czyli małe i średnie przedsiębiorstwa zatrudniają młodych stażystów

 

Małe i średniej wielkości przedsiębiorstwa (MŚP) odgrywają ważną rolę w zwalczaniu bezrobocia wśród młodych ludzi, gdyż zapewniają im możliwości rozwoju i zatrudnienia, na przykład przyjmując stażystów i praktykantów. Często jednak MŚP mają zbyt ograniczoną wiedzę, zasoby i doświadczenie, aby zapewnić stażystom optymalne warunki.

EU Talent (Business in Europe Hosting Apprenticeships for Youth) to dwuletni program (09.2016 – 08.2018) finansowany przez Komisję Europejską, którego celem jest tworzenie krajowych i europejskich inicjatyw edukacyjnych, pomagających małym i średniej wielkości firmom w zapewnieniu większej liczby miejsc i lepszych warunków dla stażystów.

Aktualności

Praktyki zawodowe w MŚP – spotkanie EU Talent

9 października w Warszawie odbędzie się drugie spotkanie interesariuszy EU Talent. Spotkanie, będzie miało na celu wypracowanie rekomendacji dotyczących staży i praktyk zawodowych, które w ostatniej fazie projektu zostaną przekazane Komisji Europejskiej. Udział w spotkaniu jest bezpłatny, jednak wymagana jest rejestracja.

Webinarium EU Talent o korzyściach z praktyk i staży zawodowych

16 lipca 2018 o godzinie 12.00 odbędzie się ostatnie już WEBINARIUM w ramach projektu EU Talent, który w Polsce koordynuje Forum Odpowiedzialnego Biznesu. Gościem spotkania będzie pan Maciej Świerczyński z BNI Polska, który opowie o korzyściach, jakie firma może czerpać z zatrudniania młodych talentów, przeszkodach, jakie napotykają pracodawcy, oraz o tym, dlaczego warto organizować praktyki zawodowe w swojej firmie i jak zacząć ten proces. 

Nabór dobrych praktyk MŚP do EU Talent

Małe i średnie przedsiębiorstwa wciąż mają możliwość podzielenia się swoimi dobrymi praktykami z zakresu organizacji praktyk i staży zawodowych – ze środowiskiem biznesowym zarówno w Polsce jak i zagranicą. Praktyki mogą dotyczyć obszarów: zarządzanie, rekrutacja i zmiana pracy, jakość szkolenia, jakość kształcenia oraz warunki zatrudnienia. Nabór praktyk odbywa się w ramach projektu EU Talent koordynowanego na szczeblu międzynarodowym przez CSR Europe.

O korzyściach płynących ze staży i praktyk zawodowych podczas Targów CSR

12 kwietnia, podczas 7. Targów CSR, w ramach części konferencyjnej wydarzenia odbyło się spotkanie poświęcone korzyściom płynącym z organizacji staży i praktyk zawodowych przez małe i średnie przedsiębiorstwa. Warsztat został zorganizowany jako element działań międzynarodowego projektu EU Talent, koordynowanego w Polsce prze Forum Odpowiedzialnego Biznesu, a w Europie przez CSR Europe.

O praktykach zawodowych na Targach CSR – spotkanie EU Talent

Podczas 7. Targów CSR małe i średnie przedsiębiorstwa oraz instytucje z nimi współpracujące, będą miały możliwość uczestnictwa w spotkaniu w ramach koordynowanego przez FOB, międzynarodowego programu EU Talent. Spotkanie odbędzie się 12 kwietnia w sali Paryż, Stadionu PGE Narodowego, w godzinach 15:00 – 17:00.

Staże dla młodych – poszukiwane MŚP do europejskiego projektu

Kwestie zatrudnienia młodych to jedno z pilniejszych wyzwań współczesnej Europy. Ważną rolę w tym zakresie mogą odegrać małe i średnie przedsiębiorstwa, do których skierowany jest europejski projekt EU Talent.

Webinarium: „Zarządzanie różnorodnością jako wsparcie dla MŚP w dotarciu do młodych talentów”

1 grudnia Marzena Strzelczak, dyrektorka generalna Forum Odpowiedzialnego Biznesu, opowie o różnorodności i roli zarządzania wiekiem podczas webinarium: „Zarządzanie różnorodnością jako wsparcie dla MŚP w dotarciu do młodych talentów”. Udział w webinarium jest bezpłatny, po wcześniejszej rejestracji online. Więcej informacji wkrótce.

[INFOGRAFIKA EUTalent] Korzyści dla firm płynące z praktyk zawodowych

CSR Europe przygotowało infografikę, która przedstawia jak małe i średnie przedsiębiorstwa mogą wykorzystać organizowane przez siebie praktyki zawodowe, aby doprowadzić do wzrostu znaczenia oraz wyróżnienia się firmy.

Webinarium EU Talent z Sitech dla MŚP

26 czerwca odbyło się webinarium skierowane do przedstawicieli małych i średnich firm zainteresowanych wdrażaniem w swoich przedsiębiorstwach programów stażowych. 

EU Talent – pierwsze spotkanie 15 maja

Pierwsze spotkanie w ramach koordynowanego przez FOB projektu „EU Talent. Business in Europe Hosting Apprenticeships for Youth”, dla przedstawicieli firm z sektora MŚP, dużych firm, organizacji okołobiznesowych, instytucji związanych z edukacją.

Weź udział w programie, aby:

  • dowiedzieć się, jakie korzyści może czerpać firma z zatrudnienia stażystów
  • wziąć udział w serii tematycznych webinariów, które będą okazją do wymiany pomysłów i doświadczeń
  • dowiedzieć się, co zmienić w wewnętrznych procesach firmy, aby zapewnić stażystom optymalne warunki
  • rozpropagować swoją markę, stając się ambasadorem stażystów lub zapewniając swojej firmie miejsce w rankingu europejskich programów CSR (społecznej odpowiedzialności biznesu)
  • wziąć udział w dialogu dotyczącym stosownej polityki na szczeblu krajowym i europejskim

 

 

 

 

Partnerzy

be-happy-partnerzy

Finansowanie i koordynator projektu

erasmus-csr-europe-pasek