Społeczna sesja mody w „Dziewczynie” – Rignier Axel Springer Polska

Metryka praktyki

Firma: Rignier Axel Springer Polska,
Branża: Media,
Obszar tematyczny: Zaangażowanie społeczne i rozwój społeczności lokalnej
Kategoria: Współpraca z partnerem społecznym
Dokument źródłowy: Raport 2010

Odpowiadając na potrzeby czytelniczek, redakcja magazynu „Dziewczyna” we współpracy z Fundacją Dziecięca Fantazja postanowiła podjąć trudny temat chorób nieuleczalnych i udowodnić, że możliwe jest zajmowanie się trudnymi tematami w magazynie o modzie i kosmetykach. Jak pokazują doświadczenia redakcji, czytelniczki tytułu i generalnie młode dziewczyny w Polsce poszukują tematów dotyczących spraw ogólnoludzkich i są wrażliwe społecznie: chcą pomagać ludziom, angażują się w akcje społeczne i happeningi na rzecz osób wykluczonych.

W listopadowym numerze miesięcznika „Dziewczyna”, wydawanego przez Ringier Axel Springer Polska, ukazała się wyjątkowa sesja zdjęciowa, w której modelkami były nieuleczalnie chore na białaczkę i mukowisydozę dziewczyny – podopieczne Fundacji. Sesji towarzyszyła stylizacja oraz zakupy ze stylistą, w które zaangażowała się profesjonalna ekipa stylistek, makijażystek, fotografów, a także znana aktorka. Wzięcie udziału w profesjonalnej sesji zdjęciowej było marzeniem tych młodych nieuleczalnie chorych dziewczyn. Publikacja w magazynie objęła 6 stron.

Projekt pozwolił redakcji tytułu młodzieżowego na zaangażowanie się w niekomercyjny projekt sesji zdjęciowej o charakterze społecznym oraz nawiązanie współpracy z organizacją pozarządową. Dla zaproszonych dziewcząt okazał się natomiast zastrzykiem pozytywnej energii, dał wiarę w siłę marzeń oraz przekonanie, że przez chorobę nie są gorsze od swoich rówieśniczek. Z kolei czytelnicy magazynu poszerzyli swoją wiedzę na temat problemów społecznych.