Świadoma energia – RWE Polska

Metryka praktyki

Firma: RWE Polska,
Branża: Energetyka,
Obszar tematyczny:
Kategoria:
Dokument źródłowy: Raport 2008

Skuteczne i długofalowe zmniejszenie zużycia energii elektrycznej oraz ograniczenie jej kosztów możliwe jest poprzez kontrolę codziennych zachowań i branie pod uwagę energooszczędnych właściwości sprzętu domowego. Świadoma Energia RWE jest długofalową kampanią społeczną, której celem jest zmiana zachowań w zakresie racjonalnego wykorzystania energii.Inicjujące kampanię w roku 2007 działania informacyjne i doradztwo w zakresie świadomego korzystania z energii elektrycznej kierowane były do gospodarstw domowych. W roku 2008 firma poszerzyła je o inicjatywy adresowane do klientów biznesowych − jesienią opracowano Przewodnik Biznesowy, który zawiera informacje na temat potencjału i korzyści wynikających ze zmniejszenia zużycia energii w firmie. Zaprezentowano go na kongresie klientów biznesowych, a kontynuacją projektu jest prezentacja konkretnych rozwiązań dla poszczególnych firm.

Przewodnik Biznesowy, podobnie jak Przewodnik Domowy, są dostępne na stronie internetowej www.swiadomaenergia.pl, w centrum obsługi klienta RWE, od stycznia 2009 roku dystrybuowane są również w urzędach dzielnic Warszawy.

W grudniu 2008 roku kampania Świadoma Energia RWE została wyróżniona w europejskim konkursie Trofeum Energetyczne, zajmując drugie miejsce za najlepszą kampanię w Europie zachęcającą pracowników do oszczędności energii w biurze.