Talent Club – ogólnopolski program edukacyjny dla kadry menedżerskiej – Diners Club Polska

Metryka praktyki

Firma: Diners Club Polska,
Branża: Usługi,
Obszar tematyczny: Praktyki z zakresu pracy
Kategoria: Szkolenia i rozwój
Dokument źródłowy: Raport 2010

Firma Diners Club Polska na co dzień współpracuje z pracownikami szczebla zarządzającego, oferując najlepsze i najwygodniejsze rozwiązania płatnicze dla klientów prywatnych i korporacyjnych. Doświadczenie codziennej pracy, brak programów skierowanych do menedżerów oraz ogólnoświatowe badania zainspirowały firmę do uruchomienia programu kształcącego kadrę menedżerską w Polsce.

Talent Club to wieloletni program edukacyjny dla menedżerów, którego celem jest zachęcanie tej grupy do rozwijania swoich umiejętności i pogłębiania wiedzy za pomocą testów i badań, które są dostępne na platformie www.talentclub.pl.

Wśród narzędzi badawczych dostępne są: badanie Extended DISC®, służące do diagnozy talentów; testy wiedzy dotyczące m.in. kompetencji menedżerskich, finansów i sprzedaży; ankiety badawcze obejmujące m.in. kwalifikacje menedżerskie, karierę oraz sukcesy. Program wspierany jest merytorycznie przez partnerów biznesowych i akademickich. Materiały są udostępniane za darmo. Na podstawie zebranych wyników badań co roku jest przygotowywany raport „Polski Menedżer – kwalifikacje, zarobki, sukces”.

Liczba osób regularnie odwiedzających portal rośnie. Od maja 2008 do grudnia 2010 roku było 108 920 unikalnych użytkowników oraz ponad 552 458 wejść na portal. Zostało wypełnionych ponad 20 000 testów wiedzy; istnieje ponad 8 200 profili, a 4800 menedżerów subskrybuje newsletter. W 2010 roku ruszyły na platformie I Mistrzostwa Polski Kadry Menedżerskiej. Najlepsi zawodnicy z każdego województwa (ponad 160 osób) zakwalifikowali się do finału, który odbędzie się w styczniu 2011 roku. Na Mistrza Polski czeka nagroda: studia w Akademii Leona Koźmińskiego oraz ścieżka kariery (badanie talentów, audyt kariery, sesje coachingowe).