Pingpongowe marzenia z PSE

Metryka praktyki

Firma: Polskie Sieci Elektroenergetyczne,
Branża: Energetyka,
Obszar tematyczny: Zaangażowanie społeczne i rozwój społeczności lokalnej
Kategoria: Aktywność fizyczna
Dokument źródłowy: Raport 2018

Cele Zrównoważonego Rozwoju

Praktyka realizuje cele:
- Cel 3 - Dobre zdrowie i jakość życia

Pingpongowe marzenia z PSE, to inicjatywa Polskiego Związku Tenisa Stołowego wspierana przez PSE oraz Ministerstwo Sportu i Turystyki, jako część „Narodowego Programu Rozwoju Tenisa Stołowego”. Celem projektu jest wdrożenie kompleksowego systemu szkolenia w polskim tenisie stołowym, wyposażenie trenerów w kompetencje, które przekazane najzdolniejszym dzieciom mają szansę stworzyć szeroką kadrę profesjonalnych zawodników, reprezentujących Polskę na imprezach o randze międzynarodowej w perspektywie kolejnych 15 lat.

Program skierowany jest do najzdolniejszych uczniów szkół podstawowych w wieku od 6 do 12 lat, zainteresowanych rozwojem umiejętności z zakresu uprawiania tenisa stołowego. Inicjatywa jest prowadzona w formie zajęć pozalekcyjnych. Ma ona wyłaniać talenty sportowe przyszłych mistrzów tenisa stołowego. Zajęcia są organizowane w 70 klubach zrzeszonych w strukturach PZTS. Do programu zrekrutowanych zostało 1120 zawodników.

Polskie Sieci Elektroenergetyczne, wspólnie z PZTS, wytypowały 20 z nich, z myślą o lokalnych społecznościach. Wybrane kluby prowadzą działalność w gminach, w których PSE eksploatują posiadaną infrastrukturę lub realizują projekty inwestycyjne. Są to m.in. Kozienice, Wiązowna, Chełm, Złotoryja, czy Gorzów Wielkopolski.

Szkolenie dla Trenerów – Pingpongowe Marzenia z PSE

W ramach programu Pingpongowe Marzenia z PSE odbyło się 5 szkoleń, prowadzonych przez Jerzego Grycana, dedykowanych trenerom pracującym z najmłodszymi zawodnikami 🏓 W jednym z nich gościnnie uczestniczył Tomasz Krzeszewski, który po szkoleniu powiedział:💬 Cieszę się, że mogłem być z Wami, że udało się doprowadzić do takiej sytuacji, że mamy takie szkolenia, bo wcześniej wiele osób mówiło o niedosycie związanym z ich brakiem. Grałem kiedyś na przyzwoitym poziomie jako zawodnik, jestem trenerem kadry mężczyzn, ale nigdy nie pracowałem z początkującymi i muszę powiedzieć, że dużo się dowiedziałem o szkoleniu dzieci. Pomyślałem sobie, że jeśli kiedyś zakończę swoją przygodę z PZTS-em to skończę całe FUNdamenty. Myślę, że super sprawą jest to, że można wielokrotnie uczestniczyć w szkoleniu w celu ‚odświeżenia sobie wiadomości. Wszyscy się uczymy i jestem wdzięczny, że mogłem wziąć udział w tym szkoleniu. Cieszę się, że tak duża grupa uczestniczy i mam nadzieję, że dzięki temu będziemy mogli wzmocnić naszą dyscyplinę, aby tenis stołowy był coraz lepiej postrzegany w naszym kraju. 💬Łącznie przeszkolonych zostało ponad 100 trenerów, pracujących w klubach, które biorą udział w programie Pingpongowe Marzenia z PSE 💯Dziękujemy Polskie Sieci Elektroenergetyczne S.A. za zaanażgowanie w program 🤝

Opublikowany przez Polski Tenis Stołowy Czwartek, 6 grudnia 2018