Dotyczy firmy: BNP Paribas Bank Polska

Znalezione aktualności: 237

13 lipca 2021

“Rzeczpospolita”: Za mały udział pań we władzach firm uwiera coraz bardziej

Pandemia znacząco pogorszyła sytuację kobiet na rynku pracy. Do tego stopnia, że pojawiło się określenie shecession – pisze na łamach “Rzeczpospolitej” red. Anita Błaszczak. W artykule nie zabrakło także powołania na wnioski z badania Diversity IN Check oraz rosnącego grona Sygnatariuszy Karty Różnorodności.

12 lipca 2021

Bank BNP Paribas został Opiekunem Chapter Zero Poland

Bank BNP Paribas został partnerem wspierającym Chapter Zero Poland, programu rozwoju kompetencji organów zarządczych i nadzorczych spółek, którego celem jest zwiększenie zaangażowania biznesu w walkę ze zmianami klimatu. Jako Opiekun Chapter Zero Poland będzie miał możliwość uczestniczenia w posiedzeniach ciał zarządczych programu i zaangażowania w wydarzenia edukacyjne. W maju Przewodniczącą Rady Chapter Zero Poland została Lucyna Stańczak-Wuczyńska, Przewodnicząca Rady Nadzorczej BNP Paribas Bank Polska.

2 lipca 2021

Bank BNP Paribas partnerem kolejnej edycji raportu „Startupy Pozytywnego Wpływu. Radykalna innowacja społeczna”

Ukazało się już trzecie zestawienie polskich startupów, które za cel obrały rozwiązywanie istotnych wyzwań społecznych. Autorem opracowania „Startupy Pozytywnego Wpływu. Radykalna innowacja społeczna” jest Kozminski Business Hub. Bank BNP Paribas, jak co roku, jest partnerem publikacji.

25 czerwca 2021

Projekty Banku BNP Paribas docenione w konkursie Golden Arrow

Bank BNP Paribas zdobył wyróżnienie w kategorii CSR oraz nagrodę specjalną za kreatywne i efektywne promowanie różnorodności za akcję „Gdzie są nasze Patronki?” w konkursie Golden Arrow. Został również wyróżniony w kategorii Promocja sprzedaży BtoB za projekt „OLX 1000 na start”, realizowany wspólnie z serwisem ogłoszeniowym.

25 czerwca 2021

Cykl otwartych webinarów Ligi Odpowiedzialnego Biznesu już za nami

Cele Zrównoważonego Rozwoju, zarządzanie różnorodnością i działania podejmowane przez firmy w czasie pandemii – tym tematom poświęcone były webinary zorganizowane w ramach tegorocznej edycji Ligi Odpowiedzialnego Biznesu. To skierowany do studentów i studentek program edukacyjny Forum Odpowiedzialnego Biznesu, pozwalający na…

22 czerwca 2021

Bank BNP Paribas trzykrotnym liderem Rankingu Odpowiedzialnych Firm

W XV edycji Rankingu Odpowiedzialnych Firm, Bank BNP Paribas, trzeci rok z rzędu, zajął 1. miejsce w klasyfikacji generalnej oraz 1. miejsce w kategorii bankowość, sektor finansowy i ubezpieczeniowy.

18 czerwca 2021

Największe instytucje finansowe, firmy i rządy poparły powołanie TNFD

Największe instytucje finansowe i międzynarodowe korporacje poparły powołanie nowej rynkowej Grupy Roboczej ds. Ujawniania Informacji Finansowych Związanych ze Środowiskiem Naturalnym (TNFD), która pomoże przedsiębiorstwom w ocenie ryzyk i szans związanych ze środowiskiem naturalnym.

18 czerwca 2021

Raport “Cashless dla równości” – Bank BNP Paribas najlepszy wśród banków

Bank BNP Paribas jest najwyżej sklasyfikowanym bankiem w Rankingu instytucji dbających o równość zawodową i społeczną osób LGBT+ opublikowanym w raporcie “Cashless dla równości”. W zestawieniu wszystkich instytucji finansowych zajął 4. miejsce. Raport został przygotowany przez redakcję portalu cashless.pl.

18 czerwca 2021

Jest pierwszy w języku polskim kalkulator emisji gazów cieplarnianych dla producentów rolnych

Bank BNP Paribas uruchomił kalkulator AgroEmisja, który pozwala producentom rolnym i rolnikom szacować wielkość emisji gazów cieplarnianych z upraw roślin i produkcji mleczarskiej. Narzędzie powstało w oparciu o model obliczeniowy konsorcjum naukowo-biznesowego Cool Farm Alliance i ułatwi obniżanie emisji w gospodarstwach. Jest dostępne bez opłat na portalu Agronomist. To pierwsze i jedyne rozwiązanie tego typu w języku polskim a jednocześnie kolejny krok BNP Paribas w stronę realizacji Celów Zrównoważonego Rozwoju.

15 czerwca 2021

BNP Paribas przybliży studentom Cele Zrównoważonego Rozwoju

Jak i dlaczego sektor finansowy włącza się w realizację Celów Zrównoważonego Rozwoju ONZ? O tym 17 czerwca o godz. 16:00 opowie Agnieszka Michalik, ekspertka ds. CSR i zrównoważonego rozwoju w Banku BNP Paribas. Adresowany do studentek i studentów webinar organizowany jest w ramach cyklu otwartych spotkań Ligi Odpowiedzialnego Biznesu, programu edukacyjnego Forum Odpowiedzialnego Biznesu. Na spotkanie obowiązuje rejestracja.