Projekt WP Nautralnie

Metryka praktyki

Firma: Wirtualna Polska Holding,
Branża: Media,
Obszar tematyczny: Środowisko
Kategoria: Edukacja ekologiczna
Dokument źródłowy: Raport 2021

Cele Zrównoważonego Rozwoju

Praktyka realizuje cele:
- Cel 13 - Działania w dziedzinie klimatu

Wirtualna Polska angażuje się w walkę o polepszenie sytuacji klimatycznej. Jako największe medium internetowe, w 2021 roku postawiła sobie za cel kształtowanie najlepszych ekologicznych postaw poprzez edukację i pokazywanie, jak każdy z nas może żyć lepiej i w sposób przyjazny dla środowiska.

W ramach wypełnienia zobowiązań ogłosiła długofalowy, strategiczny projekt – WP Naturalnie.Na cały czas trwania projektu WP zmieniła swój logotyp na zielony. Na Stronie Głównej WP uruchomiony został licznik, który pokazuje, o ile dzięki zielonej energii spadła emisja CO2 do atmosfery, w porównaniu do 2020 roku.

Dodatkowo, użytkownicy Strony Głównej WP oraz ponad 20 serwisów należących do Wirtualnej Polski, mogą włączyć tzw. tryb ciemny. Pozwala on na oszczędność energii w urządzeniach wykorzystujących ekrany typu OLED, na przykład w telefonach komórkowych. Dzięki trybowi ciemnemu pomieszczenia, w których korzysta się z komputerów wieczorami, mogą też być mniej oświetlone. W celu promowania ekologicznych postaw WP przygotowała także spot, w którym pokazane zostały sposoby jak w prosty sposób być bardziej eko.

Korzyściami wynikającymi z projektu WP Naturalnie jest możliwość oszczędzania energii w urządzeniach, dzięki czemu m.in. rzadziej muszą być ładowane. W ramach akcji w 2021 roku powstało ponad 1000 materiałów edukacyjnych o ekologii, a w 2020 roku było ich 852. Spot (poprzez różne plaformy) obejrzało ponad 1 mln użytkowników.

Strona internetowa projektu:

https://naturalnie.wp.pl/