Zdrowie na 5+ interaktywne spotkanie z fizjoterapeutą

Metryka praktyki

Firma: Kopalnia Soli „Wieliczka”,
Branża: Usługi,
Obszar tematyczny: Zaangażowanie społeczne i rozwój społeczności lokalnej
Kategoria: Profilaktyka zdrowotna
Dokument źródłowy: Raport 2017

Cele Zrównoważonego Rozwoju

Praktyka realizuje cele:
- Cel 3 - Dobre zdrowie i jakość życia

Program Zdrowie na 5+ interaktywne spotkanie z fizjoterapeutą skierowany był do dzieci w wieku przedszkolnym, pięcio- i sześciolatków, ich rodziców i opiekunów. Poświęcony był tematyce oddychania, istoty jakości powietrza oraz roli aktywności fizycznej w życiu przedszkolaków. Głównym celem projektu było zapoznanie dzieci i opiekunów z tematyką oddychania oraz zainteresowanie dzieci aktywnością fizyczną i ćwiczeniami oddechowymi.

Projekt realizowany był w przedszkolach na terenie Krakowa oraz Wieliczki i powiatu wielickiego. Akcja polegała na wizytach w przedszkolach wykwalifikowanych fizjoterapeutów – pracowników Uzdrowiska Kopalni Soli „Wieliczka”.

W czasie wizyty fizjoterapeuci przeprowadzali interaktywne spotkanie z dziećmi, podczas którego najmłodsi dowiadywali się jak dbać o zdrowie i dobre samopoczucie, uczyli się prawidłowego oddychania, wykonywali proste ćwiczenia oddechowe i ruchowe.

Wizyta w przedszkolu trwała ok. 45 minut. Na zakończenie spotkania maluchy otrzymały mini informatory z ćwiczeniami oddechowymi, które mogą realizować w domu z rodzicami oraz drobny gadżet.

Akcja przeprowadzona została w 2017 r. w dwóch turach wiosennej i jesiennej. Edycja wiosenna poświęcona była tematyce alergii, natomiast jesienna tematyce ochrony przed smogiem.

W projekcie wzięło udział 100 przedszkoli i ok. 3000 dzieci.