Dotyczy firmy: Deloitte

Znalezione aktualności: 152

17 września 2020

O kryzysie klimatycznym i eliminacji plastiku podczas pierwszego dnia części konferencyjnej 8. Targów CSR online

Jakie zmiany są konieczne, aby biznes skutecznie odpowiedział na kryzys klimatyczny? Czy eliminując plastik z opakowań, ocalimy świat? Na te pytania odpowiedzą panelistki i paneliści 8. Targów CSR online, które rozpoczną się 5 października. Tegoroczna edycja największego w Polsce wydarzenia poświęconego społecznej odpowiedzialności biznesu potrwa 5 dni.

7 sierpnia 2020

Odpowiedzialne inwestycje przyszłością na rynku private equity

Ponad dwie trzecie przedstawicieli funduszy private equity w Europie Środkowej uważa, że uwzględnienie kryteriów ESG może zwiększyć wartość firmy.

4 sierpnia 2020

Jeszcze do 17 sierpnia firmy i organizacje mogą zgłaszać raporty społeczne

Nabór do konkursu na najlepiej sporządzone raporty społeczne i zintegrowane został przedłużony do 17 sierpnia 2020 roku. Nadesłane raporty zostaną ocenione przez niezależne jury, które składa się ze specjalistów z dziedziny ekonomii, ochrony środowiska, spraw społecznych i CSR. Organizatorami konkursu są Stowarzyszenie Forum Odpowiedzialnego Biznesu i firma Deloitte.

21 lipca 2020

Pandemia pokazała, że nie możemy żyć bez plastiku. I bez jego mądrego recyklingu

Pandemia COVID-19 pokazała jak bardzo społeczeństwa są zależne od tworzyw sztucznych. Z szacunków Światowej Organizacji Zdrowia wynika, że w tym czasie świat zużywa miesięcznie około 89 mln maseczek i 76 mln rękawiczek, znacznie zwiększając ogólną konsumpcję tworzyw sztucznych jednorazowego użytku. Konieczność zapobiegania rozprzestrzenianiu się koronawirusa oznacza, że wytwarzane są tony odpadów medycznych.

22 czerwca 2020

Trwa nabór raportów do 14. edycja Konkursu Raporty Społeczne

Raporty z zakresu społecznej odpowiedzialności oraz zrównoważonego rozwoju mogą być zgłaszane do 14. edycji Konkursu Raporty Społeczne. Nabór odbywa się poprzez stronę raportyspoleczne.pl i potrwa do 6 sierpnia. Organizatorami konkursu jest Stowarzyszenie Forum Odpowiedzialnego Biznesu i firma Deloitte.

28 maja 2020

29 maja poznamy skład II edycji Diversity & Inclusion Rating

29 maja, z okazji #MiesiącRóżnorodności, na Facebooku Karty Różnorodności odbędzie się ogłoszenie składu II edycji Diversity & Inclusion Rating, przygotowywanego przez Forum Odpowiedzialnego Biznesu i Deloitte Polska.

30 kwietnia 2020

Jak działa biznes w czasie pandemii? Wywiady z prezesami Deloitte oraz Grupy Veolia

Forum Odpowiedzialnego Biznesu zaprezentowało kolejne rozmowy z czołowymi menedżerami zarządzającymi firmami dla których kluczowe są wartości odpowiedzialnego biznesu i zrównoważonego rozwoju. Opowiadają o wyzwaniach oraz zmianach, jakie zaszły wewnątrz i na zewnątrz organizacji. Najnowsza odsłona to wywiady z przedstawicielami firm: Deloitte oraz Grupy Veolia.

21 kwietnia 2020

Aż 91 proc. członków kadry kierowniczej odczuwa wpływ zmian klimatu na funkcjonowanie ich biznesu

Zamknięte od czasu wybuchu pandemii fabryki, ograniczenia w transporcie lotniczym i samochodowym oraz ogólne spowolnienie produkcji przyczyniły się do poprawy jakości powietrza. Zmiany, które widać nawet na zdjęciach satelitarnych, są niejako pozytywnym skutkiem ubocznym sytuacji związanej z epidemią COVID-19. Jeszcze przed wybuchem pandemii liderzy biznesu zaczęli dostrzegać wagę działań na rzecz ochrony środowiska, co potwierdzają autorzy raportu firmy doradczej Deloitte „Climate check: Business’ views on environmental sustainability”. Aż 77 proc. członków kadry kierowniczej stwierdziło, że ich zarządy są bardzo zaniepokojone zmianami klimatu i ich wpływem na biznes. Jednak zmiany klimatu, w obliczu walki z koronawirusem SARS-CoV-2, odeszły na dalszy plan. Czy po pandemii wrócimy do szkodliwych nawyków? To pytanie warto zadać w czasie jutrzejszego Światowego Dnia Ziemi.

14 kwietnia 2020

Dlaczego włączenie społeczne jest w czasach pandemii ważniejsze niż kiedykolwiek?

Podczas gdy bezpieczeństwo i zdrowie pracowników są najważniejszym czynnikiem branym pod uwagę w związku z rozprzestrzenianiem się SARS-CoV-2, jednym z największych wyzwań pracodawców pozostaje także zrozumienie potrzeb i okoliczności, w jakich ich pracownicy funkcjonują w obecnej sytuacji i sprawienie, żeby czuli się częścią firmy. Teraz ważniejsze niż kiedykolwiek jest przestrzeganie zasad zarządzania różnorodnością i włączenia (z ang. diversity & inclusion) oraz podkreślanie i wzmacnianie swoich wartości w tym zakresie jako marki i firmy.

3 kwietnia 2020

Jak prowadzić biznes w dobie COVID-19?

Deloitte Polska stworzył specjalny serwis, w którym na bieżąco publikowane są porady, wskazówki i informacje na temat tego, jak prowadzić biznes w dobie COVID-19.