Dotyczy firmy: BNP Paribas Bank Polska

Znalezione aktualności: 311

17 lutego 2024

Startuje kolejna edycja Misji Kieszonkowe Banku BNP Paribas

Już po raz trzeci w szkołach podstawowych w całym kraju odbędzie się projekt edukacyjny Misja Kieszonkowe. Działaniom z zakresu edukacji finansowej towarzyszy konkurs dla szkół, w ramach którego można wygrać wycieczki edukacyjne. Organizatorem akcji jest Bank BNP Paribas.

30 stycznia 2024

Bank BNP Paribas z wiodącym wynikiem ratingu ESG w Europie i wśród światowych banków

Bank BNP Paribas został uznany przez agencję ratingową Sustainalytics za firmę wyróżniającą się pod względem zarządzania ESG w całej Europie. Bank znalazł się też wśród najlepszych pod tym względem banków na całym świecie.

10 grudnia 2023

Bank BNP Paribas i Fundacja Sukcesu Pisanego Szminką startują z kampanią edukacyjną #CoZTąKasą

Hasło nowej kampanii społecznej BNP Paribas brzmi #CoZTąKasą – Jak rozmowy o kasie wpływają na nasze relacje? Kolejny wspólny projekt Banku i Fundacji Sukcesu Pisanego ma na celu podniesienie kompetencji w zakresie komunikacji finansowej i finansów osobistych. 

9 grudnia 2023

Siedziba główna Banku BNP Paribas zdobyła certyfikat „Obiekt bez barier”

Bank BNP Paribas z sukcesem zakończył starania o przyznanie certyfikatu „Obiekt bez barier” dla siedziby głównej w Warszawie. To wyróżnienie oznacza, że budynek spełnił kluczowe zasady przekrojowego dostosowania do potrzeb osób o ograniczonej sprawności. 

4 grudnia 2023

Trwa I etap Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy o ESG

4 grudnia 2023 roku wystartował Ogólnopolski Konkurs Wiedzy o ESG, organizowany w ramach 20. edycji Ligi Odpowiedzialnego Biznesu. Konkurs skierowany jest do uczniów i uczennic szkół średnich oraz studentów i studentek z całej Polski. Inicjatywa ma na celu sprawdzenie swojej wiedzy o zrównoważonym rozwoju. Wypełnione online testy w ramach pierwszego etapu można przesyłać do 22 grudnia. 

28 listopada 2023

Bank BNP Paribas inwestuje w platformę do mierzenia śladu węglowego

Bank BNP Paribas, wspólnie z Tangent Line, wcześniejszym inwestorem Aligo VC i czterema inwestorami prywatnymi inwestuje w Envirly – platformę do zarządzania śladem węglowym organizacji i raportowania danych niefinansowych. Na rozwój technologii oraz powiększenie zespołu przeznaczone zostaną środki w wysokości 6 mln zł. 

25 listopada 2023

Bank BNP Paribas ponownie z najlepszym ratingiem ESG wśród polskich banków

Bank BNP Paribas otrzymał ocenę 10,2 w wyniku aktualizacji ratingu ESG (ESG Risk Rating) przyznawanego przez agencję Sustainalytics. To najlepszy wynik wśród polskich banków i wzrost w stosunku do zeszłorocznego wyniku.

30 października 2023

Weź udział w badaniu istotności Banku BNP Paribas

Bank BNP Paribas jako „Bank zmieniającego się świata” jest świadomy konieczności stałego poszerzania wiedzy i doskonalenia procesu raportowego, dlatego już w raporcie za 2023 rok planuje odnieść się do wymagań stawianych przez nowe wytyczne dyrektywy Corporate Sustainability Reporting Directive (CSRD) i European Sustainability Reporting Standards (ESRS), w tym m.in. poprzez przeprowadzenie badania podwójnej istotności.

23 października 2023

Okrągły Stół dla sektora bankowego i organizacji pozarządowych – ING Bank Śląski i Bank BNP Paribas o zrównoważonym finansowaniu w kontekście wpływu społecznego oraz uczciwej komunikacji

W październiku odbyło się czwarte spotkanie w formule Okrągłego Stołu – w ramach cyklu dyskusji pomiędzy bankami, a organizacji pozarządowymi. Uczestnicy dyskutowali o zrównoważonym finansowaniu w kontekście wpływu społecznego oraz uczciwej komunikacji. Organizatorami spotkania były ING Bank Śląski i Bank BNP Paribas. Patronat nad wydarzeniem objął Związek Banków Polskich oraz Forum Odpowiedzialnego Biznesu.

13 października 2023

Dzień Prostego Języka w Banku BNP Paribas

13 października obchodzi się w Polsce Międzynarodowy Dzień Prostego Języka. Bank BNP Paribas już od czterech lat upraszcza dokumenty, komunikaty i umowy, aby ułatwić Klientom funkcjonowanie w obszarze bankowości.