m.in. podczas zakończonych właśnie Mistrzostw Świata. 

8 sierpnia 2022

Raport Zintegrowany Grupy ORLEN 2021 już dostępny

Grupa ORLEN opublikowała Raport Zintegrowany online podsumowujący działalność w 2021 roku. W raporcie zaprezentowane zostały informacje dotyczące podejścia do kwestii ESG. Opisy kluczowych projektów Grupy ORLEN zostały uzupełnione o wskaźniki w ramach obszarów: klimat, środowisko, odpowiedzialność społeczna, kapitał ludzki, bezpieczeństwo oraz zarządzanie.

20 lipca 2022

PKN ORLEN, Grupa LOTOS i Związki Zawodowe podpisały gwarancje zatrudnienia dla pracowników

Zabezpieczenie gwarancji zatrudnienia i bezpieczeństwa pracy to kolejny ważny etap fuzji z Grupą LOTOS, który prowadzony jest w dialogu ze stroną społeczną i uwzględnia jej ważną rolę w budowaniu zintegrowanego koncernu multienergetycznego.

11 lipca 2022

ORLEN może zasilić polską sieć energią jądrową

PKN ORLEN jest na zaawansowanym etapie przygotowań do wdrożenia technologii małych reaktorów jądrowych, tzw. SMR. Koncern ma wyłączność w Polsce na wykorzystanie technologii BWRX-300 amerykańskiego GE Hitachi Nuclear Energy. Reaktor ten jest obecnie najbardziej zaawansowaną na świecie technologią na drodze do komercjalizacji. 

30 czerwca 2022

Partnerzy strategiczni FOB wśród liderów XVI Rankingu Odpowiedzialnych Firm

Szesnasta edycja Rankingu Odpowiedzialnych Firm tym razem zakończyła się wręczeniem nagród przeprowadzonym w siedzibie Akademii Leona Koźmińskiego. W tym roku w ROF wzięło udział ponad 70 firm, a zainteresowanie nim wyraziło przeszło 100 przedsiębiorstw. Ostatecznie do głównego zestawienia zakwalifikowało się ponad 60 firm, a pierwszą pozycję w tym gronie zajął ING Bank Śląski.

24 czerwca 2022

Paliwo wodorowe zasili komunikację miejską w Krakowie

PKN ORLEN uruchomił w Krakowie swoją pierwszą w Polsce mobilną stację tankowania wodoru. Wodór pochodzący z biorafinerii Grupy ORLEN w Trzebini będzie napędzać ogniwa autobusu zeroemisyjnego testowanego w krakowskiej komunikacji miejskiej. Po pełnym zatankowaniu wodoru będzie mógł on przejechać do 350 km.

20 czerwca 2022

ORLEN wspiera polskich producentów

Na stacjach paliw ORLEN w Polsce większość produktów pozapaliwowych została wytworzona lokalnie. Od 2018 r. koncern zorganizował pięć kampanii wizerunkowych promujących świadomy wybór krajowych artykułów.

15 czerwca 2022

Baltic Power pierwszym projektem z zakończonymi badaniami geotechnicznymi

Spółka Baltic Power sfinalizowała badania geotechniczne. Pomiary prowadzone były na liczącym ponad 130 km2 obszarze farmy oraz liczącej ponad 30 km trasie kablowej wyprowadzającej energię z morza na ląd. W ramach realizowanych prac, zespół kilkuset badaczy, techników i operatorów wykonał tysiące pomiarów i sondowań.