Dotyczy firmy: Fundacja Veolia Polska

Znalezione aktualności: 82

13 września 2021

Veolia i Orange budują miasta przyszłości

Grupa Veolia i Orange zadeklarowały wspólną realizację Projektu Smart City. Jego głównym celem jest wsparcie gospodarki energetycznej i wodociągowej poprzez stały, zdalny monitoring pracy sieci ciepłowniczych i wodociągowych oraz wprowadzenie ich inteligentnego opomiarowania.

20 sierpnia 2021

Znamy laureatów programu „NaprawiaMY z Veolią”

Możliwość uzyskania wiedzy jak zrobić domowy proszek do prania czy przerobić stary sweter na ciepły zestaw zimowy oraz informacje o zero waste w języku migowym to tylko część oferty dla mieszkańców Łodzi. Ponad 30 filmów i 20 spotkań z ekspertami i warsztatów, warsztaty przerabiania i naprawy przedmiotów, targi recyclingowe i ekoumiejętności online to efekty działania czterech kawiarenek naprawczych.

28 maja 2021

Aktywne i zdrowe dzieci, a przyszłość miast

Czy konsekwencje niewystarczającego poziomu aktywności fizycznej dzieci i młodzieży to nasze wspólne wyzwanie? Czy pandemia COVID-19 ma wpływ na i tak już wcześniej niepokojącą sytuację zdrowotną najmłodszych? Dlaczego tak ważne jest, byśmy zaczęli działać jak najszybciej? Jaki związek ma rezyliencja miejska z aktywnością fizyczną mieszkańców?

4 maja 2021

6 maja rusza #MiesiącRóżnorodności

Różnorodność i inkluzja w miejscu pracy są koniecznym elementem cyfrowej transformacji sprzyjającej spójności społecznej. Ta myśl przewodnia będzie towarzyszyła tegorocznemu Miesiącowi Różnorodności. Przez cały maj będzie można śledzić eksperckie debaty, zainspirować się dobrymi praktykami, a nawet skorzystać z weekendowego przeglądu filmów. To wszystko od 6 maja na stronie kartaroznorodnosci.pl/diversitymonth oraz na profilu Karty Różnorodności na Facebooku.

9 kwietnia 2021

Konferencja PPP – szansą na inwestycje chroniące środowisko

Troska o środowisko naturalne jest inspiracją dla wielu rynkowych przedsięwzięć, także dla projektów z obszaru Partnerstwa Publiczno-Prywatnego. Fundacja Veolia zaprasza na konferencję pt. „PPP jako szansa na inwestycje chroniące środowisko”, która odbędzie się 16 kwietnia w formule spotkania on-line. Będzie to okazja do spotkania z ekspertami oraz do wzięcia udziału w warsztatach tematycznych.

17 marca 2021

Odpowiedzialne firmy szybko odpowiedziały na nowe wyzwania

Jak biznes zdał kolejny egzamin z odpowiedzialności wobec swoich interesariuszy, w tym pracowników? Jak organizacje mogą wspierać społeczności lokalne i służbę zdrowia? Jak wygląda wolontariat w warunkach pandemii? O tych zagadnieniach w rocznicę wystąpienia pandemii w Polsce rozmawiały uczestniczki debaty „Odpowiedzialność w czasach zarazy”, zorganizowanej przez „Rzeczpospolitą” w ramach projektu „Biznes odpowiedzialny w Polsce”.

12 marca 2021

Designerzy procesów rozwojowych. Liderzy miast wobec kryzysu

Fundacja Szkoła Liderów i Fundacja Veolia Polska zapraszają samorządowców, działaczy i ekspertów miejskich na kolejną, opartą na interakcjach konferencję z cyklu „Designerzy procesów rozwojowych” poświęconą odporności miejskiej, przywództwu i zmianie klimatu w kontekście pandemii koronawirusa. Wydarzenie odbędzie się w środę 24 marca w godz. 9.00 – 15.30.

29 stycznia 2021

Konferencja „PPP szansą na inwestycje chroniące środowisko”

Troska o środowisko naturalne jest inspiracją dla wielu rynkowych przedsięwzięć, także dla projektów z obszaru Partnerstwa Publiczno-Prywatnego. Veolia Polska śledzi doświadczenia podmiotów, które w swoich realizacjach zdecydowały się na drogę PPP, wsłuchują się w oczekiwania tych, którzy szukają najkorzystniejszych dla środowiska rozwiązań.

11 stycznia 2021

Jeszcze do 13 stycznia odpowiedzialny biznes może zgłaszać dobre praktyki

Nabór działań z zakresu odpowiedzialnego biznesu i zrównoważonego rozwoju został przedłużony do 13 stycznia. Firmy zyskują dwa dodatkowe dni na rejestrację praktyk realizowanych w 2020 roku. Forum Odpowiedzialnego Biznesu udostępniło także “Mapę dobrych praktyk wspierających realizację Celów Zrównoważonego Rozwoju”, która ma służyć jako inspiracja dla zgłaszających inicjatywy CSR. Formularz rejestracji dostępny jest na stronie odpowiedzialnybiznes.pl/raport2020/. 

4 stycznia 2021

Praktycy CSR w projekcie #OdPOWIEDZialnie

W ramach projektu #OdPOWIEDZialnie, koordynowanego przez Forum Odpowiedzialnego Biznesu, powstało 17 odcinków poświęconych praktycznym aspektom prowadzenia działań z zakresu odpowiedzialnego biznesu i zrównoważonego rozwoju. Projekt jest realizowany we współpracy z partnerami strategicznymi FOB.