Dotyczy firmy: Auchan Retail Polska

Znalezione aktualności: 22

9 grudnia 2021

Choinki charytatywne Auchan

Już po raz kolejny w okresie przedświątecznym Auchan angażuje się w działania na rzecz potrzebujących dzieci i młodzieży. W sklepach sieci pojawiają się „charytatywne choinki”, na których dzieci znajdujące się pod opieką lokalnych organizacji mogą zawieszać na kartkach swoje życzenia, informacje o tym czego pragną, co chciałyby dostać w prezencie. Te dziecięce marzenia mogą spełnić klienci i pracownicy sklepów kupując wybrany prezent.

3 grudnia 2021

Auchan w Światowy Dzień Osób z Niepełnosprawnością

Auchan Retail Polska z troską podejmuje liczne działania na rzecz osób z niepełnosprawnościami – zarówno klientów sieci jak i jej pracowników. Firma realizuje program „Równe szanse w zatrudnieniu” i zachęca sklepy do zatrudniania osób o różnym stopniu niepełnosprawności – dziś to już 529 pracowników sieci na różnych stanowiskach.

3 grudnia 2021

Recyklomat w piaseczyńskim Auchan

Firmy PepsiCo Polska oraz francuska sieć hipermarketów Auchan w ramach wspólnego partnerstwa na rzecz ochrony środowiska postawiły urządzenie do odzysku jednorazowych opakowań po napojach – plastikowych butelek oraz nakrętek z tworzywa sztucznego.

25 listopada 2021

Auchan na rzecz Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę

Całkowity dochód ze sprzedaży każdej maskotki przekazany zostanie na wsparcie 116 111 − telefonu zaufania dla dzieci i młodzieży prowadzonego przez Fundację Dajemy Dzieciom Siłę

19 października 2021

#łączynastocodobre

Z okazji Światowego Dnia Żywności Fundacja Auchan ogłosiła pierwszy, międzynarodowy nabór projektów, pod hasłem #łączynastocodobre. W ramach tej inicjatywy można zgłaszać innowacyjne projekty na rzecz dostępu do zdrowej żywności, która jest jednocześnie czynnikiem wzmacniania więzi społecznych.

15 października 2021

Jak biznes przeciwdziała problemowi marnowania żywności?

Statystyki dotyczące marnowania żywności w Polsce są alarmujące. Rocznie wyrzucamy 4,8 mln ton żywności. Kluczem do przezwyciężenia tego problemu jest edukacja konsumentów oraz rozwiązania wspierające ich w bardziej zrównoważonych decyzjach zakupowych.

7 października 2021

Auchan zobowiązuje się do działań na rzecz poprawy losu kurczaków

Auchan Retail Polska w zgodzie ze strategią zrównoważonego rozwoju przystępuje do European Chicken Commitment, europejskiej inicjatywy, której celem jest poprawa dobrostanu kurcząt mięsnych. Tym samym Auchan zobowiązuje się do podjęcia konkretnych działań, których efektem będzie poprawa losu kurcząt. Od 2026 r. produkty marki własnej Auchan: świeże, mrożone oraz produkty przetworzone będą spełniały wszystkie zobowiązania tej inicjatywy.

30 września 2021

Auchan razem z Too Good To Go przeciwdziała marnowaniu żywności

Sklepy Auchan dołączają do kampanii Too Good To Go w ramach Dnia Świadomości o Stratach i Marnowaniu Żywności ONZ 29 września. Wraz z Bankami Żywności i największymi markami spożywczymi Auchan będzie edukować na temat  różnic w datach ważności. W ramach kampanii w sklepach Auchan znajdą się specjalne materiały ułatwiające konsumentom poprawne rozumienie dat ważności i ograniczanie marnowanie wciąż dobrych produktów.

24 września 2021

Otwarci na dobro

Otwarci na dobro to inicjatywa Auchan Retail, która na przełomie września i października odbywa się we wszystkich krajach, w których Auchan prowadzi swoją działalność. Przez cały miesiąc, we wszystkich sklepach Auchan w całej Polsce odbędą się zbiórki żywności na rzecz potrzebujących oraz promowanie idei zdrowego odżywiania oraz wolontariatu pracowniczego.

11 sierpnia 2021

Powrót do szkoły z Auchan – ekologicznie, odpowiedzialnie i bezpiecznie

W dniach 5 – 18 sierpnia br. w sklepach Auchan będzie można wymienić stary plecak szkolny na nowy. Klienci, którzy przyniosą stary plecak szkolny lub tornister do Punktu Obsługi Klienta otrzymają bon na zakup nowego ze zniżką. Stare plecaki w dobrym stanie będą wykorzystane ponownie, natomiast nienadające się do użytku zostaną poddane recyklingowi. Zebrane plecaki przekazane zostaną na rzecz akcji gospodarki o obiegu zamkniętym „Stare na nowe”.