Dotyczy firmy: Amica

Znalezione aktualności: 105

23 kwietnia 2024

Amica wspiera Niebieską Falę w niesieniu pomocy osobom ze spektrum autyzmu

W marcu odbyła się siódma edycja Niebieskiej Fali. Impreza, której ideą przewodnią jest „biegam, rozumiem, pomagam”, skupia się na propagowaniu aktywności fizycznej oraz budowaniu świadomości społecznej na temat spektrum autyzmu. Amica po raz kolejny włączyła się do akcji.

27 marca 2024

Amica kolejny raz wspiera Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy

Z okazji 32. Finału WOŚP na licytacje Grupy Amica trafiło pięć podwójnych zaproszeń na włoskie warsztaty kulinarne i wycieczkę po fabryce oraz magazynie wysokiego składowania wiodącego europejskiego producenta sprzętu AGD.

14 marca 2024

Amica wspiera edukację na Uniwersytecie Ekonomicznym

Grupa Amica ponownie ufundowała bezpłatny dostęp do „Pulsu Biznesu” dla studentów oraz wykładowców Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu. Inicjatywa ma wspierać specjalistów ze środowiska biznesowego.

31 stycznia 2024

Zielony krok Amica w stronę ograniczenia emisji CO2

Amica wprowadza kogenerację do swojego procesu produkcyjnego w celu zredukowania wpływu na środowisko i zwiększenia efektywności energetycznej. Inwestycja przyczyni się do zmniejszenia emisji CO2 o 5 076,59 Mg rocznie, co stanowi znaczący krok w kierunku ograniczania śladu węglowego.

30 stycznia 2024

Amica dla WOŚP

Amica zorganizowała aukcje na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Firma wystawiła na licytację zaproszenia na wycieczkę po fabryce i warsztaty kulinarne.

19 grudnia 2023

Amica przerabia zużyte bannery reklamowe

Grupa Amica w ramach swoich działań w dziedzinie zrównoważonego rozwoju zdecydowała się na upcycling bannerów reklamowych, które zamiast trafić do utylizacji, zostały przerobione na funkcjonalne popularne torby – nerki. To pierwsza tego typu inicjatywa producenta sprzętu AGD.

12 grudnia 2023

Grupa Amica w gronie laureatów konkursu Pracodawca „Rzeczpospolitej”

Redakcja „Rzeczpospolitej” postanowiła nagrodzić pracodawców, którzy najlepiej poradzili sobie z aktualnymi wyzwaniami. Wśród laureatów konkursu znalazła się Grupa Amica, doceniona za wdrożenie rozwiązań ESG. 

25 listopada 2023

Grupa Amica z tytułem Symbolu ESG 2023

16 oraz 17 listopada w Katowicach odbyła się uroczysta Gala Finałowa programu Symbol 2023, który już po raz trzynasty wyłonił liderów swoich branż. Decyzją Kapituły Programu, Grupa Amica uzyskała tytuł Symbolu ESG 2023 i tym samym, sięgnęła po ten tytuł już po raz czwarty. Nagroda została przyznana za aktywność i innowacyjność w obszarze zrównoważonego rozwoju.

22 listopada 2023

Sportowa rywalizacja w szczytnym celu – zakończyła się pierwsza edycja Amica Sports Challenge

We wrześniu 2023 r. rozpoczęła się pierwsza edycja Amica Sports Challenge. Wyzwanie było skierowane do wszystkich pracowników i pracownic Grupy Amica z polskich i zagranicznych oddziałów. W akcji wzięło udział ponad 400 osób, co pozwoliło na zebranie 75 tysięcy złotych, które zostały przekazane na działalność charytatywną.  

27 października 2023

Październik miesiącem zdrowia w Grupie Amica

Kształtowanie dobrych nawyków, profilaktyka zdrowotna i badania w ramach programu AmiCare – to przykładowe działania, regularnie podejmowane przez markę Amica na rzecz zdrowia psychicznego i fizycznego pracowników. W trakcie trwającego Miesiąca Świadomości Raka Piersi firma zorganizowała badania radiologiczne USG piersi oraz warsztaty z zakresu instruktażu samobadania piersi.