Dotyczy firmy: Deloitte

Znalezione aktualności: 185

10 maja 2022

AICPA & CIMA Money Talks: Zrównoważony rozwój i ESG – wizja dla profesji finansowej

12 maja odbędzie się wydarzenie organizowane w ramach serii spotkań AICPA & CIMA Money Talks, podczas których eksperci/tki oraz osobistości ze świata finansów i praktycy biznesu omawiają trendy, które mają wpływ na rynek pracy w przyszłości. Tym razem mowa będzie o zrównoważonym rozwoju i ESG. W wydarzeniu wystąpi Irena Pichola, członkini zarządu Forum Odpowiedzialnego Biznesu, który patronuje inicjatywie. 

12 kwietnia 2022

Webinar: Pomoc dla Ukrainy – aspekty podatkowe i prawne

Deloitte zaprasza na bezpłatny webinar, podczas którego zostaną poruszone kluczowe kwestie podatkowe i prawne związane ze świadczeniem pomocy dla uchodźców z Ukrainy oraz legalizacją ich pobytu i zatrudnienia w Polsce. Wydarzenie odbędzie się 21 kwietnia 2022 r. w godzinach 10:00-11:00.

31 marca 2022

PIT: świadczenia przekazywane na rzecz osób fizycznych – obywateli Ukrainy dotkniętych konfliktem zbrojnym w Ukrainie i wspierających ich osób

Na prośbę Forum Odpowiedzialnego Biznesu, Deloitte Polska, wieloletni partner FOB przygotował analizę dotyczącą opodatkowania w przypadku udzielania pomocy osobom uchodźczym z Ukrainy.

24 marca 2022

Banki mogą odegrać kluczową rolę w ograniczeniu emisji dwutlenku węgla

Transformacja gospodarki w stronę neutralności klimatycznej to największe wyzwanie na najbliższe dekady. Jak wynika z raportu firmy doradczej Deloitte Tackling the challenges of the net-zero transition, instytucje finansowe mogą odegrać istotną rolę w realizacji ambitnych celów europejskiej polityki net zero. Zmiana strategii rozwoju tak, aby odpowiadała na potrzeby dążenia do neutralności to wyzwania, przed którymi stoi branża finansowa. Najważniejsze jest jednak uznanie neutralności klimatycznej za nowy obszar odpowiedzialności sektora finansowego.

23 marca 2022

Do 8 kwietnia zgłoszenia do Listków CSR POLITYKI

XI edycja zestawienia Złotych, Srebrnych i Białych Listków CSR POLITYKI przed nami.  Aby wziąć udział w zestawieniu  firmy muszą wypełnić ankietę online opracowaną na podstawie wytycznych normy ISO 26 000. Ankieta oraz kategorie wyróżnień dostępne są na stronie www.polityka.pl/csr.

15 lutego 2022

Zmiany klimatu wpłynęły na działalność operacyjną połowy firm na świecie

Członkowie zarządów firm na całym świecie mają świadomość skutków zmian klimatu i konieczności podjęcia natychmiastowych działań.  Jak pokazuje raport firmy doradczej Deloitte  „2022 CxO Sustainability Report”, 98 proc. badanych zgadza się z poglądem, że mamy do czynienia z kryzysem klimatycznym, a 63 proc. twierdzi, że ich firmy bardzo się go boją. Mimo powszechnych obaw, niewiele firm uwzględnia wszystkie aspekty środowiskowe w swoich strategiach rozwoju i kulturze korporacyjnej.

15 grudnia 2021

Trwa kampania Chapter Zero Poland

“Liderki i Liderzy dla Klimatu. 8 zasad skutecznego nadzoru korporacyjnego” to hasło kampanii informacyjno – edukacyjnej Chapter Zero Poland. Jej celem jest zaproszenie osób zasiadających w strukturach nadzorczych i zarządczych spółek do aktywnego udziału w programie. Nadrzędną rolę w kampanii pełni również edukacja i zwiększanie świadomości w zakresie kryzysu klimatycznego.

7 grudnia 2021

„Walka o klimat” – nowy dodatek tematyczny „Rzeczpospolitej”

30 listopada wraz z dziennikiem „Rzeczpospolita” ukazał się dodatek tematyczny pt. „Walka o klimat”, traktujący m.in. o problematyce skutków zmian klimatu. Tegoroczna edycja poświęcona jest szczególnie nowej architekturze energetyki. Forum Odpowiedzialnego Biznesu patronuje wydawnictwu.

7 grudnia 2021

Science-based targets. Jak wdrożyć je w organizacji?

W ramach Programu Partnerstwa Forum Odpowiedzialnego Biznesu odbył się kolejny webinar o tematyce związanej z Science-Based Targets – celami klimatycznymi wyznaczanymi w oparciu o wiedzę naukową. Gościem specjalnym był Tomasz Gasiński, ekspert firmy Deloitte.

4 listopada 2021

Znamy zwycięzców Konkursu Raporty Zrównoważonego Rozwoju 2021

4 listopada br. w przestrzeni Kinogram w Fabryce Norblin odbyła się gala 15. edycji Konkursu Raporty Zrównoważonego Rozwoju. Nagrodzono najlepsze raporty obejmujące dane niefinansowe za rok 2020. Nagrodę główną konkursu otrzymały Żabka Polska i ING Bank Śląski. Wyróżniono również Allegro, CCC, Globe Trade Center, Solaris Bus and Coach. Konkursowi przyświeca idea upowszechniania i wzrostu znaczenia tematyki zrównoważonego rozwoju, jak również promocji raportowania niefinansowego w Polsce i wskazania dobrych praktyk w tym obszarze.