Dotyczy firmy: Citi Handlowy

Znalezione aktualności: 101

19 października 2021

Z szacunku do kultury i jej odbiorców. Nagroda im. prof. Aleksandra Gieysztora

Do 15 listopada 2021 roku można nadsyłać zgłoszenia do Nagrody  im. prof. Aleksandra Gieysztora, która przyznawana jest od 1999 roku przez Fundację Citi Handlowy im. Leopolda Kronenberga.

28 września 2021

Compliance, ESG i nadpłynność głównymi zagrożeniami dla sektora bankowego

Przedstawiciele sektora bankowego wśród najważniejszych ryzyk stojących przed sektorem bankowym w Polsce zgodnie wymieniają konieczność zachowania równowagi w relacjach banków z klientami oraz zaadresowanie wyzwań transformacji energetycznej. Wspominają też o nadmiernej ekspozycji sektora bankowego na obligacje Skarbu Państwa. Nad sugestiami i rekomendacjami oraz możliwymi rozwiązaniami tych problemów zastanawiali się uczestnicy debaty „Ryzyko bankowe – mapa wyzwań dla sektora bankowego 2021-2024. Okrągły stół CRO”, podczas Europejskiego Kongresu Finansowego w Sopocie.

16 września 2021

Poradnik wychow@wcy pomoże zadbać o dobrostan uczniów

Pandemia COVID-19 zmieniła dotychczasowy system nauczania.  Fundacja Citi Handlowy oraz Fundacja Stocznia wierzą jednak, że nawet z tak trudnego zakrętu można wyjść obronną ręką. Dlatego też przygotowały Poradnik wychow@wcy – materiał, który ma pomóc zadbać o dobrostan uczniów polskich szkół.

11 stycznia 2021

Jeszcze do 13 stycznia odpowiedzialny biznes może zgłaszać dobre praktyki

Nabór działań z zakresu odpowiedzialnego biznesu i zrównoważonego rozwoju został przedłużony do 13 stycznia. Firmy zyskują dwa dodatkowe dni na rejestrację praktyk realizowanych w 2020 roku. Forum Odpowiedzialnego Biznesu udostępniło także “Mapę dobrych praktyk wspierających realizację Celów Zrównoważonego Rozwoju”, która ma służyć jako inspiracja dla zgłaszających inicjatywy CSR. Formularz rejestracji dostępny jest na stronie odpowiedzialnybiznes.pl/raport2020/. 

28 grudnia 2020

Polacy w internecie czują się bezpiecznie

Pandemia wymusiła na nas wszystkich zmianę nawyków zakupowych. Nie tylko zaczęliśmy oszczędzać, ale także większość naszych zakupów przenieśliśmy do internetu. Szczególnie widoczne jest to przed nadchodzącymi Świętami. Okazuje się, że sporą część naszego „prezentowego” budżetu zamierzamy zrealizować online. Czy jednak zdajemy sobie sprawę z zagrożeń, wynikających z kupowania przez internet? Odpowiedzi przynosi raport „Cyberbezpieczeństwo użytkowników banków” Fundacji Citi Handlowy.

16 listopada 2020

Milion dolarów od Citi Foundation dla polskich organizacji pozarządowych

Citi Foundation, globalna fundacja Citi przekazała niemal 1 milion USD dla polskich organizacji pozarządowych. Wsparcie otrzymały projekty adresowane do grup, które istotnie ucierpiały wraz z pandemią, czyli kobiet, migrantów oraz młodych ludzi. Projekty wspierają każdą z grup w usamodzielnieniu się i realizacji planów o rozwoju lub założeniu własnego biznesu. Dodatkowo, w tym roku dzięki Citi Foundation do szpitali w Warszawie i Olsztynie trafiły mobilne respiratory oraz środki ochrony osobistej.

13 listopada 2020

Projekt CyberMocn@ Szkoła

Badania wskazują, że nastolatki korzystają samodzielnie z internetu już od 7 roku życia i spędzają w nim co najmniej kilka godzin dziennie. To stawia przed szkołą olbrzymie wyzwanie, nie tylko by dotrzymać im kroku, ale także by nauczyć ich bezpiecznego korzystania z możliwości jakie daje sieć. Jak najefektywniej wykorzystać internetowe narzędzia w prowadzeniu lekcji, wreszcie jak komunikować się z uczniami i ich rodzicami? Cybermocn@ Szkoła to odpowiedź na najbardziej palące potrzeby nauczycieli.

16 października 2020

Ponad pół tysiąca nauczycieli w projekcie CyberMocn@ Szkoła

Edukacja jest podstawą naszego funkcjonowania w społeczeństwie. Wspiera postęp, zapobiega nierównościom społecznym i sprawia, ze świat funkcjonuje lepiej. Pandemia szczególnie doświadczyła tę sferę, zarówno nauczycieli, rodziców jak i same dzieci. W bardzo krótkim czasie, szkoły musiały przejść na nauczanie zdalne. Dla jednych nie było to trudne, dla innych wręcz przeciwnie. Projekt CyberMocn@ Szkoła powstał w odpowiedzi na zapotrzebowanie nauczycieli, ma na celu wsparcie ich w codziennych obowiązkach.

9 października 2020

CyberMocn@ Szkoła

Fundacja Citi Handlowy rusza z projektem edukacyjnym CyberMocn@ Szkoła! W projekcie udział wezmą eksperci z projektu edukacyjnego Bezpieczeństwo w Cyberprzestrzeni, funkcjonującego przy programie Bankowcy dla Edukacji, prowadzonym przez Związek Banków Polskich. Partnerem projektu jest szkoła języka angielskiego Early Stage.

7 lipca 2020

Biznes zaangażowany w walkę z pandemią

Ukazała się trzecia odsłona mapy #BiznesReagujeOdpowiedzialnie. Materiał powstał w ramach akcji Forum Odpowiedzialnego Biznesu prezentującej aktywność firm w czasie walki z pandemią koronawirusa SARS-CoV-2. Tym razem publikacja zbiera działania w podziale na interesariuszy biznesu.