Dotyczy firmy: Carrefour Polska

Znalezione aktualności: 186

5 sierpnia 2020

Startuje 77. wyścig Tour de Pologne – Carrefour Polska tradycyjnie Sponsorem Głównym

Carrefour Polska po raz czwarty z rzędu został Sponsorem Głównym Tour de Pologne. Wsparcie wydarzenia stanowi wyraz aktywnego zaangażowania sieci w długoterminową strategię transformacji żywieniowej, promującą zdrowy styl życia i realizowaną w Polsce od 2018 roku. 77. edycja wyścigu odbywa się w dniach 5-9 sierpnia pod patronatem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej – Andrzej Dudy.

3 sierpnia 2020

Carrefour chroni naturę i bioróżnorodność. Firma podpisała Call to Action organizowany przez koalicję Business for Nature

Carrefour Polska podpisał Call to Action organizowany przez globalną koalicję Business for Nature. Koalicja ma na celu ochronę natury i bioróżnorodności i skierowana jest do firm z całego świata.

30 lipca 2020

Carrefour Polska, L’Oreal Poland and Baltic HUB, L’Oreal Warsaw Plant dołączają do akcji Call to Action dotyczącej przeciwdziałaniu utracie bioróżnorodności

Call to Action została zainicjowana przez Koalicję Business for Nature, której członkiem jest Forum Odpowiedzialnego Biznesu. Dołączając do Call to Action firmy z całego świata podkreślają, że ochrona i odbudowa natury jest tematem ważnym dla nich, ale też dla całych społeczeństw, dlatego wzywają rządzących do ambitnych działań w tym obszarze. Swój udział potwierdzili partnerzy strategiczni FOB: Carrefour Polska, L’Oreal Poland and Baltic HUB, L’Oreal Warsaw Plant.

10 lipca 2020

Praktycy CSR w projekcie #OdPOWIEDZialnie

W ramach projektu #OdPOWIEDZialnie, koordynowanego przez Forum Odpowiedzialnego Biznesu, powstało 17 odcinków poświęconych praktycznym aspektom prowadzenia działań z zakresu odpowiedzialnego biznesu i zrównoważonego rozwoju. Projekt jest realizowany we współpracy z partnerami strategicznymi FOB.

7 lipca 2020

Biznes zaangażowany w walkę z pandemią

Ukazała się trzecia odsłona mapy #BiznesReagujeOdpowiedzialnie. Materiał powstał w ramach akcji Forum Odpowiedzialnego Biznesu prezentującej aktywność firm w czasie walki z pandemią koronawirusa SARS-CoV-2. Tym razem publikacja zbiera działania w podziale na interesariuszy biznesu.

7 lipca 2020

Koalicja na rzecz Rozwoju Rynku Żywności Bio

Koalicja na rzecz Rozwoju Rynku Żywności Bio, powołana pod patronatem Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi kontynuuje działalność wytyczając kierunki swoich dalszych działań oraz przyjmując nowych Koalicjantów: Bank BNP Paribas, jednostkę certyfikującą Bioexpert i Polskie Wydawnictwo Rolnicze.

23 czerwca 2020

Carrefour przekazuje ponad 800 tysięcy złotych na rozwój hodowli bydła ekologicznego w Polsce

Carrefour kontynuuje swoje wsparcie dla rozwoju polskiego rolnictwa ekologicznego. Fundacja Carrefour przekazała Regionalnemu Towarzystwu Rolno-Przemysłowemu „Dolina Strugu” w Błażowej kwotę 195 500 euro, czyli ponad 834 tys. zł na realizację projektu „Spichlerz Zdrowia”, którego celem jest pobudzenie hodowli bydła ekologicznego w Polsce południowo-wschodniej.

17 czerwca 2020

Carrefour Polska zdobywcą Białego Listka CSR Polityki

Działania Carrefour Polska w zakresie społecznej odpowiedzialności biznesu i realizacji polityki zrównoważonego rozwoju zostały docenione i wyróżnione w zestawieniu Listków CSR Tygodnika „Polityka”, przygotowanym przez Forum Odpowiedzialnego Biznesu i firmę Deloitte. Sieć została również dodatkowo wyróżniona za działania wspierające realizację Celów Zrównoważonego Rozwoju za rok 2019 w zakresie działań przeciwdziałających zmianom klimatu.

11 czerwca 2020

Carrefour zmniejsza ślad węglowy i dalej redukuje ilość zużywanego plastiku

W trosce o środowisko naturalne Carrefour stale poszerza działania w kierunku zrównoważonego rozwoju, wpływając na zmniejszanie śladu węglowego, czy redukując ilość zużywanego plastiku. W tym celu sieć przyjmuje nowe zobowiązania oraz włącza się w wiele inicjatyw działających na rzecz środowiska i klimatu, takich jak najnowszy projekt UNEP/GRID Warszawa – Climate Leadership, tym samym systematycznie ograniczając ilość wykorzystywanych tworzyw sztucznych oraz inspirując branżę handlową do podejmowania podobnych zobowiązań na rzecz środowiska naturalnego.

9 czerwca 2020

Darmowe maseczki dla seniorów w warszawskich hipermarketach Carrefour

Carrefour Polska troszcząc się o bezpieczeństwo seniorów – klientów stołecznych hipermarketów Carrefour, oferuje im darmowe maseczki ochronne. Akcja organizowana jest wraz z Caritas Polska i potrwa o wyczerpania zapasów. Maseczki będą rozdawane w hipermarketach Carrefour zlokalizowanych w CH Arkadia, Złote Tarasy, Sadyba Best Mall, Galerii Mokotów, Galerii Wileńskiej, Centrum Handlowym Atrium Reduta, Atrium Targówek oraz Galerii Bemowo.