Dotyczy firmy: Energa Grupa ORLEN

Znalezione aktualności: 20

28 marca 2022

W Płocku i Ostrołęce Energa czerpie energię ze słońca

Spółki Grupy Energa montują panele fotowoltaiczne poprawiając tym samym swoją efektywność energetyczną. Instalacje na dachu bądź na gruncie wykonały firmy z Płocka – Energa Logistyka i Energa Informatyka i Technologie oraz w Ostrołęce – Energa Ciepło Ostrołęka.

16 marca 2022

Energa włącza się w pomoc Ukrainie

Grupa Energa odpowiedziała na apel Ministerstwa Aktywów Państwowych o pomoc obywatelom Ukrainy. Wsparcie Energi będzie prowadzone na wielu płaszczyznach. Zaangażowane są Fundacja Energa, poszczególne spółki, a także sami pracownicy i ich rodziny.

31 stycznia 2022

Wyniki 13. edycji plebiscytu miast Świeć się z Energą

W trwającej na przełomie grudnia 2021 i stycznia 2022 zabawie, internauci wybierali najpiękniej rozświetlone miasta spośród 266 miejscowości z całej Polski. W 13. edycji konkursu zainicjowanego przez Energę z Grupy ORLEN, obok symbolicznych tytułów Świetlnej Stolicy Polski oraz mistrzów regionów, do 16 wyróżnionych w plebiscycie miast trafi pomoc o łącznej wartości 200 000 zł.

15 września 2021

Grupa ORLEN wchodzi w kluczową fazę kolejnego projektu OZE w Wielkopolsce

Budowa PV Gryf, nowej farmy fotowoltaicznej Energi OZE, spółki zależnej Energi z Grupy ORLEN, weszła w najważniejszy etap. Rozpoczął się montaż ok. 40 tys. paneli fotowoltaicznych. Farma będzie mieć moc zainstalowaną ok. 20 MW. Planowany termin uruchomienia PV Gryf to grudzień 2021 roku.

15 września 2021

Mobilna strefa nauki Energi i Fundacji ORLEN wyruszyła w podróż po Polsce

Nauka o odnawialnych źródłach energii, ekologii i segregacji odpadów w formie interaktywnej zabawy. Tak wygląda XI edycja Planety Energii, ogólnopolskiego programu edukacyjnego Energi z Grupy ORLEN, realizowanego po raz pierwszy we współpracy z Fundacją ORLEN.

6 września 2021

Grupa ORLEN inwestuje w niskoemisyjne źródła wytwarzania

PKN ORLEN i Energa, należąca do Grupy ORLEN, zawarły porozumienie w sprawie finansowania budowy elektrowni gazowo-parowej w Grudziądzu. To kolejny krok w realizacji strategii ORLEN2030 zakładającej rozwój niskoemisyjnych źródeł gazowych i zabezpieczenie systemu elektroenergetycznego opartego na odnawialnych źródłach energii.

20 sierpnia 2021

Mistrzostw Świata w długodystansowych lotach balonów ze wsparciem Energi z Grupy ORLEN

64. Puchar Gordona Bennetta to najstarsze i najbardziej prestiżowe wydarzenie lotnicze na świecie. Zawody organizowane są od 1906 roku. W tym roku, po 85 latach ponownie odbędą się w Polsce. Najlepsze załogi z całego świata w Toruniu rozpoczną podróż, w której najważniejszy będzie pokonany dystans.

20 sierpnia 2021

Energa Operator przyłącza kolejne słoneczne źródła energii

Moc zainstalowana fotowoltaicznych źródeł energii przyłączonych do sieci Energi Operatora, spółki zależnej Energi z Grupy ORLEN, wynosi już ponad 1,1 GW. W pierwszym półroczu 2021 roku wzrosła ona o blisko 310 MW.

20 sierpnia 2021

PKN ORLEN aktywnie wspiera rozwój innowacji w Polsce

ORLEN Skylight accelerator to pierwszy w Polsce korporacyjny program akceleracyjny dla startupów technologicznych o międzynarodowym zasięgu, skierowany do młodych innowacyjnych spółek z całego świata posiadających gotowe produkty i usługi. Jego celem jest wsparcie dalszego dynamicznego rozwoju obszarów biznesowych PKN ORLEN, w tym m.in. produkcji petrochemicznej, energetyki czy sprzedaży detalicznej.

30 lipca 2021

16. edycja Moto Safety Day

Potrzebę ciągłej edukacji w zakresie bezpieczeństwa ruchu drogowego, przy przejazdach kolejowo-drogowych, partnerstwa na drodze, dbałości o środowisko naturalne w aspekcie zmieniającego się klimatu oraz zrównoważona mobilność to podstawowe założenia 16. edycji Moto Safety Day, który odbędzie się 31 lipca w Gdyni na parkingu przy Polance Redłowskiej. Wydarzenie rozpocznie się o godz. 11.