Dotyczy firmy: Fundacja Veolia Polska

Znalezione aktualności: 86

5 lipca 2022

MANIFEST #OnlyOneEarth w obronie naszej Planety

Centrum UNEP/GRID-Warszawa zaprasza instytucje i organizacje do podpisania i wsparcia „Manifestu #OnlyOneEarth w obronie naszej jedynej planety!”, przygotowanego z okazji międzynarodowych obchodów Światowego Dnia Środowiska.

17 grudnia 2021

Wyniki VI edycji badania „CSR w praktyce – Barometr CCIFP”

Jak wynika z najnowszej edycji badania CSR w praktyce – barometr Francusko-Polskiej Izby Gospodarczej, 2/3 firm dostrzega wpływ zjawisk wynikających ze zmian klimatu na bieżącą działalność, a 77% przedsiębiorstw już teraz stara się im zapobiegać. Zaangażowanie w ochronę środowiska od kilku lat rośnie wśród przedsiębiorców, choć nadal najczęściej firmy podejmują działania skierowane wobec swoich pracowników. Projekt został objęty patronatem Forum Odpowiedzialnego Biznesu oraz patronatem medialnym portalu Odpowiedzialnybiznes.pl. 

6 grudnia 2021

Re:Generacja – partnerstwo na rzecz odnowy ekosystemu rezerwatu przyrody Morysin

Centrum UNEP/GRID-Warszawa, Fundacja Veolia Polska oraz Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie podjęły współpracę na rzecz odnowy ekosystemu “Morysin”. Działania są dedykowane ratowaniu i czynnej ochronie ekosystemu Jeziora Wilanowskiego w Warszawie.

16 listopada 2021

Weź udział w badaniu o CSR w Polsce

Francusko-Polska Izba Gospodarcza (CCIFP) już po raz szósty zaprasza firmy i organizacje do udziału w cyklicznym badaniu CSR w praktyce – barometr CCIFP. Jego celem jest poznanie skali zaangażowania firm w działania z zakresu Społecznej Odpowiedzialności Biznesu, ich motywów, a także tego kto i w jaki sposób zarządza polityką CSR w organizacji. Tegoroczna ankieta została poszerzona o pytania dotyczące działań firm w obliczu zmian klimatycznych. Partnerem merytorycznym i patronem badania jest Forum Odpowiedzialnego Biznesu. 

13 września 2021

Veolia i Orange budują miasta przyszłości

Grupa Veolia i Orange zadeklarowały wspólną realizację Projektu Smart City. Jego głównym celem jest wsparcie gospodarki energetycznej i wodociągowej poprzez stały, zdalny monitoring pracy sieci ciepłowniczych i wodociągowych oraz wprowadzenie ich inteligentnego opomiarowania.

20 sierpnia 2021

Znamy laureatów programu „NaprawiaMY z Veolią”

Możliwość uzyskania wiedzy jak zrobić domowy proszek do prania czy przerobić stary sweter na ciepły zestaw zimowy oraz informacje o zero waste w języku migowym to tylko część oferty dla mieszkańców Łodzi. Ponad 30 filmów i 20 spotkań z ekspertami i warsztatów, warsztaty przerabiania i naprawy przedmiotów, targi recyclingowe i ekoumiejętności online to efekty działania czterech kawiarenek naprawczych.

28 maja 2021

Aktywne i zdrowe dzieci, a przyszłość miast

Czy konsekwencje niewystarczającego poziomu aktywności fizycznej dzieci i młodzieży to nasze wspólne wyzwanie? Czy pandemia COVID-19 ma wpływ na i tak już wcześniej niepokojącą sytuację zdrowotną najmłodszych? Dlaczego tak ważne jest, byśmy zaczęli działać jak najszybciej? Jaki związek ma rezyliencja miejska z aktywnością fizyczną mieszkańców?

4 maja 2021

6 maja rusza #MiesiącRóżnorodności

Różnorodność i inkluzja w miejscu pracy są koniecznym elementem cyfrowej transformacji sprzyjającej spójności społecznej. Ta myśl przewodnia będzie towarzyszyła tegorocznemu Miesiącowi Różnorodności. Przez cały maj będzie można śledzić eksperckie debaty, zainspirować się dobrymi praktykami, a nawet skorzystać z weekendowego przeglądu filmów. To wszystko od 6 maja na stronie kartaroznorodnosci.pl/diversitymonth oraz na profilu Karty Różnorodności na Facebooku.

9 kwietnia 2021

Konferencja PPP – szansą na inwestycje chroniące środowisko

Troska o środowisko naturalne jest inspiracją dla wielu rynkowych przedsięwzięć, także dla projektów z obszaru Partnerstwa Publiczno-Prywatnego. Fundacja Veolia zaprasza na konferencję pt. „PPP jako szansa na inwestycje chroniące środowisko”, która odbędzie się 16 kwietnia w formule spotkania on-line. Będzie to okazja do spotkania z ekspertami oraz do wzięcia udziału w warsztatach tematycznych.

17 marca 2021

Odpowiedzialne firmy szybko odpowiedziały na nowe wyzwania

Jak biznes zdał kolejny egzamin z odpowiedzialności wobec swoich interesariuszy, w tym pracowników? Jak organizacje mogą wspierać społeczności lokalne i służbę zdrowia? Jak wygląda wolontariat w warunkach pandemii? O tych zagadnieniach w rocznicę wystąpienia pandemii w Polsce rozmawiały uczestniczki debaty „Odpowiedzialność w czasach zarazy”, zorganizowanej przez „Rzeczpospolitą” w ramach projektu „Biznes odpowiedzialny w Polsce”.