#SkuteczniePosprzątane we współpracy Tefal z Planetheroes.pl

Metryka praktyki

Firma: Groupe SEB Polska,
Branża: Elektronika i AGD,
Obszar tematyczny: Środowisko
Kategoria: Edukacja ekologiczna
Dokument źródłowy: Raport 2021

Cele Zrównoważonego Rozwoju

Praktyka realizuje cele:
- Cel 12 - Odpowiedzialna konsumpcja i produkcja
- Cel 15 - Życie na lądzie

Od 2019 roku Tefal z myślą o minimalizowaniu negatywnego wpływu na środowisko rozbudowuje kampanię #SkuteczniePosprzątane, aby zwracać uwagę na problem rosnącej ilości śmieci. W 2019 roku marka zachęcała konsumentów do wspólnego decydowania, który z 4 parków narodowych w Polsce powinien zostać posprzątany.

W 2020 roku – połączyła siły z #Trashrun, organizując konkurs zachęcający do sprzątania swojej okolicy podczas spaceru lub treningu. W 2021 roku firma nawiązała współpracę z pierwszą polską platformą eco-crowdfundingową Planetheroes.pl, aby zachęcać do dbania o czystość w lokalnych społecznościach.

Od 1 czerwca 2021 do 31.12.2021 Tefal przekazywał 20 zł za każdy worek śmieci zebrany na terenie Polski we wszystkich projektach opublikowanych na platformie, której misją jest budowanie i wspieranie globalnej społeczności podejmującej lokalne inicjatywy ekologiczne.

W minionym roku we wspólnej akcji Tefal i Planetheroes.pl zostało zebranych niemal 170 000 kg śmieci, co oznacza, że Tefal przekazał użytkownikom platformy aktywnie realizującym projekty prośrodowiskowe 80 000 złotych.

Kluczowa jest korzyść dla środowiska, czyli zebranie 170 000 kg śmieci w całej Polsce. Korzyścią dla marki Tefal jest możliwość realizowania istotnych dla firmy celów społecznych i środowiskowych (świadoma konsumpcja, segregacja i odpowiednie składowanie śmieci) wyrażonych na stronie https://www.tefal.pl/about-tefal/our-commitments. Użytkownicy platformy Planetheroes.pl pozyskali dofinansowanie swoich projektów w łącznej kwocie 80 000 złotych. Dodatkowo nowozarejestrowani użytkownicy platformy Planetheroes.pl nagradzani byli voucherami na zakupy w sklepach Tefal i na tefal24.pl o wartości 50 złotych.

https://skutecznieposprzatane.pl/#planet-heroes

https://planetheroes.pl/articles/common/skutecznie-posprzatane

Film o współpracy Planet Heroes i Tefal:

https://www.facebook.com/PlanetHeroesApp/videos/skutecznie-posprzątane/4116322981813752/