Dotyczy firmy: Enea

Znalezione aktualności: 69

14 września 2020

Enea Junior Poznań Triathlon już za nami

Ostatni weekend obfitował w sportowe wydarzenia wspierane przez Eneę. Koncern energetyczny był sponsorem zawodów Enea IRONMAN 70.3 Gdynia, Poland Business Run oraz Enea Junior Poznań Triathlon. W Poznaniu na terenie Kompleksu Sportowego Chwiałka w sobotę odbyły się jedne z największych w Polsce multisportowych zawodów dla dzieci – Enea Junior Poznań Triathlon. W tym roku po raz drugi sponsorem tytularnym wydarzenia była Enea.

3 września 2020

Enea promuje turystykę regionalną w akcji społecznej #DoZobaczenia

W zakończonym właśnie internetowym konkursie Enei, internauci wskazali najpiękniejsze zakątki Polski, zachęcając innych do ich odwiedzania przez cały rok. Autorzy dziewięciu spośród nadesłanych prawie stu propozycji otrzymają nagrody. Konkurs jest częścią akcji #DoZobaczenia, której celem jest wspieranie lokalnych społeczności i promowanie polskiej turystyki regionalnej.

14 sierpnia 2020

Nowy raport zrównoważonego rozwoju Enei opublikowany

Grupa Enea po raz dziewiąty podsumowuje swoją działalność w raporcie zrównoważonego rozwoju. Raport przedstawia pozafinansowe aspekty funkcjonowania oraz działania Grupy na rzecz budowania równowagi pomiędzy wzrostem ekonomicznym i bezpieczeństwem energetycznym, zwiększaniem jakości życia oraz dbałością o środowisko. Najnowszy raport zrównoważonego rozwoju – przygotowany zgodnie z międzynarodowymi standardami raportowania niefinansowego – jest już dostępny tradycyjnie w wersji online.

12 sierpnia 2020

Międzynarodowe konsorcjum z Eneą Operator w składzie otrzymało grant w wysokości 3 mln euro na analizy OZE

Z początkiem sierpnia międzynarodowe konsorcjum, w którego skład wchodzi Enea Operator, rozpoczęło realizację projektu DRES2Market. Projekt dotyczy analizy sieci energetycznej pod kątem przyłączania odnawialnych źródeł energii (OZE). Łączna wartość przedsięwzięcia wynosi 3 mln euro, a prace po stronie Enei Operator oszacowano na poziomie 550 tys. zł. Projekt zostanie w 100% dofinansowany ze środków unijnych.

24 czerwca 2020

Enea wspiera najlepsze młodzieżowe projekty społeczne w ramach olimpiady Zwolnieni z Teorii

Podczas Wielkiego Finału Zwolnionych z Teorii wyłoniono najlepsze projekty nastolatków działających społecznie i chcących zmieniać na lepsze swoje najbliższe otoczenie. Wśród nich znalazły się projekty wspierane przez Eneę, która objęła swoim patronatem tematykę związaną z edukacją i promocją nauk ścisłych. Jeden z nich, „Code::Girls” – kampania społeczna pokazująca potencjał kobiet do osiągania znakomitych wyników w dziedzinie informatyki – zdobył nagrodę specjalną.

15 czerwca 2020

Grupa Enea wyróżniona w Rankingu Odpowiedzialnych Firm

Grupa Enea po raz pierwszy znalazła się na podium w Rankingu Odpowiedzialnych Firm. To jedyne zestawienie klasyfikujące i oceniające przedsiębiorstwa pod kątem zarządzania społeczną odpowiedzialnością biznesu według zaangażowania w podejmowanie wyzwań zrównoważonego rozwoju oraz realizację działań CSR. W XIV edycji Rankingu, Grupa Enea znalazła się na 2. miejscu w kategorii branżowej: paliwa, energetyka, wydobycie oraz 8. w klasyfikacji generalnej.

9 czerwca 2020

IX zestawienie Listków CSR POLITYKI

Ukazało się dziewiąte zestawienie Listków CSR Tygodnika “Polityka”, przygotowywane jest we współpracy z Forum Odpowiedzialnego Biznesu oraz firmą Deloitte. Ankietę wypełniło i przesłało do redakcji 96 przedsiębiorstw, 68 spośród nich zostało nagrodzonych.

4 czerwca 2020

Partnerzy strategiczni FOB liderami XIV Rankingu Odpowiedzialnych Firm

Czternasta edycja Rankingu Odpowiedzialnych Firm obyła się w przestrzeni wirtualnej. W tym roku w ROF wzięły udział 74 firmy. Do głównego zestawienia zakwalifikowało się 68 przedsiębiorstw, a na jego czele znalazły się BNP Paribas Bank Polska oraz ING Bank Śląski.

5 maja 2020

Enea Operator przyłączyła w pierwszym kwartale 2020 roku ponad 5 razy więcej OZE niż w analogicznym okresie zeszłego roku

W pierwszym kwartale 2020 roku Enea Operator przyłączyła do swojej sieci ponad 5,5 tys. źródeł odnawialnych, łącznie z mikroinstalacjami. W analogicznym okresie 2019 roku było ich nieco ponad tysiąc. Moc zainstalowanych w tym roku źródeł to prawie 177 MW, co jest niemal siedmiokrotnością mocy z pierwszego kwartału 2019 roku. Enea Operator realizuje wszystkie wnioski o przyłączenia OZE terminowo – ze względu na stan epidemii pracownicy zachowują odpowiednie środki bezpieczeństwa

17 kwietnia 2020

Enea dla pokoleń – wolontariusze pomogą seniorom w codziennych zakupach

Grupa Enea uruchamia pilotażowy projekt pomocy seniorom, mieszkańcom Poznania i powiatu poznańskiego. Wolontariusze – pracownicy Grupy będą pomagać w zakupach leków czy artykułów spożywczych. W najbliższych dniach klienci Enei, osoby w wieku powyżej 60. roku życia z terenu objętego pilotażowym programem, będą otrzymywać SMS-y z instrukcją, w jaki sposób można zgłosić się po pomoc.