Dotyczy firmy: Bank Ochrony Środowiska

Znalezione aktualności: 12

24 stycznia 2024

Zielona misja BOŚ w środowisku akademickim

Bank Ochrony Środowiska podpisał porozumienie o współpracy naukowo-badawczej i dydaktycznej z Wydziałem Rolnictwa i Ekologii Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie. Partnerstwo w przygotowaniu profesjonalnej kadry ekspertów odpowiedzialnych za zieloną transformację wpisuje się w działania banku na rzecz zrównoważonego rozwoju.

10 stycznia 2024

Nowa odsłona platformy wiedzy ekologicznej BOŚ dla firm

Bank Ochrony Środowiska uruchomił nową wersję swojej platformy wiedzy ekologicznej dla przedsiębiorców. Przystanek EkoBiznes to portal internetowy, na którym eksperci banku dzielą się swoją wiedzą i doświadczeniami, wspierając małych i średnich przedsiębiorców w wyborze optymalnych rozwiązań dla biznesu przyjaznego środowisku.

3 stycznia 2024

Kolejne zielone obligacje w portfelu BOŚ

Bank Ochrony Środowiska nabył zielone obligacje o wartości ponad 81 mln zł. Pozyskane środki zostaną przeznaczone na realizację projektów fotowoltaicznych o mocy ponad 25 MW, które wspierają zrównoważony rozwój i spełniają kryteria określone w Green Bond Principles. Organizatorem emisji obligacji był Dom Maklerski BOŚ. 

19 grudnia 2023

BOŚ ponownie w czołówce najlepiej ocenionych banków pod kątem ryzyka ESG

Agencja Morningstar Sustainalytics przyznała Bankowi Ochrony Środowiska w grudniu 2023 r. rating ESG Risk na poziomie 12,2. Tegoroczna aktualizacja ratingu oznacza utrzymanie oceny ryzyka ESG banku na niskim poziomie („Low Risk”), plasując BOŚ czołówce najlepiej ocenionych banków i firm na świecie poddanych badaniu przez agencję. 

22 listopada 2023

Więcej preferencyjnych kredytów na zielone inwestycje w Pomorskiem

Bank Ochrony Środowiska oraz Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku przedłużyli współpracę w zakresie preferencyjnego finansowania inwestycji proekologicznych na terenie województwa pomorskiego. Podmioty zainteresowane kredytem z dopłatą do oprocentowania z WFOŚiGW będą mogły się o niego ubiegać do końca 2024 roku. 

15 listopada 2023

BOŚ rozszerza współpracę z WFOŚiGW w Zielonej Górze

Bank Ochrony Środowiska i Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Zielonej Górze rozszerzają współpracę dotyczącą finansowania inwestycji proekologicznych na terenie województwa lubuskiego. Z kredytu z dopłatą do oprocentowania z WFOŚiGW będą mogły skorzystać także spółki prawa handlowego, wspólnoty mieszkaniowe oraz przedsiębiorcy prowadzący jednoosobową działalność gospodarczą na pełnych księgach.

3 lipca 2023

Bank Ochrony Środowiska podsumowuje efekty działań w obszarze ESG za 2022 rok

W 2022 roku Bank Ochrony Środowiska zawarł ponad 1000 proekologicznych transakcji w kwocie przeszło 1,6 mld zł. Obok wspierania zielonej transformacji i zrównoważonego rozwoju swoich klientów, BOŚ sam chce być wzorem dla innych. Więcej o efektach działań BOŚ w obszarze ESG w nowym raporcie za 2022 rok.

22 maja 2023

Dodatkowe 150 mln zł na dopłaty do leasingu w programie „Mój elektryk”. Ponad 7 tys. pojazdów objętych dopłatami.

Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej zaakceptował wniosek Banku Ochrony Środowiska o zwiększenie o 150 mln zł puli środków na dopłaty do leasingu pojazdów zeroemisyjnych. Oznacza to, że kwota całkowita do wykorzystania w tzw. ścieżce leasingowej programu „Mój elektryk” wzrosła do 400 mln zł. Dopłaty umożliwiają pokrycie wkładu własnego klienta starającego się o leasing samochodu elektrycznego. Zarząd Funduszu zaakceptował dotychczas dopłaty do ponad 7 tys. pojazdów.

1 lutego 2023

Pula dopłat do leasingu w ramach programu „Mój elektryk” wzrasta do ćwierć miliarda złotych

Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej zaakceptował wniosek Banku Ochrony Środowiska o zwiększenie o 50 mln zł puli środków na dopłaty do leasingu pojazdów zeroemisyjnych. Tym samym, łączna kwota do wykorzystania w tzw. ścieżce leasingowej programu „Mój elektryk” wynosi już 250 mln zł. Dopłaty można przeznaczyć na pokrycie wkładu własnego klienta starającego się o leasing samochodu elektrycznego.

31 stycznia 2023

BOŚ udostępni klientom dokumenty w formie elektronicznej

Dzięki nowemu systemowi, dostęp do kluczowych informacji będzie łatwiejszy, a bank ograniczy ilość zużywanego papieru. BOŚ zdecydował się wykorzystać rozwiązanie proponowane przez Hitachi.