Dotyczy firmy: CCC

Znalezione aktualności: 60

24 czerwca 2022

Konferencja „Czas na ESG!”

28-29 września br. w Centrum Konferencyjnym ADN w Warszawie odbędzie się konferencja „Czas na ESG!”, w ramach której Marzena Strzelczak, prezeska zarządu i dyrektorka generalna Forum Odpowiedzialnego Biznesu, opowie o wyzwaniach tworzenia inkluzywnej organizacji. Wydarzenie zostało objęte patronatem FOB. 

1 marca 2022

DajSwoimButomDrugieŻycie i przekaż je uchodźcom z Ukrainy

Masz w domu  obuwie, którego nie używasz? W tym tygodniu możesz dać mu “drugie życie” i przekazać potrzebującym mieszkańcom Ukrainy. Wystarczy, że oddasz je do sklepu CCC. Przyjmujemy buty dowolnej marki, w każdym rozmiarze i fasonie. Powinny być w dobrym stanie do użytkowania, aby po dezynfekcji jak najszybciej mogły trafić do potrzebujących. Obecnie najbardziej potrzebne jest obuwie jesienno-zimowe oraz sportowe – damskie i dziecięce.

25 stycznia 2022

Grupa CCC jako pierwsza firma z Polski w rankingu Circulytics

Działania Grupy CCC mające na celu transformację firmy w kierunku gospodarki o obiegu zamkniętym, zostały poddane analizie w prestiżowym, międzynarodowym ratingu Circulytics. Ocenia on zaangażowanie i efektywność spółek w dążeniach do bardziej cyrkularnego modelu biznesowego, a jednocześnie wskazuje potrzeby i obszary do doskonalenia. Grupa CCC uzyskała ogólny rating na poziomie „C”.

6 grudnia 2021

Pierwszy zjazd 18. edycji Ligi Odpowiedzialnego Biznesu za nami

Pierwszy zjazd inaugurujący 18. edycję Ligi Odpowiedzialnego Biznesu odbył się w ostatni weekend listopada 2021 roku w Warszawie. Prelekcje i warsztaty z zakresu zarządzania w obszarze ESG poprowadzili eksperci  i ekspertki z CCC – firmy-opiekuna jednej ze ścieżek edukacyjnych

24 listopada 2021

Do 23 grudnia potrwa I etap Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy o CSR

Od 23 listopada do 23 grudnia br. uczniowie i uczennice szkół średnich oraz studenci/tki z całej Polski będą mogli wziąć udział w I etapie Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy o CSR, organizowanym w ramach Ligi Odpowiedzialnego Biznesu – programu edukacyjnego Forum Odpowiedzialnego Biznesu.

4 listopada 2021

Znamy zwycięzców Konkursu Raporty Zrównoważonego Rozwoju 2021

4 listopada br. w przestrzeni Kinogram w Fabryce Norblin odbyła się gala 15. edycji Konkursu Raporty Zrównoważonego Rozwoju. Nagrodzono najlepsze raporty obejmujące dane niefinansowe za rok 2020. Nagrodę główną konkursu otrzymały Żabka Polska i ING Bank Śląski. Wyróżniono również Allegro, CCC, Globe Trade Center, Solaris Bus and Coach. Konkursowi przyświeca idea upowszechniania i wzrostu znaczenia tematyki zrównoważonego rozwoju, jak również promocji raportowania niefinansowego w Polsce i wskazania dobrych praktyk w tym obszarze.

8 października 2021

Zacznij przygodę ze zrównoważonym rozwojem! Do niedzieli trwa rekrutacja do 18. edycji Ligi Odpowiedzialnego Biznesu

Do 14 listopada potrwa nabór do 18. edycji Ligi Odpowiedzialnego Biznesu, programu edukacyjnego Forum Odpowiedzialnego Biznesu. Studentki i studenci, którzy zakwalifikują się do programu wezmą udział w czterech spotkaniach prowadzonych przez wiodących ekspertów i ekspertki zrównoważonego rozwoju w Polsce. Na najaktywniejszych uczestników i uczestniczki czeka m.in. możliwość odbycia płatnego stażu w firmach zaangażowanych w obszarze CSR.

16 września 2021

Partnerzy FOB z tytułem Spółek Świadomych Klimatycznie

15 września 2021 r. ogłoszone zostały wyniki tegorocznej edycji CCA, czyli Badania Świadomości Klimatycznej spółek.

15 września 2021

CCC wśród czołowych spółek giełdowych na świecie w obszarze różnorodności i inkluzywności

Grupa CCC, partner Forum Odpowiedzialnego Biznesu, została wyróżniona w prestiżowym rankingu „Top 25 Most Diverse & Inclusive Companies”. Wskazuje on te spółki giełdowe, które najbardziej dbają o różnorodność w swoich zespołach i równe traktowanie pracowników. Na ponad 11 tysięcy przedsiębiorstw Grupa CCC zajęła 11. miejsce w klasyfikacji generalnej i 3. w branży fashion.

28 lipca 2021

CCC pierwszym polskim sygnatariuszem Karty Działań Przemysłu Modowego na rzecz Klimatu

Grupa CCC przystąpiła do inicjatywy Organizacji Narodów Zjednoczonych Fashion Industry Charter for Climate Action. Tym samym spółka znalazła się w gronie globalnych liderów z branży, którzy zobowiązują się do wspólnej walki o zrównoważoną modę i prowadzenia biznesu w sposób przeciwdziałający zmianom klimatu. CCC realizuje działania na rzecz odpowiedzialnego biznesu wypełniając cele Strategii Zrównoważonego Rozwoju GO.22.