Stacja Santander

Metryka praktyki

Firma: Santander Bank Polska,
Branża: Finanse,
Obszar tematyczny: Zaangażowanie społeczne i rozwój społeczności lokalnej
Kategoria: Edukacja dzieci i młodzieży
Dokument źródłowy: Raport 2019

Cele Zrównoważonego Rozwoju

Praktyka realizuje cele:
- Cel 4 - Dobra jakość edukacji

Stacja Santander to mobilna przestrzeń edukacyjno-rozrywkowa udostępniona przez Santander Bank Polska. Oferowała odwiedzającym gry i zabawy związane m.in. z edukacją finansową, jak i multimedialne wycieczki w świat finansów przyszłości. Formuła projektu miała na celu przybliżenie, lokalnym społecznościom, trendów rynkowych i projektów edukacyjnych realizowanych przez Santander Bank Polska oraz Fundację Santander Bank Polska.

W ramach Stacji Santander prowadzone były gry edukacyjne opracowane na potrzeby projektu Finansiaki, gdzie poprzez uczestnictwo w zabawie rodzice i dzieci mogli przekonać się, że poznawanie świata pieniędzy może być ciekawe. Gra ekonomiczna Liderzy Europy uczyła młodzież szeroko pojętych podstaw ekonomii. Goście Stacji Santander mogli wziąć udział w warsztatach pierwszej pomocy, organizowanych w ramach projektu Jak Jeździsz, którego celem jest promowanie bezpiecznego poruszania się po drogach. Miłośnicy nowych technologii oraz zainteresowani nowoczesnymi usługami bankowymi mogli zobaczyć z bardzo bliska ciekawe rozwiązania i przekonać się, że hologramy i roboty w codziennym życiu to już nie tak odległa przyszłość. Do atrakcji należały też koncerty Santander Orchestra, gdzie młodzi utalentowani muzycy występowali pod batutą m.in. Adama Sztaby.

Stacja Santander odwiedziła 5 miast: Pruszcz Gdański, Świdnik, Kostrzyn nad Odrą, Bielsk Podlaski, Wrocław. Przyjęła prawie 4 tys. gości.

Materiały multimedialne dotyczące dobrej praktyki

https://raport.santander.pl/aktualnosci/stacja-santander-odwiedza-kolejne-miejscowosci-w-polsce