Dotyczy firmy: Adamed Pharma

Znalezione aktualności: 92

28 marca 2024

Zielona Koalicja dla Zdrowia rozpoczyna działalność

Światowe systemy opieki zdrowotnej odpowiadają za 4% globalnej emisji dwutlenku węgla – to więcej niż lotnictwo czy żegluga. Zielona Koalicja dla Zdrowia ma na celu podejmowanie prośrodowiskowych aktywności na rzecz zmian w sektorze ochrony zdrowia.

1 grudnia 2022

Kampania „Adamed Dla Rodziny” sprawdziła stan zdrowia Polaków

Zakończyła się tegoroczna edycja kampanii „Adamed dla Rodziny”, w ramach której w 6 miastach Polski wykonano 2153 bezpłatne badania i konsultacje. Największym zainteresowaniem cieszyły się badania echo serca, USG i dna oka. Dodatkowym działaniem w ramach inicjatywy było sprawdzenie stanu zdrowia Polaków poprzez przeprowadzenie badania opinii na reprezentatywnej próbie. Obszerny raport w tej sprawie z komentarzem ekspertów – prof. Małgorzaty Janas-Kozik, reprezentującej Polskie Towarzystwo Psychiatryczne, prof. Macieja Kupczyka z Polskiego Towarzystwa Alergologicznego oraz prof. Filipa Szymańskiego z Polskiego Towarzystwa Chorób Cywilizacyjnych – przedstawiono 23 listopada w Warszawie.

14 września 2022

Znamy tegorocznych laureatów i stypendystów ADAMED SmartUP

Fundacja Adamed od 2014 roku wspiera uczniów i uczennice w rozwoju naukowym. Prowadzi działania popularyzujące naukę, organizuje bezpłatne warsztaty, ale przede wszystkim co roku zaprasza do wzięcia udziału w programie stypendialnym ADAMED SmartUP. Podczas tegorocznej gali finałowej, która odbyła się 13 września, ogłoszona została lista 10 laureatów_ek nagrody głównej oraz 3 stypendystów_ek wybranych z grona osób uhonorowanych w 2021 roku. 

20 kwietnia 2022

Rusza nowy sezon podcastu ADAMED SmartUP

Podcast ADAMED SmartUP to audycja skierowana do nastolatków i nastolatek, która w pełni została poświęcona tematowi studiów. Jak podkreślają twórcy, 10-odcinkowy cykl pozwoli licealistom i licealistkom z pewnością i odwagą podpisać się pod hasłem „Ready, study!”.

22 marca 2022

Adamed Pharma wspiera rehabilitację kardiologiczną w ramach programu „Serce na nowo”

Adamed Pharma w ramach ogólnopolskiego programu profilaktyki chorób serca i naczyń „Serce na nowo” rozpoczął akcję społeczną wspierającą rehabilitację kardiologiczną w Polsce. To odpowiedź na kluczowe wyzwania współczesnej medycyny, jakimi są obecnie m.in. choroby krążenia. W ramach programu „Serce na nowo” i nowej inicjatywy, Adamed Pharma przekaże 175 zestawów do hybrydowej telerehabilitacji kardiologicznej 35-ciu placówkom zdrowotnym w całej Polsce.

10 stycznia 2022

Jak nie odkładać zadań na później?

„Nie odkładaj na jutro tego, co możesz zrobić dziś” to znane przysłowie mogłoby być kwintesencją tego, jak radzić sobie z prokrastynacją. Mogłoby być, gdyby zjawisko było proste do zdefiniowania, a sposoby radzenia sobie z nim ograniczały się do nieodkładania zadań na później. Problem jest bardziej złożony i dotyka nawet jednej czwartej społeczeństwa. Może być szczególnie uciążliwy dla uczniów i studentów, którzy przygotowują się do egzaminów, a także dla wszystkich, którym znowu nie udaje się realizować postanowień noworocznych.

25 listopada 2021

Nowe technologie zdominują rynek pracy

Z ankiety przeprowadzonej przez Fundację Adamed wśród młodzieży w wieku 14-19 lat wynika, że w następnej dekadzie najbardziej cenione na rynku pracy będą znajomość nowych technologii, wiedza z obszaru IT oraz kompetencje STEM, czyli z zakresu nauki, technologii, inżynierii i matematyki.

13 października 2021

ADAMED SmartUP łączy Polskę i Wietnam

Wietnamska odsłona programu stypendialnego ADAMED SmartUP jest organizowana od 2019 roku. Uczestniczą w niej uczniowie ze Szkoły Średniej im. Przyjaźni Polsko-Wietnamskiej w Hanoi. W tym roku do rekrutacji zgłosiło się 457 nastolatków, spośród których do trzeciej edycji programu zakwalifikowało się 150 osób.

4 października 2021

Zagraj w grę i wygraj udział w innowacyjnym obozie naukowym ADAMED SmartUP

Wycieczka szkolna do Instytutu Badań Jądrowych, tunel czasoprzestrzenny w nieczynnym reaktorze, spotkanie ze Stanisławem Lemem i naukowcami z różnych epok, wciągające zadania, łamigłówki oraz wymagające analizy – to wszystko czeka na uczestników gry rekrutacyjnej będącej pierwszym etapem nowej edycji programu ADAMED SmartUP. Rozgrywka startuje 1 października.

4 października 2021

Raport Odpowiedzialności Społecznej Adamedu

Adamed opublikował kolejną edycję Raportu Odpowiedzialności Społecznej. Raport jest podsumowaniem działań firmy w latach 2018-2020. Był to szczególny okres – wybuch pandemii koronawirusa zmienił świat, wpłynął na życie milionów ludzi. Był to także czas wyjątkowego sprawdzianu odpowiedzialności dla każdej z firm. Raport prezentuje, jak jedna z największych polskich firm farmaceutycznych, obecna od 35 lat na polskim rynku, pozytywnie wpływa na otoczenie oraz na polską gospodarkę.