Dotyczy firmy: CEMEX Polska

Znalezione aktualności: 167

29 listopada 2023

Pracownicy Cemex Polska sadzą drzewa za każdą ankietę wypełnioną przez klientów

10 listopada w miejscowości Wieliszew pojawiło się 200 nowych drzew w związku z akcją Cemex Polska. Firma obiecała zasadzić jedno drzewo w zamian za wypełnienie ankiety, służącej zbadaniu satysfakcji klientów. Wolontariusze Cemex Polska zadbali o nasadzenie wspólnie z przedstawicielami Fundacji Aeris Futuro.

31 października 2023

Cemex Polska opublikował Deklarację Środowiskową za 2022 rok

EMAS to europejski systemem zarządzania i certyfikacji środowiskowej. W Polsce jego założenia realizuje jedynie 68 podmiotów, w tym Cemex Polska – na co wskazuje opublikowana przez firmę tegoroczna Deklaracja Środowiskowa. 

27 października 2023

Cemex Polska stawia na odnawialne źródła energii

Cemex Polska i firma Statkraft zawarły długoterminowy kontrakt na dostawy zielonej energii elektrycznej ze źródeł odnawialnych. Umowa oparta jest o formułę Corporate Power Purchase Agreement i obejmuje dostawy energii w okresie 8 lat począwszy od 1 stycznia 2025 roku. Zobowiązanie ma zabezpieczać około 30% rocznych potrzeb energetycznych zakładów Cemex Polska. 

12 października 2023

Cemex wspiera Domy Dziecka w okolicy Cementowni Rudniki

Dzięki pomocy wolontariuszy odświeżono pomieszczenia Domu Dziecka „Promyk”. Przy współpracy z Fundacją Aeris Futuro uczestnicy projektu posadzili także krzewy i drzewa na terenie otaczającym placówkę w Rędzinach oraz Chorzenicach. Prace zrealizowano w ramach wolontariatu pracowniczego Cemex Polska.

25 września 2023

Złoty Laur Konsumenta dla Cemex Polska

Cemex Polska otrzymał Złoty Laur Konsumenta. Firma zajęła 1. miejsce w kategorii „Ekologiczne strategie w biznesie”. Głosujący docenili rozwijaną przez Cemex markę Vertua, obejmującą portfolio produktów niskoemisyjnych. Organizatorem konkursu jest redakcja „Stron Biznesu” i „Stron Rynku”.

12 września 2023

Niskoemisyjne spoiwo drogowe w ofercie Cemex Polska

Cemex Polska wprowadza do sprzedaży, produkowane w Cementowni Chełm, nowe hydrauliczne spoiwo drogowe o nazwie CONECTON HSD E 24. Spoiwo przeznaczone jest do stosowania w segmencie infrastruktury drogowej i geotechnice.

21 sierpnia 2023

Wsparcie dla pszczół gniazdujących w ziemi w Cementowni Cemex

Cemex Polska podejmuje liczne inicjatywy wspierające zachowanie bioróżnorodności. Wśród prowadzonych przez firmę projektów związanych z ochroną środowiska, szczególne miejsce zajmuje ochrona owadów zapylających. W tym roku należąca do firmy Cementownia Chełm wzbogaciła się o nową infrastrukturę dla pszczół.

21 sierpnia 2023

Cemex Polska partnerem wystawy prac Fridy Kahlo

Cemex Polska jest partnerem wystawy pt. Kolor życia. Frida Kahlo. Prace meksykańskiej artystki można oglądać w Muzeum Łazienki Królewskie w Warszawie do 3 września. Cemex, jako firma wywodząca się z Meksyku, wspiera inicjatywy przybliżające Polakom meksykańskie tradycje i kulturę.

31 lipca 2023

Cemex wdraża narzędzia BIM

Cemex opracował szereg rozwiązań w zakresie modelowania informacji o budynku (BIM) przeznaczonych do projektowania i zarządzania projektami budowlanymi. Opracowane przez firmę narzędzia cyfrowe wspierają klientów, pozwalając im znaleźć najlepsze produkty i rozwiązania Cemex oraz umożliwiają wybór najbardziej zrównoważonej opcji.  

20 lipca 2023

Kruszywa z recyklingu w ofercie Cemex Polska

Cemex Polska poszerzył swoją ofertę produktową o kruszywa z recyklingu. To kolejne rozwiązanie wspierające gospodarkę o obiegu zamkniętym dla zrównoważonego budownictwa. Nowe portfolio produktów pod parasolową marką Vertua stanowi element strategii Cemex „Future in Action”, której celem jest przeciwdziałanie zmianom klimatu.