Dotyczy firmy: Adamed

Znalezione aktualności: 85

13 października 2021

ADAMED SmartUP łączy Polskę i Wietnam

Wietnamska odsłona programu stypendialnego ADAMED SmartUP jest organizowana od 2019 roku. Uczestniczą w niej uczniowie ze Szkoły Średniej im. Przyjaźni Polsko-Wietnamskiej w Hanoi. W tym roku do rekrutacji zgłosiło się 457 nastolatków, spośród których do trzeciej edycji programu zakwalifikowało się 150 osób.

4 października 2021

Zagraj w grę i wygraj udział w innowacyjnym obozie naukowym ADAMED SmartUP

Wycieczka szkolna do Instytutu Badań Jądrowych, tunel czasoprzestrzenny w nieczynnym reaktorze, spotkanie ze Stanisławem Lemem i naukowcami z różnych epok, wciągające zadania, łamigłówki oraz wymagające analizy – to wszystko czeka na uczestników gry rekrutacyjnej będącej pierwszym etapem nowej edycji programu ADAMED SmartUP. Rozgrywka startuje 1 października.

4 października 2021

Raport Odpowiedzialności Społecznej Adamedu

Adamed opublikował kolejną edycję Raportu Odpowiedzialności Społecznej. Raport jest podsumowaniem działań firmy w latach 2018-2020. Był to szczególny okres – wybuch pandemii koronawirusa zmienił świat, wpłynął na życie milionów ludzi. Był to także czas wyjątkowego sprawdzianu odpowiedzialności dla każdej z firm. Raport prezentuje, jak jedna z największych polskich firm farmaceutycznych, obecna od 35 lat na polskim rynku, pozytywnie wpływa na otoczenie oraz na polską gospodarkę.

8 września 2021

Znamy laureatów nagrody głównej 7. edycji ADAMED SmartUP

Podczas tegorocznej gali finałowej programu ADAMED SmartUP poznaliśmy dziesięcioro zdobywców nagrody głównej oraz troje stypendystów, którzy zostali wybrani z grona ubiegłorocznych laureatów. Każda z wyróżnionych osób ma inne zainteresowania badawcze i pozaszkolne, ale łączy je z pewnością jedno – pasja do pogłębiania wiedzy o naukach ścisłych i przyrodniczych.

4 sierpnia 2021

Lato innowacji. Zakończył się obóz dla uzdolnionej młodzieży

Przez dwa tygodnie 50 utalentowanych, zaangażowanych nastolatków rozwijało swoje umiejętności oraz poszerzało wiedzę m.in. w takich dziedzinach jak biochemia i diagnozowanie przypadków medycznych, druk 3D w przemyśle spożywczym, nanotechnologia czy robotyka i uczenie maszynowe.

26 lipca 2021

Pamiętajmy o seniorach – kampania społeczna „Poznaj Swojego Sąsiada – Seniora”

W trosce o seniorów i niełatwą ich sytuację społeczną Adamed dla Seniora oraz Głos Seniora 27 lipca br. wspólnie rozpoczynają ogólnopolską kampanię pod nazwą „Poznaj Swojego Sąsiada – Seniora”. W ten sposób, organizatorzy akcji promują pomoc sąsiedzką dla potrzebujących seniorów…

15 kwietnia 2021

Wieloletnia współpraca w Programie Partnerstwa

Wydarzenie ogłoszenia Raportu „Odpowiedzialny biznes w Polsce 2020. Dobre praktyki” było również okazją do uhonorowania długoletniej współpracy firm z Forum Odpowiedzialnego Biznesu. Za 5-letnią działalność w ramach Programu Partnerstwa dziękowano: Adamed Pharma S.A., Amica S.A., Grupa Velux, Stena Recycling. 10 lat zaangażowania świętują Siemens Sp. z o.o. oraz Skanska, natomiast 20-lecie współpracy obchodzi Provident Polska S.A.

13 kwietnia 2021

Nauka do matury na ostatniej prostej – jak przygotować się do egzaminu?

Fiszki, repetytoria, metoda active recall – to tylko niektóre z narzędzi, jakie warto wykorzystać do nauki przed zbliżającą się wielkimi krokami maturą. Aby ułatwić abiturientom powtórkę materiału, Adamed przedstawia wskazówki psychologa, nauczycieli oraz uzdolnionych maturzystów – absolwentów 6. edycji programu naukowego ADAMED SmartUP.

17 marca 2021

Odpowiedzialne firmy szybko odpowiedziały na nowe wyzwania

Jak biznes zdał kolejny egzamin z odpowiedzialności wobec swoich interesariuszy, w tym pracowników? Jak organizacje mogą wspierać społeczności lokalne i służbę zdrowia? Jak wygląda wolontariat w warunkach pandemii? O tych zagadnieniach w rocznicę wystąpienia pandemii w Polsce rozmawiały uczestniczki debaty „Odpowiedzialność w czasach zarazy”, zorganizowanej przez „Rzeczpospolitą” w ramach projektu „Biznes odpowiedzialny w Polsce”.

23 lutego 2021

Warsztaty SmartUP Academy, czyli urozmaicenie wiosennej nauki

Przykładem, jak skutecznie zaktywizować uczniów na odległość i umożliwić im samodzielne praktykowanie nauk ścisłych i przyrodniczych jest cykl warsztatów SmartUP Academy. To bezpłatne zajęcia, współorganizowane przez Politechnikę Warszawską i Fundację Adamed, na które ruszyły zapisy.