Dotyczy firmy: CEMEX Polska

Znalezione aktualności: 177

26 kwietnia 2024

Złote Godło Konsumenckiego Lidera Jakości ponownie dla Cemex Polska

Cemex Polska po raz kolejny zdobył uznanie konsumentów, którzy nagrodzili firmę Złotym Godłem Konsumenckiego Lidera Jakości 2024 w kategorii „Cement”. Pomysłodawcą i organizatorem Programu jest Redakcja Strefy Gospodarki – niezależnego, zewnętrznego dodatku dystrybuowanego wraz z Dziennikiem Gazeta Prawna.

10 kwietnia 2024

Fundacja Cemex świętuje 15. Urodziny

Prawie sześćset – tyle grantów przyznała od początku swojego istnienia Fundacja Cemex „Budujemy Przyszłość”. Finansowe wsparcie akcji wolontariatu pracowniczego oraz projektów prowadzonych przez lokalne instytucje to tylko część działań organizacji. Obecnie Fundacja koncentruje się na przedsięwzięciach związanych z ekologią, wspierając tym samym Cemex w realizacji strategii „Future in Action”.

4 kwietnia 2024

Cemex na rzecz zrównoważonego budownictwa

Cemex wprowadził na rynek kolejny produkt dla zrównoważonego budownictwa. Mowa o betonie z kruszywami z recyklingu. Poszerzenie portfolio zrównoważonych produktów wpisuje się w globalną strategię Cemex „Future in Action”, której celem jest ograniczanie zmian klimatu.

8 marca 2024

Kamień milowy Cemex w dziedzinie energii słonecznej

Instalacje fotowoltaiczne działające w wytwórniach betonu i kopalniach kruszyw w Europie Centralnej wyprodukowały od początku 2023 r. już 1 GWh energii elektrycznej. To znacznie więcej niż potrzeba do zasilania 333 gospodarstw domowych przez cały rok. Cemex planuje dalsze inwestycje w OZE w ramach globalnej strategii o nazwie „Future in Action”.

6 marca 2024

Cemex ogłasza konkurs Förderpreis Beton Central Europe 2024

Cemex ogłasza nabór zgłoszeń do konkursu Förderpreis Beton Central Europe 2024 w dziedzinie technologii, produkcji i zastosowania betonu.

2 marca 2024

Bezdomne zwierzęta pod skrzydłami Fundacji Cemex

Fundacja Cemex „Budujemy Przyszłość” realizuje projekty, za pomocą których wspiera lokalne społeczności w różnych obszarach. Tym razem działania pomocowe dotyczyły bezdomnych czworonogów mieszkających w pobliżu zakładów Cemex.

12 lutego 2024

Cemex Polska doceniony podczas Gali Builder Awards

Cemex Polska uzyskał tytuł „Budowlanej Firmy Roku” 2023. Kapituła doceniła również osiągnięcia Członka Zarządu Cemex Polska i Dyrektora Pionu Handlowego, który został uhonorowany tytułem „Osobowości Branży”. 

24 stycznia 2024

Cemex podsumowuje ostatnie działania na rzecz bioróżnorodności

W trosce o różnorodność biologiczną, Cemex Polska prowadzi projekt ochrony pustułka. Działania na rzecz gatunku podlegającego ochronie są prowadzone w cementowniach w Chełmie i Rudnikach. Po zakończonym sezonie 2023, firma z przyjemnością dzieli się wynikami przeprowadzonych prac.

22 grudnia 2023

Fundacja Cemex sygnatariuszem Deklaracji organizacji społecznych na rzecz klimatu

12 grudnia organizacje społeczne podpisały się pod wspólną deklaracją na rzecz klimatu. Wśród pierwszych sygnatariuszy znalazła się Fundacja Cemex „Budujemy Przyszłość”. Inicjatorem powstania dokumentu było Forum Darczyńców.

9 grudnia 2023

To już III edycja konkursu „Kreuj zieloną przyszłość z Cemex” dla studentów!

Ruszyła III edycja konkursu „Kreuj zieloną przyszłość z Cemex”. Cieszący się popularnością wśród młodzieży akademickiej projekt po raz kolejny zachęca do angażowania się w tworzenie innowacyjnych  rozwiązań.