Dotyczy firmy: Castorama

Znalezione aktualności: 25

14 kwietnia 2021

Castorama chce stworzyć mobilne punkty szczepień

Spółka Castorama Polska chce zorganizować szczepienia dla swoich 12 tysięcy pracowników,a także firma zadeklarowała chęć udostępnienia przysklepowych parkingów do stworzenia punktów sczepień typu drive-thru.

11 stycznia 2021

Jeszcze do 13 stycznia odpowiedzialny biznes może zgłaszać dobre praktyki

Nabór działań z zakresu odpowiedzialnego biznesu i zrównoważonego rozwoju został przedłużony do 13 stycznia. Firmy zyskują dwa dodatkowe dni na rejestrację praktyk realizowanych w 2020 roku. Forum Odpowiedzialnego Biznesu udostępniło także “Mapę dobrych praktyk wspierających realizację Celów Zrównoważonego Rozwoju”, która ma służyć jako inspiracja dla zgłaszających inicjatywy CSR. Formularz rejestracji dostępny jest na stronie odpowiedzialnybiznes.pl/raport2020/. 

4 stycznia 2021

Praktycy CSR w projekcie #OdPOWIEDZialnie

W ramach projektu #OdPOWIEDZialnie, koordynowanego przez Forum Odpowiedzialnego Biznesu, powstało 17 odcinków poświęconych praktycznym aspektom prowadzenia działań z zakresu odpowiedzialnego biznesu i zrównoważonego rozwoju. Projekt jest realizowany we współpracy z partnerami strategicznymi FOB.

16 listopada 2020

Castorama wyróżniona tytułem „Pracodawca Godny Zaufania”

„Pracodawca Godny Zaufania” to trwająca od 2009 roku inicjatywa, której celem jest promowanie wśród pracodawców odpowiedzialnej polityki pracowniczej i socjalnej. W tym roku w gronie laureatów znalazła się Castorama, zdobywając nagrodę w kategorii Motywacja. Wyróżnienie jest potwierdzeniem szczególnych działań firmy w zakresie relacji z pracownikami.

30 września 2020

Odbierz kwiaty za elektrograty

Castorama Polska w terminie 24 – 26 września zorganizowała w swoich sklepach akcję polegającą na oferowaniu klientom kwiatów w zamian za dostarczenie sprzętu elektronicznego, elektronarzędzi i AGD o różnych gabarytach. 

5 sierpnia 2020

Fundacja Castorama dla śląskich ośrodków pomocy

Fundacja powstała, żeby wspierać projekty, które pozwalają poprawić warunki mieszkaniowe. W ostatnim okresie wsparcie otrzymali podopieczni śląskich ośrodków w Pszczynie i Dąbrowie Górniczej. W ramach pomocy wyremontowano w tych placówkach m.in. łazienki oraz salę terapeutyczną.

16 kwietnia 2020

Ceetrus Polska i T-Mobile Polska nowymi partnerami strategicznymi Forum Odpowiedzialnego Biznesu

Podczas premiery Raportu ,,Odpowiedzialny Biznes w Polsce 2019. Dobre praktyki”, która odbyła się 16 kwietnia 2020 roku w formie online, do grona partnerów Forum Odpowiedzialnego Biznesu dołączyły dwie firmy, zaś długoletni partnerzy zostali wyróżnieni za dotychczasową, wieloletnią współpracę z FOB.

17 marca 2020

Castorama Polska wprowadza działania mające na celu ograniczenie ryzyka związanego z rozprzestrzenianiem COVID-19

Działając w trosce o bezpieczeństwo i zdrowie pracowników oraz klientów, firma Castorama Polska wprowadziła działania mające na celu ograniczenie ryzyka związanego z rozprzestrzenianiem COVID-19 (koronawirus).

17 marca 2020

Castorama wzmacnia działania na rzecz zrównoważonego rozwoju

Dyrektor generalny Castorama Polska, Sebastien Krysiak, podpisał deklarację przyspieszenia osiągnięcia Celów Zrównoważonego Rozwoju wyznaczonych przez ONZ. Castorama, od początku istnienia Agendy 2030, wpisała w swoją strategię zadania związane z jej realizacją. Obecna deklaracja jest zdecydowanym sygnałem wzmacniania starań firmy w newralgicznych obszarach. Wśród nich znalazły się działania m.in. na rzecz efektywnego wykorzystywania mniejszej ilości zasobów, przedłużania życia produktów oraz oszczędzania energii i wody.

31 stycznia 2020

W #OdPOWIEDZialnie Castorama o wsparciu społeczności lokalnych

W najbliższych odcinkach cyklu #OdPOWIEDZialnie eksperci firm partnerskich Forum Odpowiedzialnego Biznesu poruszą tematy społeczne oraz wskażą, jak podmioty biznesowe mogą odpowiadać na wyzwania stojące przed ich interesariuszami. W tym odcinku został poruszony temat wspierania społeczności lokalnych.