Poszukiwanie zrównoważonego rozwoju w codziennej pracy – Rignier Axel Springer

Metryka praktyki

Firma: Rignier Axel Springer Polska,
Branża: Media,
Obszar tematyczny: Praktyki z zakresu pracy
Kategoria: Partycypacja pracownicza
Dokument źródłowy: Raport 2010

„ASy PIK. Przedsiębiorczy, Innowacyjni, Kreatywni” to wewnętrzny konkurs dla pracowników wydawnictwa, który trwał od kwietnia do czerwca 2010 roku. Celem była promocja i integracja działań zrównoważonego rozwoju z biznesową i operacyjną działalnością firmy. Na opracowanie zgłoszeń indywidualnie lub grupowo pracownicy mieli około miesiąca. Pomysły oceniała wewnętrzna Komisja Konkursowa powołana przy zarządzie firmy.

W konkursie wzięło udział 59 projektów i pomysłów pracowników wszystkich szczebli. Komisja zwracała szczególną uwagę na to, czy zgłaszane inicjatywy realizowały zasady zrównoważonego rozwoju.

Komisja nagrodziła 7 projektów, których zwycięzcy zostali ogłoszeni w komunikatach i otrzymali bony wycieczkowe do indywidualnego wykorzystania. Zwycięskie propozycje zostały przekazane do zarządu, by móc stać się podstawą projektów realizowanych przez firmę w przyszłości.

Praktyka jest przykładem zorganizowanego po raz pierwszy w firmie systemu zarządzania pomysłami pracowników. Korzyści z niej wynikające to wzbudzenie motywacji pracowników i pobudzenie ich do innowacyjnego działania, przypomnienie wartości zrównoważonego rozwoju w zarządzaniu społeczną odpowiedzialnością firmy, a także poznanie praktycznych aspektów ich realizacji w działalności wydawniczej.