Dotyczy firmy: Citi Handlowy

Znalezione aktualności: 104

21 marca 2024

Profesor Andrzej Rottermund laureatem XXV edycji Nagrody im. prof. Aleksandra Gieysztora

14 marca 2024 roku na Zamku Królewskim w Warszawie podczas uroczystej Gali wręczono XXV Nagrodę im. prof. Aleksandra Gieysztora. Uhonorowany został prof. Andrzej Rottermund za całokształt osiągnięć dla kultywowania i ochrony dziedzictwa kulturowego w Polsce i za granicą oraz za starania o zachowanie i rewitalizację zabytków Warszawy.

8 marca 2022

Jak wyrównywać szanse kobiet na polskim rynku pracy

Dziś w „Rzeczpospolitej” ukazała się relacja z debaty zorganizowanej w ramach obchodów jubileuszu 10-lecia Karty Różnorodności w Polsce. Dyskusja poświęcona była wyzwaniom, które stoją przed kobietami na polskim rynku pracy. 

8 lutego 2022

🎬 Oglądaj transmisję z inauguracji 10. urodzin Karty Różnorodności. Live w walentynkowy poniedziałek od 10:00

Koordynowana w Polsce przez Forum Odpowiedzialnego Biznesu międzynarodowa inicjatywa pod egidą Komisji Europejskiej świętuje w tym roku 10. rocznicę funkcjonowania. Inauguracja obchodów odbędzie się 14 lutego o godz. 10:00 w formie wydarzenia online. Udział wezmą m.in. przedstawiciele_ki Komisji Europejskiej, Biura Rzecznika Praw Obywatelskich oraz pracodawców aktywnych w obszarze zarządzania różnorodnością. Jubileusz wspierają Fundacja Citi Handlowy im. Leopolda Kronenberga, Orange Polska, NatWest Group, Santander Bank Polska, STU ERGO Hestia oraz grono patronów i partnerów merytorycznych.

19 października 2021

Z szacunku do kultury i jej odbiorców. Nagroda im. prof. Aleksandra Gieysztora

Do 15 listopada 2021 roku można nadsyłać zgłoszenia do Nagrody  im. prof. Aleksandra Gieysztora, która przyznawana jest od 1999 roku przez Fundację Citi Handlowy im. Leopolda Kronenberga.

28 września 2021

Compliance, ESG i nadpłynność głównymi zagrożeniami dla sektora bankowego

Przedstawiciele sektora bankowego wśród najważniejszych ryzyk stojących przed sektorem bankowym w Polsce zgodnie wymieniają konieczność zachowania równowagi w relacjach banków z klientami oraz zaadresowanie wyzwań transformacji energetycznej. Wspominają też o nadmiernej ekspozycji sektora bankowego na obligacje Skarbu Państwa. Nad sugestiami i rekomendacjami oraz możliwymi rozwiązaniami tych problemów zastanawiali się uczestnicy debaty „Ryzyko bankowe – mapa wyzwań dla sektora bankowego 2021-2024. Okrągły stół CRO”, podczas Europejskiego Kongresu Finansowego w Sopocie.

16 września 2021

Poradnik wychow@wcy pomoże zadbać o dobrostan uczniów

Pandemia COVID-19 zmieniła dotychczasowy system nauczania.  Fundacja Citi Handlowy oraz Fundacja Stocznia wierzą jednak, że nawet z tak trudnego zakrętu można wyjść obronną ręką. Dlatego też przygotowały Poradnik wychow@wcy – materiał, który ma pomóc zadbać o dobrostan uczniów polskich szkół.

11 stycznia 2021

Jeszcze do 13 stycznia odpowiedzialny biznes może zgłaszać dobre praktyki

Nabór działań z zakresu odpowiedzialnego biznesu i zrównoważonego rozwoju został przedłużony do 13 stycznia. Firmy zyskują dwa dodatkowe dni na rejestrację praktyk realizowanych w 2020 roku. Forum Odpowiedzialnego Biznesu udostępniło także “Mapę dobrych praktyk wspierających realizację Celów Zrównoważonego Rozwoju”, która ma służyć jako inspiracja dla zgłaszających inicjatywy CSR. Formularz rejestracji dostępny jest na stronie odpowiedzialnybiznes.pl/raport2020/. 

28 grudnia 2020

Polacy w internecie czują się bezpiecznie

Pandemia wymusiła na nas wszystkich zmianę nawyków zakupowych. Nie tylko zaczęliśmy oszczędzać, ale także większość naszych zakupów przenieśliśmy do internetu. Szczególnie widoczne jest to przed nadchodzącymi Świętami. Okazuje się, że sporą część naszego „prezentowego” budżetu zamierzamy zrealizować online. Czy jednak zdajemy sobie sprawę z zagrożeń, wynikających z kupowania przez internet? Odpowiedzi przynosi raport „Cyberbezpieczeństwo użytkowników banków” Fundacji Citi Handlowy.

16 listopada 2020

Milion dolarów od Citi Foundation dla polskich organizacji pozarządowych

Citi Foundation, globalna fundacja Citi przekazała niemal 1 milion USD dla polskich organizacji pozarządowych. Wsparcie otrzymały projekty adresowane do grup, które istotnie ucierpiały wraz z pandemią, czyli kobiet, migrantów oraz młodych ludzi. Projekty wspierają każdą z grup w usamodzielnieniu się i realizacji planów o rozwoju lub założeniu własnego biznesu. Dodatkowo, w tym roku dzięki Citi Foundation do szpitali w Warszawie i Olsztynie trafiły mobilne respiratory oraz środki ochrony osobistej.

13 listopada 2020

Projekt CyberMocn@ Szkoła

Badania wskazują, że nastolatki korzystają samodzielnie z internetu już od 7 roku życia i spędzają w nim co najmniej kilka godzin dziennie. To stawia przed szkołą olbrzymie wyzwanie, nie tylko by dotrzymać im kroku, ale także by nauczyć ich bezpiecznego korzystania z możliwości jakie daje sieć. Jak najefektywniej wykorzystać internetowe narzędzia w prowadzeniu lekcji, wreszcie jak komunikować się z uczniami i ich rodzicami? Cybermocn@ Szkoła to odpowiedź na najbardziej palące potrzeby nauczycieli.