Razem do pracy – wspólne dojazdy

Metryka praktyki

Firma: VGL Solid Group,
Branża: Transport i logistyka,
Obszar tematyczny: Środowisko
Kategoria: Zrównoważony transport
Dokument źródłowy: Raport 2021

Cele Zrównoważonego Rozwoju

Praktyka realizuje cele:
- Cel 11 - Zrównoważone miasta i społeczności
- Cel 12 - Odpowiedzialna konsumpcja i produkcja
- Cel 13 - Działania w dziedzinie klimatu

Projekt carpoolingowy „Razem do pracy” jest realizowany w VGL Solid Group od 2020r. Firma zachęca w nim i promuje wspólne dojazdy do pracy. Łączenie kierowców i pasażerów wspiera dedykowana aplikacja, a w każdym miesiącu dla najaktywniejszych kierowców i pasażerów, co miesiąc przewidziano atrakcyjne nagrody tj. bony do sklepów, karty paliwowe czy spa dla auta. W ten sposób firma promuje i wspiera ideę carpoolingu, ograniczenie emisji spalin i aut poruszających się po ulicach. Jednocześnie wspiera lokalizacje, które są oddalone od ośrodków miejskich.

Co miesiąc firma analizuje wskaźniki dotyczące ilości zrealizowanych przejazdów, a także aktywności w podziale na poszczególne adresy – oddziały firmy. Średnia ilość przejazdów w każdym miesiącu to ok. 50 wspólnych podróży. Projekt cieszy się największą popularnością w lokalizacjach poza miejskich i ułatwia wspólne dojazdy do magazynów na terenie Polski.

Największą korzyścią jest promocja idei carpoolingu, ale także wsparcie pracowników w wygodniejszym podróżowaniu, niwelowaniu trudności komunikacyjnych np. z dostępnością do autobusów lub problemów z miejscem parkingowym.

https://www.vgl-group.com/ruszamy-razem-do-pracy