Dotyczy firmy: Amica

Znalezione aktualności: 87

24 czerwca 2022

Konferencja „Czas na ESG!”

28-29 września br. w Centrum Konferencyjnym ADN w Warszawie odbędzie się konferencja „Czas na ESG!”, w ramach której Marzena Strzelczak, prezeska zarządu i dyrektorka generalna Forum Odpowiedzialnego Biznesu, opowie o wyzwaniach tworzenia inkluzywnej organizacji. Wydarzenie zostało objęte patronatem FOB. 

3 czerwca 2022

Amica wyłoniła studenckie projekty w korporacyjnym inkubatorze

Innowacyjny interfejs do piekarników marki Amica, zastosowanie Internetu Rzeczy w sprzęcie AGD oraz platforma do ekologicznej i sportowej grywalizacji – to trzy projekty, które zostały opracowane przez studentów poznańskich uczelni i nagrodzone w korporacyjnym inkubatorze.  Producent AGD przeprowadził program preinkubacji studenckiej i wyzwań projektowych w Grupa Amica z Fundacją na rzecz Tworzenia Wartości Wspólnej dla Studentów.

31 maja 2022

Startuje kampania edukacyjna Amica

„Mamy EKOta na punkcie ekologii i oszczędności” – z takim motywem przewodnim startuje edukacyjna kampania marki Amica, której celem jest promocja proekologicznych zachowań wśród użytkowników sprzętu AGD. Kampania będzie prowadzona w przestrzeni online, wykorzystując kanały własne marki w mediach społecznościowych.

14 kwietnia 2022

Wsparcie dla Ukrainy. Jak pomaga Amica?

Od wybuchu wojny, polski producent AGD przekazał już blisko 600 sztuk sprzętu, który trafił do ośrodków pomocowych, organizacji społecznych i do mieszkań przeznaczonych dla rodzin z Ukrainy. Akcje pomocowe zostały zrealizowane we współpracy m.in. z Fundacją Polskiego Funduszu Rozwoju i miastem stołecznym Warszawa. Równolegle organizowana jest systemowa pomoc dla przybywających zza wschodniej granicy uchodźców wojennych. 

12 kwietnia 2022

Pierwszy raport zrównoważonego rozwoju Grupy Amica

Grupa Amica po raz pierwszy prezentuje raport roczny, który spełnia międzynarodowe wytyczne w zakresie raportowania kwestii zrównoważonego rozwoju i odpowiedzialnego biznesu. Zawarte w nim informacje za 2021 rok wskazują, że działania i inwestycje Grupy Amica są spójne z myśleniem o wpływie, jaki firma wywiera na swoje otoczenie środowiskowe i społeczne.

27 grudnia 2021

Świąteczna radość pomagania

Przedstawiciele Fundacji Amicis w ostatnim tygodniu przed świętami dotarli z prezentami do 150 podopiecznych i 80 pracowników Domu Pomocy Społecznej Piłka-Zamyślin. Na wsparcie organizacji mogło liczyć też blisko 350 rodzin z gmin Wronki, Lubasz, a także z Poznania i okolic. Do potrzebujących trafiły zarówno świąteczne paczki, jak i produkty pierwszej potrzeby.

16 grudnia 2021

Mikołajkowy konwój Fundacji Amicis i OSP Amica

Do ponad trzystu dzieci z powiatów szamotulskiego i czarnkowsko-trzcianeckiego przyjechał w tym tygodniu z wielkimi paczkami Mikołaj z Fundacji Amicis. Pomimo śnieżnych widoków za oknami, pod drzwi przedszkoli dotarł nie na płozach, lecz na… zimówkach, bo prezenty przywieźli swoim wozem bojowym druhowie z Ochotniczej Straży Pożarnej Amica, którzy co roku włączają się w akcję fundacji.

6 grudnia 2021

Pierwszy zjazd 18. edycji Ligi Odpowiedzialnego Biznesu za nami

Pierwszy zjazd inaugurujący 18. edycję Ligi Odpowiedzialnego Biznesu odbył się w ostatni weekend listopada 2021 roku w Warszawie. Prelekcje i warsztaty z zakresu zarządzania w obszarze ESG poprowadzili eksperci  i ekspertki z CCC – firmy-opiekuna jednej ze ścieżek edukacyjnych

24 listopada 2021

Do 23 grudnia potrwa I etap Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy o CSR

Od 23 listopada do 23 grudnia br. uczniowie i uczennice szkół średnich oraz studenci/tki z całej Polski będą mogli wziąć udział w I etapie Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy o CSR, organizowanym w ramach Ligi Odpowiedzialnego Biznesu – programu edukacyjnego Forum Odpowiedzialnego Biznesu.

4 listopada 2021

Grupa Amica stawia na różnorodność w 18. edycji Ligi Odpowiedzialnego Biznesu

Trwa nabór do 18. edycji Ligi Odpowiedzialnego Biznesu, programu edukacyjnego skierowanego do studentów, organizowanego przez Forum Odpowiedzialnego Biznesu. Grupa Amica jest partnerem projektu oraz opiekunem jednej spośród czterech realizowanych ścieżek – zarządzania różnorodnością. Najaktywniejsi uczestnicy mają szansę na płatny staż…