Wspólny z PAH serwis Pomagamy.pl/Syria – Grupa AGORA

Metryka praktyki

Firma: Grupa Agora,
Branża: Media,
Obszar tematyczny: Zaangażowanie społeczne i rozwój społeczności lokalnej
Kategoria: Działania charytatywno-filantropijne
Dokument źródłowy: Raport 2016

Cele Zrównoważonego Rozwoju

Praktyka realizuje cele:
- Cel 1 - Koniec z ubóstwem

W ramach akcji „SOS Syria. Razem pomagamy lepiej” zespół Gazeta.pl przygotował serwis podarnik.gazeta.pl/sossyria. Strona pozwala każdemu użytkownikowi wybrać jeden z sześciu pakietów pomocowych, na który chciałby przekazać pieniądze i w prosty sposób dokonać przelewu online bezpośrednio na konto PAH. Fundusze są zbierane na: paczki żywnościowe, dowóz czystej wody pitnej, wyprawki szkolne, kosmetyki i środki czystości, remont toalety w szkole oraz apteczki z podstawowym wyposażeniem pozwalającym na samodzielne udzielenie pierwszej pomocy najbliższym.

Trwający od 2011 r. konflikt w Syrii sprawił, że obecnie 13,5 mln osób potrzebuje pomocy humanitarnej, zaś ponad 10,5 mln Syryjczyków zostało zmuszonych do ucieczki ze swoich domów. Im właśnie pomaga Polska Akcja Humanitarna.

Akcja miała na celu zwiększyć zrozumienie trudnej sytuacji uchodźców, ale też oferować konkretną pomoc materialną. Zebrane pieniądze trafiają na konto PAH, który już od 2013 r. pomaga mieszkańcom syryjskich prowincji Idlib i Hama, a także Aleppo, docierając do 640 tys. ludzi.

PAH realizuje w Syrii projekty wodno-sanitarne – jak dostarczanie wody, odbudowa stacji pompujących, wodociągów oraz toalet w szkołach, żywnościowe – polegających na dostarczaniu żywności oraz współpracy z miejscowymi piekarniami, a także inne, jak dystrybucja koców, materaców i namiotów oraz leków.