Dotyczy firmy: CEMEX Polska

Znalezione aktualności: 117

3 września 2021

Nauka i zabawa podczas „Lata z CEMEX”

CEMEX Polska zorganizował letnie zajęcia dla dzieci i młodzieży oraz seniorów z okolic swoich zakładów cementowych w Chełmie i Rudnikach. Program „Lato z CEMEX”, realizowany już po raz drugi, stanowi odpowiedź na potrzeby lokalnych społeczności w dobie pandemii Covid-19.

20 sierpnia 2021

CEMEX Polska wspiera wizję dekarbonizacji polskiego budownictwa

CEMEX Polska poparł ścieżkę dekarbonizacji zaprezentowaną w raporcie Polskiego Stowarzyszenia Budownictwa Ekologicznego (PLGBC). Dokument opublikowany na początku czerwca zawiera mapę drogową dekarbonizacji budownictwa do roku 2050. Raport powstał dzięki wsparciu i współpracy z Europejskim Bankiem Odbudowy i Rozwoju (EBOiR). Udział CEMEX w projekcie potwierdza zaangażowanie firmy we wdrażanie strategii korporacyjnej Future in Action na rzecz przeciwdziałania zmianom klimatycznym.

11 sierpnia 2021

Strategia klimatyczna “Future in Action” CEMEX umożliwia zastosowanie niskoemisyjnego betonu

Powstający w Warszawie biurowiec P180 to pierwszy budynek w Polsce, w którym wykorzystano niskoemisyjny beton Vertua® plus produkowany przez CEMEX Polska. Firma dostarczyła 3500 m3 betonu Vertua® na budowę prowadzoną przez ważnego klienta i realizatora inwestycji – firmę Skanska. Produkt ten wpisuje się w realizację globalnej strategii działań obydwu firm na rzecz ochrony klimatu.

11 sierpnia 2021

Skanska wdraża beton o obniżonym śladzie węglowym

Spółka biurowa Skanska w regionie CEE wytrwale dąży do tego, aby do 2030 roku zredukować emisję dwutlenku węgla o 50%. Spółka deklaruje także, że do 2045 roku osiągnie neutralność emisyjną. Deweloper wraz z producentem i dostawcą materiałów budowlanych – firmą CEMEX – wprowadza na polski rynek kolejną innowację, która ma przybliżyć do realizacji tego celu.

28 lipca 2021

CEMEX wyznacza drogę do bardziej zrównoważonej przyszłości

CEMEX zaprezentował Raport Zintegrowany za rok 2020: „Safe. Essential. Resilient.” Zawiera on analizę strategicznej wizji firmy, wyników operacyjnych, ładu korporacyjnego i tworzenia wartości na poziomie globalnym. W raporcie podkreślono reakcję firmy na pandemię COVID-19, istotne znaczenie działalności gospodarczej, strategię działań na rzecz klimatu pn. Climate Action oraz zaangażowanie w innowacyjność branży poprzez odkrywanie nowych możliwości tworzenia wartości.

14 lipca 2021

CEMEX rozszerza portfolio o niskoemisyjny cement potwierdzając swoje zobowiązania w obszarze działań na rzecz klimatu

CEMEX wprowadza na polski rynek niskoemisyjny cement. Pozwoli to znacząco zredukować ślad węglowy, a dzięki swoim parametrom może z powodzeniem zastąpić cementy z grupy CEM I w produkcji betonu towarowego i prefabrykatów.

22 czerwca 2021

CEMEX Polska ponownie w czołówce Rankingu Odpowiedzialnych Firm

CEMEX Polska uzyskał 89 punktów na 100 możliwych. Zajął tym samym 2. miejsce w kategorii „Produkcja przemysłowa” i, podobnie jak przed rokiem, był najwyżej sklasyfikowanym przedsiębiorstwem spośród producentów materiałów budowlanych. Uplasował się także na 7. pozycji w kategorii generalnej, ex aequo z firmami: Polpharma i Lidl Polska.

18 czerwca 2021

Biały Listek CSR dla CEMEX Polska

Tygodnik „Polityka”, firma Deloitte i Forum Odpowiedzialnego Biznesu po raz dziesiąty wybrały firmy utrzymujące najwyższe standardy w zakresie społecznej odpowiedzialności biznesu i zrównoważonego rozwoju. CEMEX Polska kolejny rok z rzędu otrzymał wyróżnienie, tym razem był to Biały Listek CSR.

18 czerwca 2021

CEMEX Polska mecenasem młodych talentów wśród architektów

Już po raz ósmy wyłoniono zwycięzców w Konkursie dla Młodych Architektów Builder 4Young Architects, w kapitule którego zasiedli przedstawiciele CEMEX Polska. Wyróżnione i nagrodzone projekty charakteryzuje pomysłowość, wysoki poziom merytoryczny, a także propozycje wdrożenia inspirujących zastosowań materiałów budowlanych.

18 czerwca 2021

W Cementowniach CEMEX pojawiło się kolejne pokolenie młodych pustułek

W Cementowniach w Chełmie i Rudnikach, na terenie których zauważono obecność pustułki – chronionego sokoła, firma wdrożyła działania mające na celu wspieranie populacji tego gatunku. Szacujemy, że przez dziesięć lat trwania projektu ochronny pustułek w CEMEX budki lęgowe opuściło aż 200 młodych ptaków! Obecnie kolejne pokolenie pustułek wykluwa się w gniazdach, co można śledzić na żywo na stronie www.cemex.pl/ochrona-pustulek.