Dotyczy firmy: Carrefour Polska

Znalezione aktualności: 258

12 kwietnia 2024

Carrefour włącza się w kampanię społeczną UOKiK o bezpiecznym inwestowaniu

Carrefour Polska dołącza do ogólnopolskiej kampanii Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów “Inwestujesz? Daj sobie czas. Sprawdzaj, czytaj, pytaj!”. Celem akcji jest ostrzeżenie Polaków przed fałszywymi inwestycjami.

8 marca 2024

Przygotowania Carrefour do wprowadzenia ustawy kaucyjnej

Podczas Kongresu Miast i Biznesu w Łodzi Carrefour Polska podsumował wyniki największego w Polsce testu systemu kaucyjnego. Firma zaprezentowała również wzór butelki, spełniającej wymogi nowej ustawy.

31 stycznia 2024

Skokowy wzrost zakupów do własnych pojemników w Carrefour

Ministerstwo Klimatu i Środowiska w 2024 r. nałożyło na sklepy spożywcze i punkty gastronomiczne obowiązek przyjmowania od klientów opłat za pudełka, pokrywki, wieczka czy kubki plastikowe jednorazowego użytku. W odpowiedzi na zmiany w marketach, polscy konsumenci zabierają na zakupy własne opakowania wielokrotnego użytku. W sklepach Carrefour w całej Polsce można już kupić do nich wszystkie produkty z lad tradycyjnych.

17 stycznia 2024

Sieć Carrefour rozpoczęła współpracę z Foodsi

Carrefour Polska rozpoczął współpracę z polską aplikacją Foodsi, służącą do przeciwdziałania marnowaniu produktów spożywczych. Użytkownicy mogą kupić pełnowartościowe produkty z krótką datą przydatności, przekazane m.in. przez restauracje, sklepy czy piekarnie. Paczki z artykułami spożywczymi, środkami czystości, a już niedługo z kosmetykami będzie można kupić również w sieci Carrefour.

9 grudnia 2023

4 tony używanych ubrań w 2 tygodnie, czyli nowa inicjatywa gospodarki cyrkularnej Carrefour

Carrefour Polska podsumował współpracę z firmą Ubrania do Oddania. Trwająca ponad 2 tygodnie akcja pod hasłem “Nie wyrzucaj, oddaj odzież w Carrefour” cieszyła się ogromnym zainteresowaniem klientów, dzięki czemu sieć zebrała blisko 4 tony ubrań. Angażując się w akcję z obszaru gospodarki cyrkularnej, sieć przyczyniła się do zaoszczędzenia ponad 23,5 mln litrów wody i ograniczenia emisji ponad 48 ton CO2. 

24 października 2023

Carrefour wspiera sadowników, którym wichura i gradobicie zniszczyły całe uprawy

W sierpniu 2023 r. podczas gwałtownej nawałnicy z gradobiciem, zniszczeniu uległy uprawy sadowników należących do Spółdzielni Ogrodniczej Grodzisko – jednego z pierwszych dostawców marki “Jakość z Natury”, należącej do Carrefour Polska. Wychodząc naprzeciw trudnej sytuacji, sieć wraz z dostawcą stworzyła specjalną linię soków tłoczonych, które pozwolą sadownikom pokryć część poniesionych strat oraz wykorzystać owoce, które nie nadają się do celów konsumpcyjnych. 

4 października 2023

Carrefour ratuje setki ton jedzenia rocznie

Co roku na świecie marnuje się ponad miliard ton jedzenia, z czego 5 milionów ton wyrzucają Polacy. W ten sposób 30% produkowanej na świecie żywności ląduje w koszu, podczas gdy 868 milionów ludzi cierpi z powodu głodu. Carrefour Polska we współpracy z organizacjami pożytku publicznego uratował w samym 2022 roku ponad 450 ton żywności o łącznej wartości prawie 6,5 miliona złotych. 

25 września 2023

Nowa inicjatywa Carrefour w obszarze gospodarki cyrkularnej

Od 25 września w ponad 50 sklepach Carrefour w Polsce będzie można oddać używane ubrania i w zamian otrzymać rabat na zakupy w dziale tekstylnym. Zbiórka realizowana jest we współpracy z firmą Ubrania Do Oddania. Każdy kilogram zebranej odzieży to aż 6241 litrów zaoszczędzonej wody i prawie 13 kilogramów zredukowanej emisji CO2. 

21 września 2023

ponad 5500 produktów od lokalnego rolnika lub producenta w Carrefour

Już ponad 5500 produktów w sklepach Carrefour Polska dostarczanych jest bezpośrednio przez lokalnych rolników lub producentów żywności, zlokalizowanych nie dalej niż 50 km od sklepu. Od początku 2023 roku liczba takich lokalnych dostawców wzrosła w sieci o 15%. 

20 września 2023

Carrefour rozszerza program Karty Seniora

Carrefour od ponad 10 lat oferuje swoim klientom stały rabat z Kartą Seniora. Sieć rozszerzyła dotychczasowe zasady promocji, dzięki czemu klienci posiadający Kartę, mogą korzystać ze zniżki do -10% już nie tylko we wtorki, a także w każdy czwartek. Od początku trwania programu rabatowego Carrefour skorzystało już ponad 4 miliony seniorów.