Dotyczy firmy: Auchan Retail Polska

Znalezione aktualności: 24

22 lutego 2022

Zielona optymalizacja w Auchan – sieć z pierwszą w Polsce gwiazdką Lean&Green

Sieć Auchan Retail Polska uzyskała pierwszą gwiazdkę Lean&Green – certyfikat przyznawany w międzynarodowym programie redukcji emisji CO2 dla sektora logistyki – w uznaniu efektów usprawnień wprowadzonych przez firmę w latach 2017-2020 w ramach reorganizacji sieci dystrybucji i wykorzystania magazynów w Wolborzu i Mszczonowie. Przeprowadzone procesy optymalizacyjne przełożyły się na zmniejszenie emisji CO2 o 20,48%. Tym samym sieć w wymierny sposób potwierdza swoje zaangażowanie na rzecz realizacji celów z obszaru zrównoważonego rozwoju, zwłaszcza redukcji śladu węglowego.

11 lutego 2022

Auchan na rzecz telefonu zaufania dla dzieci i młodzieży

49 944 maskotek Julka Bobra sprzedanych podczas przedświątecznej akcji charytatywnej,  zorganizowanej przez Auchan w grudniu 2021 r. na rzecz 116 111 –  telefonu zaufania dla dzieci i młodzieży prowadzonego przez Fundację Dajemy Dzieciom Siłę przełożyło się na darowiznę w wysokości 249 720…

9 grudnia 2021

Choinki charytatywne Auchan

Już po raz kolejny w okresie przedświątecznym Auchan angażuje się w działania na rzecz potrzebujących dzieci i młodzieży. W sklepach sieci pojawiają się „charytatywne choinki”, na których dzieci znajdujące się pod opieką lokalnych organizacji mogą zawieszać na kartkach swoje życzenia, informacje o tym czego pragną, co chciałyby dostać w prezencie. Te dziecięce marzenia mogą spełnić klienci i pracownicy sklepów kupując wybrany prezent.

3 grudnia 2021

Auchan w Światowy Dzień Osób z Niepełnosprawnością

Auchan Retail Polska z troską podejmuje liczne działania na rzecz osób z niepełnosprawnościami – zarówno klientów sieci jak i jej pracowników. Firma realizuje program „Równe szanse w zatrudnieniu” i zachęca sklepy do zatrudniania osób o różnym stopniu niepełnosprawności – dziś to już 529 pracowników sieci na różnych stanowiskach.

3 grudnia 2021

Recyklomat w piaseczyńskim Auchan

Firmy PepsiCo Polska oraz francuska sieć hipermarketów Auchan w ramach wspólnego partnerstwa na rzecz ochrony środowiska postawiły urządzenie do odzysku jednorazowych opakowań po napojach – plastikowych butelek oraz nakrętek z tworzywa sztucznego.

25 listopada 2021

Auchan na rzecz Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę

Całkowity dochód ze sprzedaży każdej maskotki przekazany zostanie na wsparcie 116 111 − telefonu zaufania dla dzieci i młodzieży prowadzonego przez Fundację Dajemy Dzieciom Siłę

19 października 2021

#łączynastocodobre

Z okazji Światowego Dnia Żywności Fundacja Auchan ogłosiła pierwszy, międzynarodowy nabór projektów, pod hasłem #łączynastocodobre. W ramach tej inicjatywy można zgłaszać innowacyjne projekty na rzecz dostępu do zdrowej żywności, która jest jednocześnie czynnikiem wzmacniania więzi społecznych.

15 października 2021

Jak biznes przeciwdziała problemowi marnowania żywności?

Statystyki dotyczące marnowania żywności w Polsce są alarmujące. Rocznie wyrzucamy 4,8 mln ton żywności. Kluczem do przezwyciężenia tego problemu jest edukacja konsumentów oraz rozwiązania wspierające ich w bardziej zrównoważonych decyzjach zakupowych.

7 października 2021

Auchan zobowiązuje się do działań na rzecz poprawy losu kurczaków

Auchan Retail Polska w zgodzie ze strategią zrównoważonego rozwoju przystępuje do European Chicken Commitment, europejskiej inicjatywy, której celem jest poprawa dobrostanu kurcząt mięsnych. Tym samym Auchan zobowiązuje się do podjęcia konkretnych działań, których efektem będzie poprawa losu kurcząt. Od 2026 r. produkty marki własnej Auchan: świeże, mrożone oraz produkty przetworzone będą spełniały wszystkie zobowiązania tej inicjatywy.

30 września 2021

Auchan razem z Too Good To Go przeciwdziała marnowaniu żywności

Sklepy Auchan dołączają do kampanii Too Good To Go w ramach Dnia Świadomości o Stratach i Marnowaniu Żywności ONZ 29 września. Wraz z Bankami Żywności i największymi markami spożywczymi Auchan będzie edukować na temat  różnic w datach ważności. W ramach kampanii w sklepach Auchan znajdą się specjalne materiały ułatwiające konsumentom poprawne rozumienie dat ważności i ograniczanie marnowanie wciąż dobrych produktów.