Pracująca mama – Johnson & Johnson

Metryka praktyki

Firma: Johnson&Johnson,
Branża: FMCG,
Obszar tematyczny:
Kategoria:
Dokument źródłowy: Raport 2006

W ramach międzynarodowej inicjatywy kobiet pracujących w Johnson&Johnson WLI – Womens Leadership Initiative, podejmowane są działania na różnych szczeblach organizacji, mające na celu wspieranie rozwoju kobiet w ich życiu zawodowym i prywatnym. Są to m.in. udogodnienia związane z powrotem do pracy po urlopie macierzyńskim, plany rozwoju zawodowego i przebieg kariery.

„Pracująca mama” jest elastycznym system pracy, umożliwiającym młodym matkom zatrudnionym w firmie, częściową pracę w domu przez okres ciąży oraz do sześciu miesięcy po powrocie z urlopu macierzyńskiego. Dzięki wprowadzeniu projektu, kobiety mogą łączyć rolę matki i jednocześnie realizować swoją karierę zawodową.

Po powrocie do domu z urlopu macierzyńskiego, kobieta ma możliwość pracy w biurze przez trzy z pięciu dni roboczych. Młode mamy dodatkowo otrzymują od firmy prezent – torbę z przewijakiem i kosmetykami dla niemowlaków. Firma zamierza rozszerzyć program, aby obejmował on dodatkowe udogodnienia dla osób, których dzieci są już trochę starsze. Firma Johnson&Johnson za projekt „Pracująca mama” otrzymała specjalne wyróżnienie w I edycji plebiscytu „Firma przyjazna kobiecie”, organizowanego przez miesięcznik „Dziecko” i „Poradnik Domowy”.