Dotyczy firmy: Amica

Znalezione aktualności: 76

24 września 2021

Amica pomaga w zebraniu funduszy na turnusy rehabilitacyjne dla dzieci z porażeniem mózgowym

Fundusze uzyskane m.in. z licytacji sprzętu AGD ufundowanego przez Amikę pozwolą sfinansować turnusy rehabilitacyjne dla podopiecznych Fundacji Memoriału Arkadiusza Gołasia, która jest organizatorem turnieju.

3 września 2021

Grupa Amica sponsorem tytularnym turnieju żeńskiej siatkówki z udziałem najlepszych drużyn z Polski i Niemiec.

W dniach 10-12 września 2021 roku po raz szesnasty odbędzie się Amica Cup, turniej żeńskiej piłki siatkowej. W hali „Wacław” w Szamotułach spotkają się zawodniczki czterech czołowych drużyn polskiej i niemieckiej ekstraklasy kobiet. Grupa Amica po raz kolejny została sponsorem tytularnym wydarzenia.

20 sierpnia 2021

Nowe stołówki dla blisko tysiąca uczniów

Grupa Amica zakończyła remonty w pierwszych stołówkach, których metamorfozę szkoły wygrały w konkursie „Kolorowe Stołówki”. Oficjalnie przecięcie wstęgi odbyło się w placówkach w Kraśniku i Polskowoli, a ostatnie prace remontowe trwają w szkole podstawowej w Warszawie. W zwycięskich szkołach uczy się łącznie prawie 950 uczniów, którzy od września będą mogli spożywać posiłki w przyjaznych i kolorowych pomieszczeniach.

20 sierpnia 2021

„Polish Businesswoman Awards” dla Grupy Amica

Grupa Amica została laureatem trzynastej edycji konkursu organizowanego przez redakcję „Businesswoman & life” – magazynu dla kobiet przedsiębiorczych, które się wzajemnie wspierają, motywują i inspirują. Polski producent AGD został uznany liderem innowacyjnych produktów i zdobył statuetkę „Polish Businesswoman Awards” w kategorii „Osobowość sukcesu i sukces firmy”.

16 czerwca 2021

Grupa Amica stawia na preinkubację

Grupa Amica wraz z Fundacją na rzecz Tworzenia Wartości Wspólnej przez Studentów realizuje projekt stworzony z myślą o studentach poznańskich uczelni. Umowę o wspólnej realizacji projektu podpisali 11 czerwca dyrektor ds. zasobów ludzkich Grupy Amica, Maja Rutkowska, a w imieniu Fundacji – wiceprezes zarządu Jonasz Wesołek. Preinkubacja ma na celu wsparcie młodych ludzi w zdobywaniu doświadczenia zawodowego i poszerzaniu zdolności pracy projektowej. Rekrutacja rozpocznie się jeszcze w tym roku akademickim.

11 czerwca 2021

Amica zmienia oblicze szkolnych stołówek

Ponad tysiąc zgłoszonych szkół i blisko 800 tys. oddanych głosów to bilans ogólnopolskiego konkursu „Kolorowe Stołówki”, zorganizowanego przez Grupę Amica. W wyniku głosowania wyłoniono trzy szkoły, których stołówki zostaną poddane metamorfozie o wartości 80 tys. zł, a kolejnych sześć placówek otrzyma vouchery o wartości 5 tys. zł na zakup sprzętu AGD marki Amica.

28 maja 2021

Centra Handlowe Auchan w Gdańsku i Gliwicach z certyfikatem SafeGuard

22 maja br. Fagor Electrodoméstico, marka będąca częścią portfolio Grupy Amica, wystartowała z nową kampanią wizerunkową w Hiszpanii. Nawiązuje w niej m.in. do rosnącej popularności kobiecej piłki nożnej oraz realizacji pasji pomimo trwającej od ponad roku pandemii. Akcja promocyjna dedykowana na tamtejszy rynek obejmuje telewizję, prasę oraz działania w digitalu, w tym w mediach społecznościowych.

20 maja 2021

Amica w trosce o czyste powietrze we Wronkach

Grupa Amica zainstalowała dwa czujniki jakości powietrza we Wronkach. Firma wsparła tym samym inicjatywę mieszkańców, którzy zwrócili się z prośbą o zakup takich urządzeń. Nowe sensory pozwalają jeszcze precyzyjniej sprawdzić stan powietrza w najbliższej okolicy. Jeden z nich umieszczono na terenie fabryki. To kolejne działanie, poprzez które Amica zwiększa nacisk na dbałość o środowisko.

15 kwietnia 2021

Marka Amica rozpoczyna kampanię “Wspólny dom = wspólne obowiązki”

Jak dzielić się domowymi obowiązkami, gdy  mieszkania zamieniają się w biura do pracy zdalnej lub nauki online? W natłoku spraw i niekończącej się listy zadań, marka Amica wraz z Fundacją Share the Care rusza z kampanią “Wspólny dom = wspólne obowiązki”. Akcja zachęca do odpowiedzialnego dzielenia się domowymi pracami, by móc wspólnie cieszyć się czasem wolnym i pielęgnować więzi rodzinne.

15 kwietnia 2021

Wieloletnia współpraca w Programie Partnerstwa

Wydarzenie ogłoszenia Raportu “Odpowiedzialny biznes w Polsce 2020. Dobre praktyki” było również okazją do uhonorowania długoletniej współpracy firm z Forum Odpowiedzialnego Biznesu. Za 5-letnią działalność w ramach Programu Partnerstwa dziękowano: Adamed Pharma S.A., Amica S.A., Grupa Velux, Stena Recycling. 10 lat zaangażowania świętują Siemens Sp. z o.o. oraz Skanska, natomiast 20-lecie współpracy obchodzi Provident Polska S.A.