Samsung Art Master – Samsung

Metryka praktyki

Firma: Samsung Electronics Polska,
Branża: Elektronika i AGD,
Obszar tematyczny:
Kategoria:
Dokument źródłowy: Raport 2006

Ogólnopolski konkurs Samsung Art Master ma na celu budowę partnerskiej i długoterminowej współpracy między firmą Samsung a środowiskiem młodych artystów. Ideą konkursu jest szukanie i wspieranie uzdolnionych twórców, a także zwrócenie uwagi mediów i środowiska artystycznego na trudną sytuację debiutantów i problemy stojące na drodze ich kariery.

Trzecia edycja konkursu (2005/2006) odbyła się pod hasłem „Start!”. Prace można było nadsyłać w dowolnych technikach: malarstwo, grafika, rzeźba, projekty z zakresu instalacji multimedialnych, obiektów przestrzennych i prac interaktywnych. Napłynęło ponad pół tysiąca prac z 22 uczelni. W składzie jury oceniającego prace znaleźli się uznani artyści, intelektualiści i eksperci w dziedzinie sztuki. Najlepsze prace zostały zaprezentowane na specjalnej wystawie w Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski w Warszawie.

Projekt ma także aspekt charytatywny – niesienie pomocy finansowej domom dziecka i wspieranie rozwoju arteterapii wśród dzieci. Dzięki aukcjom prac uczestników konkursu, zorganizowano już pomoc dla domu dziecka w Woli Gałęzowskiej na Lubelszczyźnie, Bochni i Równem w woj. mazowieckim. Zebrane pieniądze pozwoliły na przeprowadzenie remontów tych placówek, rozbudowę i wyposażenie pracowni plastycznych oraz organizację plenerowych zajęć plastycznych dla dzieci.