WELCOME.PL – Capgemini

Metryka praktyki

Firma: Capgemini Polska,
Branża: Usługi,
Obszar tematyczny: Praktyki z zakresu pracy
Kategoria: Rekrutacja i adaptacja
Dokument źródłowy: Raport 2011

W celu pozyskania obcojęzycznych pracowników, podniesienia poziomu atrakcyjności miejsca pracy, przyciągania, rozwijania i utrzymywania pracowników z wyjątkowymi kompetencjami – firma Capgemini stworzyła program WELCOME.PL – skierowany do obcokrajowców pracujących w firmie.

W ramach projektu rozpoznano najważniejsze potrzeby i oczekiwania cudzoziemców w zakresie pomocy w adaptowaniu i odnajdowaniu się w nowym środowisku życia i pracy, m.in. za pomocą ankiet, otwartych dyskusji i wymiany informacji. W ramach programu firma przygotowała publikację Welcome to Capgemini Pack, uruchomiła portal intranetowy Welcome.PL oraz przygotowała program wprowadzający „Induction” skierowany do wszystkich nowo zatrudnionych obcojęzycznych pracowników. Dodatkowo rozszerzono katalog szkoleń o nowe sesje w języku angielskim oraz zaoferowano możliwość nauki języka polskiego przy współpracy ze szkołami językowymi.

W projekcie wzięło udział 112 obcokrajowców zatrudnionych w firmie, odbyło się 106 anglojęzycznych sesji szkoleniowych oraz 17 szkoleń e-learningowych. W sumie przeszkolonych zostało 232 pracowników.