Wolontariat „Better Life” – Bayer

Metryka praktyki

Firma: Bayer,
Branża: Farmaceutyka, Przemysł chemiczny,
Obszar tematyczny: Praktyki z zakresu pracy
Kategoria: Wolontariat pracowniczy
Dokument źródłowy: Raport 2016

Cele Zrównoważonego Rozwoju

Praktyka realizuje cele:
- Cel 4 - Dobra jakość edukacji

Wolontariat „Better Life” to element misji Bayer, oznaczający działania na rzecz poprawy jakości życia. Co roku w ostatnią niedzielę września obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Niesłyszących. Z tej okazji od trzech lat pracownicy warszawskiego i gdańskiego oddziału firmy – w ramach wolontariatu – odwiedzają podopiecznych Towarzystwa Opieki nad Ociemniałymi w Laskach oraz Ośrodka dla Niesłyszących w Wejherowie.

Podczas wizyt, gospodarze i goście wspólnie angażują się w aktywności kulturalne (m.in. wspólne śpiewanie piosenek), sportowe (m.in. zawody nordic walking, wspólne mecze), prace porządkowe i ogrodnicze na terenie ośrodków. Podopieczni składają rewizyty – m.in. w Salonie Zdrowia Baylab (podczas organizowanych specjalnie dla nich warsztatów popularno-naukowych) oraz są przez Bayer zapraszani na koncerty w Filharmonii Narodowej.

W ramach tych działań udało się wyposażyć salę gimnastyczną Towarzystwa Opieki nad Ociemniałymi w Laskach w potrzebny sprzęt rehabilitacyjny, wyposażyć siłownię zewnętrzną Ośrodka Szkolno-Wychowawczego dla Dzieci Głuchoniemych i Niedosłyszących w Wejherowie, poprawić stan infrastruktury (nowe ogrodzenia, wykarczowany teren, zamontowane bramy i przęsło parkanu, zrewitalizowane alejki, posadzone drzewa, kolorowe murale, odmalowany płot), przekazać dotacje.

Wolontariat pracowniczy