Zagraj z nami w zielone

Metryka praktyki

Firma: Bridgestone Poznań,
Branża: Motoryzacja,
Obszar tematyczny: Środowisko
Kategoria: Edukacja ekologiczna
Dokument źródłowy: Raport 2021

Cele Zrównoważonego Rozwoju

Praktyka realizuje cele:
- Cel 13 - Działania w dziedzinie klimatu
- Cel 15 - Życie na lądzie
- Cel 3 - Dobre zdrowie i jakość życia

„Zagraj z nami w Zielone” to program edukacyjny, który został stworzony specjalnie z myślą o najmłodszych. W roku 2021 odbyła się jego trzecia edycja. Akcja ma na celu promowanie postaw proekologicznych oraz ochrony środowiska – tym razem wśród najmłodszych.

W przypadku „Zagraj z nami w Zielone” Bridgestone Poznań stawia na edukację ekologiczną w wyjątkowo przystępnej dla dzieci formie – przy wykorzystaniu gier, konkursów czy quizów. W zajęciach biorą udział uczniowie szkół podstawowych z klas 1-4.

Efektywność mierzona jest poprzez liczbę odwiedzonych szkół oraz liczbę dzieci biorących udział. W 2021 roku 3 szkoły – ok. 80 dzieci. Z uwagi na sytuację pandemiczną edycja zimowa została wstrzymana.

Podczas prowadzonych przez pracowników zakładu bezpłatnych warsztatów najmłodsi są uświadamiani nt. tego, dlaczego warto dbać o zasoby naturalne, na czym polega recykling czy co oznacza bioróżnorodność. Dzieci w praktyczny sposób zdobywają niezwykle cenne i potrzebne informacje oraz poznają sposoby na ochronę otaczającej nas przyrody. Inicjatywa jest jednym ze sposobów realizacji przez Bridgestone Poznań swojego zobowiązania do dbania o środowisko naturalne.

https://epoznan.pl/news-news-124324-ekodruzyna_z_poznanskiej_fabryki_bridgestone_poznan_znowu_w_akcji