Dotyczy firmy: Fundacja Veolia Polska

Znalezione aktualności: 90

21 września 2023

W ramach programu NaprawiaMy z Veolią powstaną kolejne kawiarenki naprawcze

StarterPack kierowany jest do organizacji i aktywistów zero-waste. Realizowany jest w ramach czwartej edycji programu NaprawiaMy z Veolią. W programie działa już w sumie 7 Kawiarenek Naprawczych w Łodzi i w Poznaniu. Łącznie, od początku istnienia programu, w programie wzięło udział 18 tak zwanych repair cafés. 

26 kwietnia 2023

Zielona energia Głównej w Poznaniu

Jak wiosna, to do ogródków! W mieście nie jest to takie oczywiste, na szczęście w Poznaniu są miejsca, gdzie można rozpocząć własną uprawę roślin jadalnych albo założyć swoją grządkę kwiatową. Tak jest na Głównej, w sąsiedzkim Otwartym Ogrodzie Nadolnik, gdzie ostatnio ruszyły wiosenne prace ogrodowe.

8 listopada 2022

Raport „Naprawiacze świata” już dostępny

Aż 52% Polaków deklaruje, że chciałoby wdrożyć w swoim życiu zasady zero-waste (bez generowania odpadów), jednak wielu z nich (28%) dostrzega przeszkody w postaci braku wsparcia systemowego. Jedna czwarta badanych zwraca uwagę na wysoki koszt takiego życia oraz brak wystarczającej wiedzy na ten temat. Badania na ogólnopolskiej, reprezentatywnej grupie mieszkańców kraju zostały przeprowadzone na zlecenie Fundacji Veolii Polska. 

3 listopada 2022

52% badanych chce wdrożyć zasady zero waste w swoim życiu

Czy rozumiemy potrzebę zmiany własnych nawyków i zachowań w obliczu zmian klimatu? Jakie działania chętnie podejmujemy, aby miasta były bardziej przyjazne  a my w nich bardziej szczęśliwi? Co nas powstrzymuje przed większym aktywnością?  Z najnowszego badania dotyczącego trendów ekologicznych w miastach, przeprowadzonego  na zlecenie Fundacji Veolia Polska wynika, że ponad połowa z nas (52%  badanych) chciałaby wdrożyć zasady zero waste w swoim życiu. Jednocześnie zdajemy sobie sprawę  z barier: dla 28% respondentów główną przeszkodą jest brak wsparcia systemowego, 25% czuje, że brak im kompetencji czy wiedzy. 

5 lipca 2022

MANIFEST #OnlyOneEarth w obronie naszej Planety

Centrum UNEP/GRID-Warszawa zaprasza instytucje i organizacje do podpisania i wsparcia „Manifestu #OnlyOneEarth w obronie naszej jedynej planety!”, przygotowanego z okazji międzynarodowych obchodów Światowego Dnia Środowiska.

17 grudnia 2021

Wyniki VI edycji badania „CSR w praktyce – Barometr CCIFP”

Jak wynika z najnowszej edycji badania CSR w praktyce – barometr Francusko-Polskiej Izby Gospodarczej, 2/3 firm dostrzega wpływ zjawisk wynikających ze zmian klimatu na bieżącą działalność, a 77% przedsiębiorstw już teraz stara się im zapobiegać. Zaangażowanie w ochronę środowiska od kilku lat rośnie wśród przedsiębiorców, choć nadal najczęściej firmy podejmują działania skierowane wobec swoich pracowników. Projekt został objęty patronatem Forum Odpowiedzialnego Biznesu oraz patronatem medialnym portalu Odpowiedzialnybiznes.pl. 

6 grudnia 2021

Re:Generacja – partnerstwo na rzecz odnowy ekosystemu rezerwatu przyrody Morysin

Centrum UNEP/GRID-Warszawa, Fundacja Veolia Polska oraz Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie podjęły współpracę na rzecz odnowy ekosystemu “Morysin”. Działania są dedykowane ratowaniu i czynnej ochronie ekosystemu Jeziora Wilanowskiego w Warszawie.

16 listopada 2021

Weź udział w badaniu o CSR w Polsce

Francusko-Polska Izba Gospodarcza (CCIFP) już po raz szósty zaprasza firmy i organizacje do udziału w cyklicznym badaniu CSR w praktyce – barometr CCIFP. Jego celem jest poznanie skali zaangażowania firm w działania z zakresu Społecznej Odpowiedzialności Biznesu, ich motywów, a także tego kto i w jaki sposób zarządza polityką CSR w organizacji. Tegoroczna ankieta została poszerzona o pytania dotyczące działań firm w obliczu zmian klimatycznych. Partnerem merytorycznym i patronem badania jest Forum Odpowiedzialnego Biznesu. 

13 września 2021

Veolia i Orange budują miasta przyszłości

Grupa Veolia i Orange zadeklarowały wspólną realizację Projektu Smart City. Jego głównym celem jest wsparcie gospodarki energetycznej i wodociągowej poprzez stały, zdalny monitoring pracy sieci ciepłowniczych i wodociągowych oraz wprowadzenie ich inteligentnego opomiarowania.

20 sierpnia 2021

Znamy laureatów programu „NaprawiaMY z Veolią”

Możliwość uzyskania wiedzy jak zrobić domowy proszek do prania czy przerobić stary sweter na ciepły zestaw zimowy oraz informacje o zero waste w języku migowym to tylko część oferty dla mieszkańców Łodzi. Ponad 30 filmów i 20 spotkań z ekspertami i warsztatów, warsztaty przerabiania i naprawy przedmiotów, targi recyclingowe i ekoumiejętności online to efekty działania czterech kawiarenek naprawczych.