Szkoły na świecie – Cushman & Wakefield

Metryka praktyki

Firma: Cushman & Wakefield,
Branża: Konsulting,
Obszar tematyczny:
Kategoria:
Dokument źródłowy: Raport 2006

W 2006 r. firma Cushman & Wakefield rozpoczęła w całej Europie program „Schools Around The World” (Szkoły na świecie). Jego celem jest stworzenie nowych możliwości rozwoju dla młodzieży, której szansy zostały ograniczone z powodów rodzinnych, społecznych lub finansowych. Warszawski oddział firmy realizuje program wraz ze Specjalnym Ośrodkiem Szkolno-Wychowawczy im. Marii Konopnickiej w Węgorzewie.

W ramach programu zorganizowano miesięczne praktyki zawodowe dla 6 uczniów z lekkim upośledzeniem umysłowym w wieku od 19 do 21 lat oraz dla 2 nauczycieli z ośrodka. Praktyki odbywały się w sierpniu w trzech hotelach – Sheraton, InterContinental Warszawa i Le Regina. Miesięczny pobyt uczniów w Warszawie został sfinansowany ze środków Fundacji Schools Around The World, założonej przez firmę w Londynie.

Drugą akcją organizowaną w ramach tego programu była 4-dniowa wycieczka do Rzymu, w której wzięło udział 12 uczniów i 4 opiekunów z ośrodka. Wyjazd sfinansowano ze środków pochodzących z aukcji charytatywnej, która odbyła się podczas obchodów 15-lecia firmy Cushman & Wakefield w Polsce. Uczniowie spotkali się m.in. z Harrym Farthing’iem, dyrektorem włoskiego biura firmy, który wiosną br. wspinał się na Mount Everest, promując program „Schools Around The World”.

Projekty zostały przeprowadzone dzięki zaangażowaniu grupy 10 wolontariuszy (pracowników firmy) oraz wsparciu ze strony najwyższego kierownictwa firmy. Do akcji włączeni zostali także klienci i zaprzyjaźnione z firmą osoby.

Za sprawą programu „Schools Around The World” uczniowie uwierzyli w siebie, zyskali motywację do zmiany swojego życia, do poszukiwania pracy i poznawania innych kultur. Z drugiej strony, realizacja programu wpłynęła korzystnie na relacje między pracownikami w firmie Cushman & Wakefield oraz wzmocniła relacje z klientami przedsiębiorstwa