Świąteczna Zwrotka Ż 2021

Metryka praktyki

Firma: Grupa Żywiec,
Branża: FMCG,
Obszar tematyczny: Środowisko
Kategoria: Recykling
Dokument źródłowy: Raport 2021

Cele Zrównoważonego Rozwoju

Praktyka realizuje cele:
- Cel 12 - Odpowiedzialna konsumpcja i produkcja
- Cel 13 - Działania w dziedzinie klimatu
- Cel 17 - Partnerstwo na rzecz celów

Grupa Żywiec po raz trzeci zorganizowała w tym roku Świąteczną Zwrotkę Ż. Tym razem w ramach akcji odwiedzono 6 miast – Żywiec, Elbląg, Warkę, Leżajsk, Namysłów oraz Warszawę. Mechanizm akcji był bardzo prosty – wystarczyło przynieść dowolne butelki lub puszki po piwie, żeby otrzymać w zamian nasze piwo – Żywiec 0,0%.

Firma przyjmowała wszystkie opakowania, niezależnie od browaru, z którego pochodziły, także od konkurencji. Na każdego, kto przyniósł od 1 do 4 puszek lub butelek, czekał napój o pojemności 0,2 l, a dla tych którzy przynieśli 5 lub więcej opakowań – o pojemności 0,4 l. W strefach zwrotu znajdowały się materiały edukacyjne dotyczące recyklingu opakowań i surowców, z których są zrobione, a także miejsce do gry pamiętane z dzieciństwa – kapsle i zośkę.

Akcja jest organizowana w partnerstwie z organizacją odzysku opakowań Eko-Punkt.

W ramach tegorocznej edycji zebrano 1120 butelek zwrotnych, 460 butelek bezzwrotnych oraz 1080 puszek. W ciągu trzech kolejnych lat organizowania wydarzenia Grupa Żywiec zebrała dziesiątki tysięcy opakowań, które trafiły do browarów w celu ponownego napełnienia lub zostały przekazane do recyklingu.

Poprzez organizację Świątecznej Zwrotki Ż Grupa Żywiec przypomina swoim konsumentom jak ważne jest podejmowanie odpowiedzialnych wyborów konsumenckich na co dzień. W luźnej atmosferze zabawy i odpoczynku zwracamy uwagę na opakowania z materiałów, które mogą być przetwarzane w nieskończoność bez straty jakości i dzięki temu stanowić podstawę nowego typu gospodarki o obiegu zamkniętym. Im więcej osób zdecyduje się oddać do sklepu butelki zwrotne lub wyrzucić aluminiowe puszki do odpowiednich kontenerów w ramach selektywnej zbiórki odpadów, tym większa będzie ulga dla środowiska.

https://zwrocbutelke.pl/

https://drugastronaz.pl/swiateczna-zwrotka-z-2/