Sprawdź promile – Kompania Piwowarska

Metryka praktyki

Firma: Kompania Piwowarska,
Branża: FMCG,
Obszar tematyczny:
Kategoria:
Dokument źródłowy: Raport 2008
Kompania Piwowarska, wspólnie z innymi browarami należącymi do grupy SABMiller na całym świecie, wyznaczyła 10 priorytetów zrównoważonego rozwoju, świadczących o odpowiedzialnym podejściu do otoczenia. Szczególną wagę firma przykłada do kwestii odpowiedzialnej sprzedaży i konsumpcji alkoholu.Nie każdy konsument ma świadomość, że pijąc alkohol wieczorem, następnego dnia nadal może mieć we krwi promile. Wsiadanie w takim stanie za kierownicę jest nie tylko nielegalne, ale przede wszystkim nieodpowiedzialne. „Sprawdź promile” to nowatorski program edukacyjny, dzięki któremu można szybko, w każdym miejscu i o każdej porze – wysyłając SMS-a – sprawdzić ilość promili w organizmie oraz po­znać orientacyjny czas, który musi minąć, by bezpiecznie prowadzić samochód.

Osoba wysyła SMS-em hasło PROMILE, podając wiek, płeć, wagę i ilość wypitego alkoholu, według instrukcji dostępnej na stronie www.sprawdzpromile.pl, i po kilku sekundach otrzymuje odpowiedź z informacją o ilości promili w organizmie oraz czasie, po którym można wsiąść za kierownicę.
Materiały informacyjne (plakaty i standy z ulotkami na stoliki) z instrukcją wysłania SMS-a trafiły do ponad 1000 pubów na terenie całej Polski, dzięki czemu codziennie kilkaset osób może sprawdzić swój poziom promili po wypiciu nawet niewielkich ilości alkoholu. Do dnia 9 stycznia, czyli w ciągu 2 miesięcy od startu programu, na stronie www.sprawdzpromile.pl zarejestrowano 10935 odwiedzin, przesłano 8469 SMS-ów.