„Odbudowujemy wieś Wysoka Zaborska” – akcja charytatywna radiostacji Agory

Metryka praktyki

Firma: Grupa Agora,
Branża: Media,
Obszar tematyczny: Zaangażowanie społeczne i rozwój społeczności lokalnej
Kategoria: Działania charytatywno-filantropijne
Dokument źródłowy: Raport 2017

Cele Zrównoważonego Rozwoju

Praktyka realizuje cele:
- Cel 11 - Zrównoważone miasta i społeczności

Grupa Radiowa Agory zorganizowała akcję charytatywną, której celem było pozyskanie środków na wsparcie mieszkańców Wysokiej Zaborskiej. W tej pomorskiej miejscowości sierpniowe nawałnice spowodowały ogromne spustoszenia, które dotknęły wszystkich mieszkańców wsi. Zniszczone zostały domy, budynki gospodarcze i niejednokrotnie cały dorobek życia poszkodowanych rodzin.

Radio TOK FM, Radio Złote Przeboje, Radio Pogoda i Rock Radio prowadziły zbiórkę na rzecz rodzin poszkodowanych podczas nawałnic. Na swoich antenach zachęcały do wzięcia udziału w zbiórce funduszy, a także nadawały relacje ze zniszczonych miejscowości.

Dodatkowo została uruchomiona strona internetowa dedykowana zbiórce, na którą można było wejść za pośrednictwem stron stacji radiowych Agory. Informacje na temat akcji były również przekazywane na stronach stacji oraz na ich profilach w mediach społecznościowych.

W ciągu 10 dni udało się zebrać 282 tys. zł na rzecz poszkodowanych rodzin – w zbiórce uczestniczyli słuchacze. Na konto Gminy Brusy trafiło także 15 tys. zł – dochód ze specjalnego bloku reklamowego, który został wyemitowany w stacjach radiowych Agory 14 września 2017 r. Pojawiły się w nim reklamy takich firm, jak m.in. Toyota Motor Poland, Tesco Polska i Honda Polska.

W ramach akcji Grupa Radiowa Agory ufundowała również kontener mieszkalny dla jednej z najbardziej poszkodowanych rodzin ze wsi Małe Gliśno w Gminie Brusy. Tymczasowy dom, który miał pomóc rodzinie przetrwać trzy miesiące, został zamontowany 11 września 2017 r.

Wszystkie zebrane pieniądze zostały przekazane Gminie Brusy, na terenie której leży osada Wysoka Zaborska.

Więcej informacji: