Test Wiedzy

Metryka praktyki

Firma: Grupa Agora,
Branża: Media,
Obszar tematyczny: Zaangażowanie społeczne i rozwój społeczności lokalnej
Kategoria: Edukacja dorosłych
Dokument źródłowy: Raport 2018

Cele Zrównoważonego Rozwoju

Praktyka realizuje cele:
- Cel 4 - Dobra jakość edukacji

„Gazeta Wyborcza” oraz Wyborcza.pl w Grupy Agora angażują się w rozwój zrównoważonych miast i aktywizację ich mieszkańców. W czerwcu 2018 odbył się pierwszy test wiedzy o Wrocławiu. W grudniu 2018 redakcje trójmiejska i stołeczna zaprosiły czytelników do sprawdzenia swojej wiedzy na temat miejsc, w których mieszkają.

Wielki Test Wiedzy o Wrocławiu 30.06.2018 r. zainaugurował cykl, w ramach którego mieszkańcy i sympatycy danego miasta lub metropolii mogli wykazać się wiedzą na ten temat. Uczestnicy zmierzyli się z 60 pytaniami, na które mieli dokładnie 60 minut, a dotyczyły one zarówno historii Wrocławia, jak i współczesności.

Wielki Test Wiedzy o Metropolii Trójmiejskiej odbył się z kolei 1.12.2018 r. na Politechnice Gdańskiej. Zadaniem uczestników zabawy było poprawne odpowiedzenie na pytania z różnych dziedzin: demografii, geografii, gospodarki, kultury, sportu, rekreacji czy turystyki.

W kolejny weekend grudnia mogli zmierzyć się wszyscy ci, którzy kochają Warszawę, znają jej historię i śledzą współczesne zdarzenia. Wydarzenie na Uniwersytecie Warszawskim przygotowały wspólnie stołeczne wydanie „Gazety Wyborczej” oraz Warszawa.Wyborcza.pl. Pytania do „Wielkiego Testu…” przygotowali dziennikarze „Gazety Wyborczej” przy współpracy ekspertów.

W konkursie wygrać można było cenne nagrody pieniężne.

Organizatorem Wielkiego Testu o Metropolii była „Gazeta Wyborcza”, a partnerami – Obszar Metropolitalny Gdańsk-Gdynia-Sopot, Politechnika Gdańska, Gdańskie Autobusy i Tramwaje, Grupa GPEC oraz Ziaja.

Organizatorem Wielkiego Testu Wiedzy o Warszawie było stołeczne wydanie „Gazety Wyborczej”, a partnerami: Festiwal Nauki, Wydział Nauk Politycznych i Studiów Międzynarodowych Uniwersytetu Warszawskiego, BBI Development SA, Lotte Wedel, Publio.pl, Piekarnie Cukiernie Putka, Unicomp-WZA – Informatyczne systemy głosowań i interakcji. Patronat honorowy objął Prezydent m.st. Warszawy.

Organizatorem wydarzenia we Wrocławiu była „Gazeta Wyborcza Wrocław”, a jego partnerami Miasto Wrocław i Uniwersytet Wrocławski. Celem Testu jest popularyzowanie wiedzy o mieście, jego mieszkańcach, ważnych wydarzeniach i ciekawostkach związanych z Wrocławiem.