Kim jesteśmy
Współpraca
Programy
Konkursy
Baza wiedzy
Promowana przez Philip Morris Polska Zintegrowana Ochrona Roślin, będąca elementem Dobrych Praktyk Agronomicznych, ma na celu optymalizację użycia chemicznych środków ochrony roślin, tj. stosowanie ich tylko wtedy, gdy wykorzystane zostaną inne, bardziej przyjazne dla środowiska metody. Doradcy Philip Morris Polska dzielą się z rolnikami wiedzą z zakresu racjonalnego nawożenia, znajomości chorób i szkodników oraz przyjaznych dla środowiska sposobów ich zwalczania. Dodatkowo doradcy zachęcają rolników do prawidłowej utylizacji i recyklingu opakowań po środkach chemicznych i nawozach.
W 2007 r. firma Philip Morris Polska zainicjowała z wybranymi rolnikami oraz instytucjami naukowymi projekt „Uzdrowienie gleb”. Polega on na zastosowaniu w uprawie tytoniu tzw. pożytecznych mikroorganizmów, czyli substancji organicznych, których użycie niesie wiele korzyści dla środowiska naturalnego, np.: odbudowa pozytywnej mikroflory, poprawa urodzajności i zdolności obronnych gleby, detoksykacja gleby z pozostałości po szkodliwych pestycydach oraz dejonizacja metali ciężkich, co zapobiega ich przedostawaniu się do roślin, oznacza wyższe plony i wzmocnienie naturalnej odporności roślin na szkodliwe czynniki. Projekt objął łącznie 240 ha i daje szansę na dalszą eliminację chemicznych środków ochrony roślin i nawozów sztucznych oraz odwrócenie niekorzystnych zjawisk zachodzących w glebie, roślinach i środowisku.
Pokazując plantatorom wymierne korzyści stosowania rozwiązań przyjaznych środowisku, Philip Morris Polska konsekwentnie buduje świadomość proekologiczną wśród polskich rolników i ich rodzin. Równocześnie firma uzyskuje wysokiej jakości surowiec tytoniowy, który produkowany jest przy jak najmniejszym użyciu środków chemicznych.