Dotyczy firmy: CEMEX Polska

Znalezione aktualności: 137

1 lipca 2022

Ranking Odpowiedzialnych Firm: CEMEX Polska ponownie wśród liderów

CEMEX Polska w XVI edycji Rankingu Odpowiedzialnych Firm zajął 3. miejsce w kategorii „Produkcja przemysłowa i chemiczna” oraz 9. miejsce w klasyfikacji ogólnej. W ten sposób twórcy Rankingu docenili działania firmy w obszarze społecznej odpowiedzialności biznesu. Wyniki zestawienia poznaliśmy 30 czerwca br.

30 czerwca 2022

Partnerzy strategiczni FOB wśród liderów XVI Rankingu Odpowiedzialnych Firm

Szesnasta edycja Rankingu Odpowiedzialnych Firm tym razem zakończyła się wręczeniem nagród przeprowadzonym w siedzibie Akademii Leona Koźmińskiego. W tym roku w ROF wzięło udział ponad 70 firm, a zainteresowanie nim wyraziło przeszło 100 przedsiębiorstw. Ostatecznie do głównego zestawienia zakwalifikowało się ponad 60 firm, a pierwszą pozycję w tym gronie zajął ING Bank Śląski.

14 czerwca 2022

Fundacja CEMEX „Budujemy Przyszłość” wspiera integrację polsko – ukraińską

Fundacja CEMEX „Budujemy Przyszłość” już po raz trzynasty przyznała granty w organizowanym konkursie „Fabryka Pomysłów”. W tym roku lokalne organizacje pozarządowe i placówki edukacyjne będą mogły zrealizować, dzięki dofinansowaniu Fundacji, 12 projektów wspierających włączenie uczniów i uczennic z Ukrainy do polskiego systemu edukacji.

13 czerwca 2022

CEMEX Polska na rzecz ochrony bioróżnorodności

CEMEX Polska prowadzi  projekty związane z ochroną bioróżnorodności, poprzez które stara się pokazać wartość otaczającej przyrody oraz zachęcić do jej aktywnej ochrony. W 2022 roku firma kontynuuje projekt ochrony pustułek zamieszkujących teren zakładów cementowych w Chełmie i Rudnikach. Dzięki prowadzonej transmisji z budek lęgowych można na żywo obserwować pierwsze dni życia ptaków.

9 czerwca 2022

Znamy laureatów konkursu „Kreuj zieloną przyszłość z CEMEX”

Finał konkursu miał miejsce 20 maja br. w siedzibie CEMEX w Warszawie. Organizatorem inicjatywy promującej innowacyjne, zrównoważone rozwiązania dla branży cementowej, betonowej i kruszywowej, był CEMEX Polska. Wydarzenie wpisuje się w strategię „Future in Action”, której celem jest redukcja emisji CO2 w zakładach CEMEX.

8 czerwca 2022

Srebrny Listek CSR POLITYKI przyznany CEMEX Polska

CEMEX Polska został doceniony za działania w obszarze społecznej odpowiedzialności biznesu – w tym roku firma otrzymała Srebrny Listek CSR POLITYKI. Zestawienie zostało przygotowane przez redakcję tygodnika „Polityka”. Partnerami merytorycznymi Listków CSR POLITYKI są firma doradcza Deloitte oraz Forum Odpowiedzialnego Biznesu.

8 czerwca 2022

CEMEX Polska wśród najbardziej zaawansowanych pracodawców w obszarze różnorodności

CEMEX Polska został wyróżniony w badaniu Diversity IN Check Forum Odpowiedzialnego Biznesu. Firmę doceniono za skuteczne zarządzanie różnorodnością, inkluzję w organizacji oraz dążenie do osiągnięcia spójności społecznej. Wyniki ogłoszono 25 maja br. w trakcie 9. Targów CSR, organizowanych przez FOB.

31 maja 2022

CEMEX wprowadza na rynek nowe niskoemisyjne cementy w ramach strategii “Future in Action”

Oferta produktowa CEMEX Polska wzbogaciła się o dwa nowe niskoemisyjne cementy. Klienci firm z segmentu betonu towarowego, prefabrykacji i infrastruktury, jak również wykonawcy pracujący na konfekcjonowanych wyrobach CEMEX, mogą już korzystać z produktów: Vertua® Plus CEM II/A-LL 42,5 R – NA oraz CEM II/B-M (S- V) 42,5 R, które umożliwiają obniżenie śladu węglowego w wytwarzanych przez nich wyrobach.

26 kwietnia 2022

CEMEX Polska zwycięzcą nagrody TopBuilder

Nagroda TopBuilder po raz kolejny trafiła do rąk CEMEX Polska. Kapituła konkursu wyróżniła oferowane przez firmę niskoemisyjne produkty Vertua. Ceremonia wręczenia nagród odbyła się 20 kwietnia.

13 kwietnia 2022

Udany debiut „zielonego” konkursu dla studentów i absolwentów

Zakończył się pierwszy etap konkursu „Kreuj zieloną przyszłość z CEMEX”. Spośród blisko 40 zgłoszonych prac dyplomowych i podyplomowych jury wyłoniło te, które będą rywalizować o zwycięstwo w finale. Organizatorem konkursu promującego innowacyjne, „zielone” rozwiązania dla branży cementowej, betonowej i kruszywowej, jest CEMEX Polska. Konkurs wpisuje się w realizację strategii „Future in Action”, której celem jest redukcja emisji CO2 w zakładach CEMEX.