Przyszła mama w dobrej formie – Accenture

Metryka praktyki

Firma: Accenture,
Branża: Konsulting,
Obszar tematyczny:
Kategoria:
Dokument źródłowy: Raport 2008

Program, skierowany głównie do młodych mam, ma wspierać pracowników firmy w podjęciu decyzji o założeniu rodziny. Kobietom w ciąży firma zapewnia wsparcie administracyjne, możliwość elastycznego czasu pracy, pracy w niepełnym wymiarze godzin i pracy z domu oraz pakiet medyczny, także dla ich rodzin.

Program powstał jako odpowiedź na wyniki ankiety badającej wskaźnik satysfakcji pracowników, które pokazały wzrost zainteresowania kobiet możliwością skorzysta­nia z elastycznego czasu pracy. Realizacją programu zajmuje się dział marketingu, przy wsparciu działu HR. W firmie stworzono miejsce do karmienia (soft room), a o nowych narodzinach informuje się w komunikacie wewnętrznym lub za pośred­nictwem newsletterów. W ramach programu młode mamy mogą też uczestniczyć w specjalnym programie wellness, obejmującym ćwiczenia fitness i na basenie, a także probiotyczne przekąski i napoje dostosowane do potrzeb kobiet w ciąży. Dostęp do profesjonalnie zredagowanych poradników pozwala odpowiedzieć na wątpliwości związane z ciążą i opieką nad dzieckiem, także w kontekście obowiąz­ków zawodowych. Są one dostępne dla każdego pracownika firmy.

Korzyścią dla firmy jest zmniejszenie wskaźnika rotacji, co przekłada się na zatrzymanie w firmie najcenniejszych talentów, większe poczucie bezpieczeństwa i lojalności wobec firmy, a także wzrost zaangażowania w pracę. Określenie etapów odejścia i powrotu do pracy w związku z ciążą i wychowaniem dziecka pozwoliło na zminimalizowanie obaw o utratę pracy Jasna i przejrzysta polityka oraz dodatkowe programy skierowane do kobiet pozwalają im lepiej przeżyć okres ciąży i bardziej cieszyć się macierzyństwem oraz swoją nową rolą.