Dotyczy firmy: Castorama

Znalezione aktualności: 34

15 czerwca 2022

Fundacje charytatywne działające przy korporacjach – benchmarking najlepszych praktyk

8 września br. Brytyjsko-Polska Izba Handlowa po raz pierwszy organizuje grupę roboczą ds. społecznej odpowiedzialności biznesu dotyczącą działalności fundacji charytatywnych w Polsce. W wydarzeniu wystąpi Marcin Milczarski, menedżer projektów Forum Odpowiedzialnego Biznesu, które objęło inicjatywę partnerstwem merytorycznym. 

10 kwietnia 2022

„Kwiaty za elektrograty” w sklepach Castorama

8 kwietnia br. ruszyła wiosenna edycja akcji “Kwiaty za elektrograty” we wszystkich sklepach Castorama. Przez cały weekend do 10 kwietnia włącznie, przyniesiony do sklepów zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny można było wymienić na wiosenne bratki.

16 lutego 2022

8 pytań o wolontariat pracowniczy w Castorama

Nie raz słyszymy, że wolontariat pracowniczy przynosi szereg korzyści zarówno dla pracodawcy jak i pracownika. Czy tak jest rzeczywiście? O co zazwyczaj pytają pracownicy, którzy nie wiedzą na czym polega wolontariat, ale chcieliby spróbować w nim swoich sił? Na pytania dotyczące wolontariatu wśród pracowników sieci Castorama odpowiada Marta Kędzierska, Krajowy Koordynator ds. Wolontariatu.

5 stycznia 2022

Remonty przywracające nadzieję potrzebującym

W serwisie natemat.pl ukazał się wywiad z Pawłem Świętochowskim, prezesem Fundacji Castorama,  jednej z największych fundacji korporacyjnych zajmujących się poprawą warunków mieszkaniowych w Polsce. Rozmowa dotyczy m.in. roli wolontariatu pracowniczego w firmie.

20 sierpnia 2021

Zielone zobowiązania Kingfishera

Grupa Kingfisher, międzynarodowa spółka branży „home improvement”, której częścią jest Castorama Polska ogłosiła nowe zobowiązania w zakresie odpowiedzialnego biznesu. W ich ramach zapowiedziane zostały zmiany oraz działania, które przyczynią się do realizacji celów zrównoważonego rozwoju. Spółka wydała również raport z analizą postępów w realizacji priorytetów oraz deklaracjami dalszych kroki, które mają zostać podjęte w najbliższym czasie.

9 lipca 2021

Razem dla dobra dzieci

Fundacja Castorama wraz z innymi organizacjami i firmami, we współpracy z Fundacją Medicover, wyremontowały taras i ogród w Interwencyjnym Ośrodku Preadopcyjnym w Otwocku. Od teraz przebywające tam dzieci mogą w pełni korzystać z pięknej pogody i bawić się na zewnątrz budynku.

28 czerwca 2021

Czy żyjemy w erze konsumenckiego cynizmu?

Najnowsza fala badania Meaningful Brands, które Havas prowadzi od 2009 roku, pokazuje, że konsumenci nieustannie poszukują uczciwości i autentyczności – ale marki mają trudności ze spełnieniem tych oczekiwań. To powoduje, że wkraczamy w „erę konsumenckiego cynizmu”.

27 maja 2021

„Zaproś życie do ogrodu” – pod tym hasłem Castorama świętuje tegoroczny Dzień Dziecka

Rozbudzanie wyobraźni, rozwijanie zdolności manualnych poprzez zajęcia techniczne to najlepszy sposób na pobudzenie twórczej aktywności dziecka, a jednocześnie na oderwanie go od ekranu komputera. Dlatego właśnie Castorama zaprasza najmłodszych do udziału w konkursie, a w nim do wspólnego majsterkowania, które nie tylko rozwinie ich umiejętności, ale również pozwoli poznać zagadnienie bioróżnorodności.

20 maja 2021

Jak zaprosić pszczoły do ogrodu?

20 maja obchodzimy Światowy Dzień Pszczół. To ważne święto, uświadamiające nam, jak ważną rolę odgrywają te owady w ziemskim ekosystemie i jak bardzo są zagrożone. O tym, jak można wpłynąć na ich dobrostan, opowiada Robert Wons, ekspert Castorama Polska.

14 kwietnia 2021

Castorama chce stworzyć mobilne punkty szczepień

Spółka Castorama Polska chce zorganizować szczepienia dla swoich 12 tysięcy pracowników,a także firma zadeklarowała chęć udostępnienia przysklepowych parkingów do stworzenia punktów sczepień typu drive-thru.