Stypendium im. Jana Goetza

Metryka praktyki

Firma: Carlsberg Polska,
Branża: FMCG,
Obszar tematyczny: Zaangażowanie społeczne i rozwój społeczności lokalnej
Kategoria: Działania charytatywno-filantropijne
Dokument źródłowy: Raport 2018

Cele Zrównoważonego Rozwoju

Praktyka realizuje cele:
- Cel 11 - Zrównoważone miasta i społeczności

Stypendium im. Jana Goetza to Projekt związany jest z internetowym talk-show „18:45. Czas na zasady”, współtworzonym i sponsorowanym przez markę Okocim należącą do Carlsberg Polska. W jego ramach osobistości świata kultury i sportu dzieliły się swoimi pasjami i zasadami życiowymi. Program zainspirowany był filozofią marki opartą na zasadach założyciela Browaru Okocim Jana Goetza – wielkiego filantropa. Marka, chcąc kontynuować jego tradycję, postanowiła wesprzeć inicjatywy lokalnych społeczności w ramach programu na Onet.pl.

Stypendium im. Jana Goetza to konkurs grantowy zorganizowany przez markę Okocim należącą do Carlsberg Polska i Onet.pl. Jego celem jest promowanie inicjatyw społecznych takich jak działania na rzecz środowiska i aktywizacja lokalnych społeczności.

Projekt związany jest z internetowym talk-show „18:45. Czas na zasady”, współtworzonym i sponsorowanym przez markę. W jego ramach osobistości świata kultury i sportu dzieliły się swoimi pasjami i zasadami życiowymi. Program zainspirowany był filozofią marki opartą na zasadach założyciela Browaru Okocim i filantropa Jana Goetza.

Spośród zgłoszonych pomysłów nagrodzono 5 inicjatyw, których autorzy otrzymali granty wysokości 10 000 zł na realizację swoich pomysłów. Wśród nagrodzonych projektów znalazły się inicjatywy prywatnych osób realizowane w kooperacji z lokalnymi organizacjami i instytucjami. Dzięki grantom udało się zorganizować różne warsztaty międzypokoleniowe, mobilne obserwatorium astronomiczne, pomalowano Dom Dziennego Pobytu Osób Niepełnosprawnych, angażując jednocześnie uczestników warsztatów terapii zajęciowej, oraz zamontowano GreenSpot, w którym można zapoznać się z lokalną florą i fauną oraz skorzystać z leśnej stacji serwisowania rowerów i wózków.

Wszystkie projekty i ich autorzy zostali zaprezentowani w cyklu reportaży na portalu Onet.pl i YouTube.