Dotyczy firmy: Castorama

Znalezione aktualności: 37

22 marca 2024

Castorama zwiększa świadomość ekologiczną konsumentów

Castorama ogłasza coroczną akcję „Kwiaty za elektrograty”. Do niedzieli we wszystkich sklepach Castorama będzie można zamienić zużyty elektroniczny i elektryczny sprzęt domowy na rozkwitające sadzonki bratków.

28 czerwca 2023

Kingfisher czyni dalsze postępy w zakresie CSR i redukcji emisji CO2

Do końca 2040 roku grupa Kingfisher, do której należy Castorama Polska, ma zamiar osiągnąć zerową emisję netto. Emisja dwutlenku węgla w zakresie całej Grupy zmniejszyła się o 52,6% od 2016 roku. Raport Odpowiedzialnego Biznesu (ESG) grupy Kingfisher za rok 2022/23 prezentuje wyniki postępu w realizacji priorytetów odpowiedzialnego biznesu.

9 maja 2023

Castorama wprowadza “Ciche godziny” we wszystkich swoich sklepach

Od 9 maja 2023 roku we wszystkich sklepach Castorama zaczną obowiązywać tzw. „Ciche godziny”. Inicjatywa skierowana jest do osób wrażliwych na dźwięki, mających problemy z narządami słuchu oraz będącymi w spektrum autyzmu.

15 czerwca 2022

Fundacje charytatywne działające przy korporacjach – benchmarking najlepszych praktyk

8 września br. Brytyjsko-Polska Izba Handlowa po raz pierwszy organizuje grupę roboczą ds. społecznej odpowiedzialności biznesu dotyczącą działalności fundacji charytatywnych w Polsce. W wydarzeniu wystąpi Marcin Milczarski, menedżer projektów Forum Odpowiedzialnego Biznesu, które objęło inicjatywę partnerstwem merytorycznym. 

10 kwietnia 2022

„Kwiaty za elektrograty” w sklepach Castorama

8 kwietnia br. ruszyła wiosenna edycja akcji “Kwiaty za elektrograty” we wszystkich sklepach Castorama. Przez cały weekend do 10 kwietnia włącznie, przyniesiony do sklepów zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny można było wymienić na wiosenne bratki.

16 lutego 2022

8 pytań o wolontariat pracowniczy w Castorama

Nie raz słyszymy, że wolontariat pracowniczy przynosi szereg korzyści zarówno dla pracodawcy jak i pracownika. Czy tak jest rzeczywiście? O co zazwyczaj pytają pracownicy, którzy nie wiedzą na czym polega wolontariat, ale chcieliby spróbować w nim swoich sił? Na pytania dotyczące wolontariatu wśród pracowników sieci Castorama odpowiada Marta Kędzierska, Krajowy Koordynator ds. Wolontariatu.

5 stycznia 2022

Remonty przywracające nadzieję potrzebującym

W serwisie natemat.pl ukazał się wywiad z Pawłem Świętochowskim, prezesem Fundacji Castorama,  jednej z największych fundacji korporacyjnych zajmujących się poprawą warunków mieszkaniowych w Polsce. Rozmowa dotyczy m.in. roli wolontariatu pracowniczego w firmie.

20 sierpnia 2021

Zielone zobowiązania Kingfishera

Grupa Kingfisher, międzynarodowa spółka branży „home improvement”, której częścią jest Castorama Polska ogłosiła nowe zobowiązania w zakresie odpowiedzialnego biznesu. W ich ramach zapowiedziane zostały zmiany oraz działania, które przyczynią się do realizacji celów zrównoważonego rozwoju. Spółka wydała również raport z analizą postępów w realizacji priorytetów oraz deklaracjami dalszych kroki, które mają zostać podjęte w najbliższym czasie.

9 lipca 2021

Razem dla dobra dzieci

Fundacja Castorama wraz z innymi organizacjami i firmami, we współpracy z Fundacją Medicover, wyremontowały taras i ogród w Interwencyjnym Ośrodku Preadopcyjnym w Otwocku. Od teraz przebywające tam dzieci mogą w pełni korzystać z pięknej pogody i bawić się na zewnątrz budynku.

28 czerwca 2021

Czy żyjemy w erze konsumenckiego cynizmu?

Najnowsza fala badania Meaningful Brands, które Havas prowadzi od 2009 roku, pokazuje, że konsumenci nieustannie poszukują uczciwości i autentyczności – ale marki mają trudności ze spełnieniem tych oczekiwań. To powoduje, że wkraczamy w „erę konsumenckiego cynizmu”.