Pomóżcie nam budować lepszy świat dla dzieci – Orbis

Metryka praktyki

Firma: Orbis,
Branża: Hotelarstwo,
Obszar tematyczny:
Kategoria:
Dokument źródłowy: Raport 2006

W październiku 2006 spółka Orbis S.A. podpisała strategiczne partnerstwo z Funduszem Narodów Zjednoczonych na Rzecz Dzieci UNICEF. W ramach współpracy we wszystkich hotelach Grupy Orbis, jak również w biurze zarządu firmy, przez trzy lata będą zbierane środki finansowe na rzecz UNICEF.

W hotelu należącym do Grupy Orbis, gość meldując się informowany jest o możliwości wsparcia działań Funduszu UNICEF poprzez obciążenie swojego rachunku hotelowego dodatkową kwotą 5 złotych. Osoby, które zechcą ofiarować wyższą kwotę mogą również wrzucić pieniądze do skarbonek, specjalnie w tym celu ustawionych przy recepcjach w hotelach oraz w biurze zarządu firmy lub wpłacić dowolną kwotę bezpośrednio na konto Polskiego Komitetu Narodowego UNICEF, którego numer został umieszczony na ulotkach.

Wszystkie fundusze zostaną przekazane na potrzeby dzieci z Angoli w ramach programu edukacyjnego „Szkoły dla Afryki”. Program ten pomaga zagwarantować równy dostęp do podstawowej nauki dziewczynek i chłopców, budowę i odbudowę zniszczonych przez wojny i kataklizmy szkół, pomoce dydaktyczne, szkolne zestawy, opiekę zdrowotną dzieci oraz na szkolenie nauczycieli. Pomoc otrzyma ponad 20 000 najbardziej potrzebujących dzieci.