„Usłysz swoją szkołę” – akcja Radia TOK FM

Metryka praktyki

Firma: Grupa Agora,
Branża: Media,
Obszar tematyczny: Zaangażowanie społeczne i rozwój społeczności lokalnej
Kategoria: Edukacja dorosłych
Dokument źródłowy: Raport 2017

Cele Zrównoważonego Rozwoju

Praktyka realizuje cele:
- Cel 17 - Partnerstwo na rzecz celów
- Cel 4 - Dobra jakość edukacji

Reforma edukacji wywołała wiele pytań oraz wątpliwości, m.in. jakie problemy reforma rozwiąże, a jakie stworzy, jak zmienią się szkoły i dlaczego niektóre zostaną zlikwidowane, czego wciąż nie wiedzą rodzice, a czego nauczyciele, kto przygotuje pedagogów do nowej roli i jak zmienią się lekcje.

Projekt Radia TOK FM miał pomóc w odnalezieniu odpowiedzi na te pytania.

„Usłysz swoją szkołę” to akcja Radia TOK FM obejmująca cykl debat o skutkach reformy edukacji zorganizowanych w 9 miastach: Białymstoku, Opolu, Poznaniu, Rzeszowie, Gdańsku, Katowicach, Bydgoszczy, Łodzi i Warszawie.

Debaty odbywały się od kwietnia do czerwca 2017 r. Były prowadzone przez dziennikarkę Radia TOK FM Agatę Kowalską. Wstęp na wydarzenia był wolny – każdy mógł przyjść, posłuchać, zadać pytanie. Wśród uczestników spotkań znaleźli się m.in. uczniowie, rodzice, nauczyciele, urzędnicy samorządowi i przedstawiciele Ministerstwa Edukacji Narodowej.

Wydarzenia były transmitowane na żywo na antenie Radia TOK FM oraz na profilu stacji na Facebooku. Każdą debatę za pomocą mediów społecznościowych oglądało ponad 10 tys. osób, najpopularniejszą zaś 15 tys. osób. Podcasty związane z akcją dostępne na stronie Tokfm.pl zostały odsłuchane około 40 tys. razy.

Więcej informacji: