Dotyczy firmy: Colliers

Znalezione aktualności: 13

10 kwietnia 2024

Wysyp regulacji prawnych dla nieruchomości

Do tej pory Komisja Europejska koncentrowała swoje wysiłki na tworzeniu regulacji dla największych światowych emitentów – przemysłu i energetyki. W 2023 roku UE przesunęła punkt ciężkości na sektor nieruchomości. To właśnie zeszły rok obfitował w prawdziwy wysyp wymogów wobec tego rynku.

19 marca 2024

Colliers partnerem wspierającym Chapter Zero Poland

Colliers, wiodąca firma doradcza działająca w branży nieruchomości komercyjnych oraz zarządzania inwestycjami, dołączyła do grona partnerów wspierających Chapter Zero Poland. Prowadzona przez Forum Odpowiedzialnego Biznesu polska odsłona Climate Governance Initiative, powołanej przez Światowe Forum Ekonomiczne, ma na celu wsparcie zarządów i rad nadzorczych w rozwoju kompetencji w obszarze zmiany klimatu.

1 marca 2024

Colliers przeanalizował wykorzystanie nowych technologii na placach budowy

Wnioski z dodatku technologicznego do raportu Colliers „ESG na placu budowy” wskazują na dostępność i wykorzystanie innowacyjnych narzędzi z zakresu nowych technologii w branży budowlanej.

28 listopada 2023

Colliers publikuje raport o czynnikach ESG w branży budowlanej

Budownictwo wytwarza aż 37% wszystkich odpadów w Europie, a rynek nieruchomości odpowiada za blisko 40% światowych emisji CO2. Mimo to, jak wynika z raportu Colliers „ESG na placu budowy” ponad połowa pracowników tego sektora nie jest w pełni świadoma kwestii ESG, a 60% kierowników budowy nie przeszło odpowiedniego szkolenia z ochrony środowiska. 

21 listopada 2023

Trwa badanie „ESG Pulse Check: Real Estate”

Colliers Poland i spółka biurowa SKANSKA zapraszają do udziału w badaniu praktyki i świadomość ESG w środowisku biurowym. Jego wyniki zostaną zaprezentowane w raporcie „ESG Pulse Check: Real Estate”. Patronem inicjatywy jest Forum Odpowiedzialnego Biznesu.

4 lipca 2023

Colliers policzył i zmniejszył o 46% swój ślad węglowy za 2022 rok

Colliers obliczył sumę emisji ekwiwalentu CO2 w ujęciu market-based za 2022 rok. W zestawieniu z rokiem poprzednim to wynik o 46% niższy. Redukcja emisji CO2 to 1. krok do osiągnięcia zeroemisyjności przez organizację do 2030. 

15 czerwca 2023

Colliers publikuje coroczny raport Global Impact Report

Firma doradcza Colliers, działająca na rynku nieruchomości komercyjnych, opublikowała trzeci coroczny raport Global Impact Report, w którym podkreśla swoje dokonania w kształtowaniu bardziej zrównoważonej przyszłości. Publikacja zawiera informacje na temat tworzenia zrównoważonych budynków, inkluzywnych miejsc pracy oraz przestrzeni sprzyjających zdrowiu i dobremu samopoczuciu.

7 czerwca 2023

Colliers udostępnia nowe narzędzie do prognozy emisji

Kalkulator Emisyjności Budynków to nowe narzędzie firmy doradczej Colliers opracowane, aby wesprzeć właścicieli nieruchomości w prognozie ścieżki dekarbonizacyjnej budynków. Platforma, stworzona w oparciu o metodologię CRREM, w łatwy sposób pozwala zweryfikować ryzyko przekroczenia poziomów emisyjności wskazanych przez Unię Europejską.

19 kwietnia 2023

Start rejestracji na webinar Colliers o ESG i śladzie węglowym

Internetowego szkolenie marki Colliers koncentruje się na nieruchomościach w kontekście raportowania ESG, śladzie węglowym w zakresach związanych z powierzchniami komercyjnymi i budynkami (Scope 2 i 3) i ścieżce dekarbonizacji nieruchomości według obowiązujących i nowych przepisów. Wydarzenie objęte jest patronatem Forum Odpowiedzialnego Biznesu.

19 października 2022

Firmy wdrażają strategie ESG, ale nie są gotowe na raportowanie CSRD

Colliers, partner strategiczny FOB,  przedstawia raport z wnioskami nt. stanu wdrożenia polityk ESG ze szczególnym uwzględnieniem obszaru nieruchomości i inwestycji. Partnerem publikacji jest Forum Odpowiedzialnego Biznesu.