Świat Bez Odpadów

Metryka praktyki

Firma: Coca-Cola HBC Polska, Coca-Cola Poland Services,
Branża: FMCG,
Obszar tematyczny: Środowisko
Kategoria: Edukacja ekologiczna
Dokument źródłowy: Raport 2021

Cele Zrównoważonego Rozwoju

Praktyka realizuje cele:
- Cel 12 - Odpowiedzialna konsumpcja i produkcja
- Cel 17 - Partnerstwo na rzecz celów
- Cel 4 - Dobra jakość edukacji

Platforma swiatbezodpadow.pl to ogromne źródło wiedzy na temat odpadów, ich segregacji oraz recyklingu. Zawiera inspirujące historie, artykuły, materiały video, inforgrafiki i wiele innych rad jak być „less waste”. Treści są dzielone na trzy sekcje: „Dowiedz się”, „Zainspiruj się”, „Działaj” i są opracowywane przez różne zespoły redakcyjne grupy Ringier Axel Springer, w tym dzienniki drukowane i internetowe, tygodniki opiniotwórcze, portale informacyjne i tematyczne. Następnie treść jest promowana w mediach społecznościowych grupy RASP.

Od startu w kwietniu 2019 roku platforma wzbogaca się w nowe materiały każdego roku. Wywiady przeprowadzone ze specjalistami pracującymi w obszarze zrównoważonego rozwoju i odpadów, zostały wyświetlone ponad 2,6 mln razy. Artykuły, które zostały opublikowane w 2021 oraz w latach poprzednich zostały wyświetlone prawie 300 tys. razy.

Różnorodne i liczne materiały platformy swiatbezodpadow.pl są źródłem wiedzy, inspiracji oraz zachętą do podjęcia segregacji i recyklingu odpadów. Obalają mity i uzupełniają lukę w edukacji- dwa powody, dla których najczęściej ludzie nie podejmują tematu segregacji śmieci.

https://swiatbezodpadow.pl/